Poľsko vs Rusko – Správa o futbalových zápasoch – 1. júna 2021

Poľská provizórna strana v utorok v prípravnom kole na Euro 2020 usporiadala remízu 1: 1 po hosťovaní v Rusku po tom, čo Vyacheslav Karavaev zrušil predčasný úvodný gól Jakoba Swerchuka pre hostí.

Poľský tréner Paulo Sousa vynechal niekoľko kľúčových hráčov vrátane najlepšieho strelca Roberta Lewandowského, jeho tím však začal ráznym štartom, keď ich Swirchuk v štvrtej minúte posunul dopredu a strelil svoj prvý medzinárodný gól.

Euro 2020 na ESPN: Živé zápasy a opakovania (iba USA)

Útočník položil loptu okolo ruského brankára Antona Shonina z ôsmich metrov po tom, čo ho poslal Przemyslav Frankowski hlbokou prihrávkou Mateusza Klicha, čo potešilo fanúšikov na štadióne Mijski vo Vroclave.

Rusi v úvodných výmenách ustúpili, vyrovnali však v 20. min., Keď pravý bek Karavaev po nádhernom centri Alexandra Golovina prestrelil loptu na vzdialenejšiu žrď okolo brankára Lukáša Fabianskeho.

Klich z diaľky vystrelil nad žrď po šiestich minútach, kým center Swierczoka nekompromisnou rýchlosťou trafil žrď a v prvom polčase poskytoval dostatok zábavy.

Zápas po prestávke zlyhal, pretože oba tímy striedali sériu striedaní a ani jeden z nich si nedokázal vypracovať čisté šance.

Rusko je na Euro 2020 v skupine B spolu s Dánskom, Fínskom a Belgickom, zatiaľ čo Poľsko je v skupine E so Španielskom, Švédskom a Slovenskom.