Patrick Ribar drží proti Slovensku ohromujúce víťazstvo nad tímom USA

Keď jeho kolegovia sledovali z lavičky, trýznení vírom emócií, Patrick Ribar stál vysoko vo svojej sieti a uvedomoval si, že Už len posledná záchrana Ďaleko od tvorenia histórie. Spravil toto Pošlite Slovensko do olympijského semifinále Na úkor Spojených štátov amerických.

Jeho stanica, rozľahlá platforma, ktorá rieši rozhodujúci penaltový pokus Andyho Miliho, sa zapíše do slovenského športového folklóru. Popoludnie plné drámy v Číne, on je Bol hrdinom Slovenska, pomáhali mu statoční spoluhráči a smutný a nezlomný tréner.

Víťazstvo Slovenska 3:2 nad Spojenými štátmi, podobne ako väčšina jeho zápasov v Pekingu, sa začalo rozdielom Gól Juraja Slavkovského. 17-ročný hráč, ktorý zostáva najlepším strelcom olympijských hier, zasunul puk do siete po 11 minútach s pomocou Petra Širisňáka a Pavla Regendu. Američania rýchlo odpovedali.

Juraj Slavkovskij má na OH päť gólov v piatich zápasoch (Foto: Kirill Kudavtsev/AFP cez Getty Images)

Nick Abruzzi strelil vyrovnávajúci gól pre Spojené štáty v poslednej minúte prvej tretiny s pomocou Matta Beynersa a Stephena Campera. Američania na úvod prevýšili svoje súperky 10:8. Za sekundu nie. Slovensko bojovalo v strede a vygenerovalo 13 až 6 rán pre USA. Ľad však prelomil Sam Hentges, ktorý poslal Američanov do druhej prestávky s náskokom 2:1.

Potom nasledovali pokročilé lekcie o treste smrti. Slovensko päťkrát zakoplo do pokutového územia medzi bránkou Huntings a záverečným zvonením, pričom ich udusilo drsnou obranou a sieťou na zásah na poslednú chvíľu.

Súvisiace témy: Konečný zoznam hokejových olympijských tímov Slovenska 2022

S Rybárom na slovenskej lavičke našiel Libor Hudáček vo vesmíre v regióne USA Michala Kajkowského. Dvadsaťdeväťročný hráč rýchlo hodil kotúč Marekovi Hrivikovi, ktorý zdvihol hlavu, zohol zápästie a zapálil lampu, aby poslal zápas do predĺženia.

Dodatočný rám bol čap. Slavkovský takmer všetko vyhral pre Slovensko a prinútil Strauss-Manna zastaviť sa v polovici tohto obdobia. Na druhej strane Rybár zachránil Slovákom zápas – až príliš veľakrát pre pohodlie. Najlepší úlovok 28-ročného hráča, odvážny poke check, prišiel po štyroch sekundách. Bol to tesný súboj, no stačilo to na to, aby zápas poslal do penaltového rozstrelu.

Patrick Ribar Grand Rapids Griffins
Patrick Ribar, Grand Rapids Griffins, november 2018 (Jenny Anderson / hokejová kniha)

Šesť hráčov nedokázalo skórovať, kým Peter Cehlaric prekonal Manna, čím sa Milleho pokus stal strelou všetko alebo nič. Rebar ho zmaril, aby Slovensko získalo víťazstvo a postup do semifinále. Budú čeliť Fínsku a Spojené štáty odletia domov.

READ  thredUP vstupuje na európsky trh akvizíciou

Jeho hráči búrlivo oslavovali na ľade aj Craig Ramsey približne Usmieval sa za lavičkou tímu Slovenska nedojatý najväčšou výhrou svojej trénerskej kariéry. Jeho práca v týchto hrách Ešte nie je koniec.

Juraj Slavkowski: Mladá hviezda Slovenska

Cesta Slovenska do semifinále nie je bezprecedentná, vo Vancouvri 2010 skončilo štvrté a v minulosti zaznamenalo úspechy aj na majstrovstvách sveta. Štvrťfinálové víťazstvo Sloaks však bolo ich prvým víťazstvom nad Spojenými štátmi od roku 2006 a porazili favorita ťažkej váhy, pričom sa spoliehali na Dospievanie.

Slavkovský si zaslúži veľkú pochvalu. Vstupný draft NHL 2022, krídelník TPS Turku, nebol úplne znepokojený významom predĺženia, keď sa hralo 2:55, čo je tretie najviac na súpiske Slovenska. Dieťa hrá tvrdo, rýchlo korčuľuje a má čisté ruky. Tiež má nervy z ocele. Jeho testovacia zásoba od prepadu v Pekingu výrazne vzrástla.

Kým sme mali v Číne olympijský penaltový rozstrel proti USA, takto vyzerali ranné cvičenia v mnohých malých arénach na Slovensku… https://t.co/Hipex9Yegv

„Páni, leteli k nám,“ Slavkovský to povedal novinárom v Číne. „Hokejová bohyňa sa rozhodla dať [the game-tying goal] Nás 40 sekúnd pred koncom a spadol tam. Je to ako sen. Som rád, že máme šancu získať medailu.“

Za jeho spomienky na historický pochod Slovenska vo Vancouveri, pridal: „Pozeral som, ale mal som šesť rokov, tak som musel ísť do škôlky.“ Tentoraz je to práve Slavkovský, kto inšpiruje ďalšiu generáciu slovenských talentov.

Patrik Ribar: Nečakaný majster Slovenska

Hrivik, ktorý v zápase strelil gól Slovenska, využil svoju prítomnosť v médiách na počesť Rybára a Shylariča.

„Ukázali sme neskutočný charakter,“ Povedal 30-ročnýPaťo sa postavil na hlavu v bránke, [it was] Neuveriteľné, čo predviedol. Rozhodlo to Cehlo, ale bol to skvelý výkon od celého tímu. neuveriteľné.“

Patrick Ribar odohral v tejto sezóne za Dinamo Minsk v Kontinentálnej hokejovej lige 24 zápasov.

Ramsey tiež chcel zvýšiť úroveň svojho útočníka: „Bol to náš najlepší zápas na turnaji. Hrali sme ako tím a obrana bola vynikajúca. Aj keď sme urobili chybu, Rybár bol fantastický.“

Od prevzatia oblúčika proti Švédsku hrá Ribar fenomenálne. Proti USA predviedol 33 zákrokov v 35 strelách a upevnil si miesto medzi najlepšími brankármi turnaja. Fíni sa v semifinále na skalického rodáka tešiť nebudú.

Ako ďaleko môže Slovensko zájsť?

15. januára, predtým ako Ramsay vymenoval svoj tím na olympiádu, napísala:

Tím Slovenska, ak zahrá správne, sa môže od Pekingu 2022 odpútať medailou v ľadovom hokeji mužov. S hráčmi z NHL mimo obrazrôznorodosť talentov v stredoeurópskej krajine dokáže šokovať svojich konkurentov.

Za posledný mesiac som nezmenil názor. Hoci na postup do štvrťfinále porazili dlhé šance, cesta Slovenska do semifinále nie je Popoluška beh. Slováci, ktorí vymazali Spojené štáty, sú dôveryhodnými kandidátmi na medailu.

„Som na chlapcov hrdý, ale práca sa ešte neskončila,“ vysvetlil Cihlárik momenty po strelení víťazného gólu zápasu. Slovensko tým myslí biznis; Fínsko ich nemôže brať vážne.