Predkolo majstrovstiev Európy vo futsale žien: Belgicko a Slovensko Majstrovstvá Európy vo futsale, Majstrovstvá Európy vo futsale, ženy

Druhé vydanie európskeho pohára vo futsale žien UEFA odštartovalo Belgicko a Slovensko víťazstvom v prvých dvoch predbežných setoch, zatiaľ čo ostatné sa hrajú v auguste (všetky boli odložené z pôvodných termínov v máji 2020).

Víťazi predkola postupujú do hlavného kola v októbri a pridávajú sa k najlepším 13 účastníkom rebríčka, čo vedie k vyraďovaciemu finále štyroch tímov 24., 25., 26. alebo 27. marca 2022.

• Výsledky / zápasy
  • Skupinové usporiadanie
  • Zatiaľ v predkole: Belgicko a Slovensko
  • Nováčikovia Gibraltár a Bosna a Hercegovina sú medzi 11 tímami, ktoré začali predkolo.

Skupiny prípravného kola

• Víťazi trojčlennej skupiny postupujú do hlavného kola a pridávajú sa k 13 ním predstaveným tímom.

Skupina A (kompletná)
Víťaz skupiny: Slovensko
Tiež v skupine: Srbsko, Severné Írsko, Litva (hostiteľská krajina).

• Slovensko vyhralo všetky tri zápasy, aby sa kvalifikovalo.
  • Víťazstvo Severného Írska nad Litvou 1: 0 bolo prvým súťažným víťazstvom ich krajiny vo futsale na akejkoľvek úrovni.

Skupina B (16. – 19. augusta): Holandsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Moldavsko (hostiteľská krajina).

Skupina C (kompletná)
Víťazi skupín: Belgicko
Tiež v skupine: Gibraltár (hostiteľ)

• Belgicko zvíťazilo v prekvapujúcom penaltovom rozstrele nad Gibraltarom 5: 4, keď ich zápas vyrovnal na 2: 2 za 40 minút a 3: 3 po predĺžení. V súťaži hrali iba dva tímy.
  • Zápasy tretieho tímu naplánované pre kazašskú skupinu sa rušia.

Hlavné okrúhle stoly (19. – 22. októbra)

• Štyria víťazi skupiny postúpia do finále vyraďovacej časti koncom marca, pričom hostiteľom bude jeden štát.

1 sada: Rusko, Maďarsko, Bielorusko (hostiteľská krajina), víťazi predkola, skupina B

Skupina 2: Portugalsko, Chorvátsko (hostiteľská krajina), Poľsko, Slovinsko

Skupina 3: Ukrajina (hostiteľská krajina), Fínsko, Česká republika, Belgicko

Skupina 4Španielsko (držitelia titulu), Taliansko, Švédsko (hostiteľská krajina), Slovensko

Stiahnutie: Aplikácia UEFA Futsal Coach