Philip Azango triafa do siete, keďže A.S.

Hrdinom futbalového klubu Trenčín bol v utorok nigérijská superhviezda Philip Azanjo, ktorý na poslednú chvíľu skóroval pri tvrdej domácej ligovej výhre 4:3 nad Muravci-Vable v slovenskej Fortuna lige, uviedla BSN Sports. .

Bývalá hviezda belgického futbalového klubu Gent dostala od svojho trénera ďalšiu kľúčovú rolu po vynikajúcom výkone za klub v ich poslednom zápase a mohol pokračovať vo výbornej prezentácii proti súperovi.

Azango začal útočiť na tím hostí spolu so srbskou hviezdou Njegosom Kobosovičom a Adamom Toknim a nigérijská hviezda dokázala v zápase predčiť svojich kolegov.

Skóre hostí otvoril v 11. minúte Dominic Holly a v 27. minúte Samuel Lavrencic zdvojnásobil vedenie, predtým ako strelil gól hostí Nigérijčan Tawfiq Jibril v 36. minúte a ukončil tak prvý polčas 2:1.

Hostia vyrovnali cez Josefa Minicha v 51. minúte a Philip Azango poslal svoj tím do vedenia v 59. minúte.. Thomas Dubik strelil vyrovnanie za hostí v 75. minúte, predtým ako Nigérijčan Philip Azango strelil víťazný gól v priebehu 90 + 4 minút. ukončiť zápas 4-3.

Dvadsaťštyriročný hráč bol počas celého zápasu pre domácich fenomenálny a svoj vynikajúci výkon mohol zvýrazniť double.

Víťazstvo nad FC Moravce-Vráble posunulo Trenčiansky FC na siedme miesto v tabuľke Slovekia Fortuna Ligy so 41 bodmi z 29 odohratých zápasov.