Okrúhle stoly kvalifikácie na Svetový pohár vo futsale: Zápasy a výsledky | Svetový pohár vo futsale

Hlavné kolo kvalifikácií na Majstrovstvá sveta vo futbale 2024 sa začalo.

Obhajca titulu Portugalsko je medzi tímami, ktoré súťažia v 12 trojčlenných skupinách doma aj vonku. Dvanásť víťazov skupín a štyria najlepší na druhom mieste postupujú priamo do Elite Round, kde sa koncom roka 2023 hrali v dvojnohých skupinách. Zvyšných osem druhých vstúpilo do hlavného play-off v apríli, aby sa určili posledné štyri miesta v turnaji. Elitné kolo.

Spôsobilá forma: Ako sa určujú európski uchádzači

skupiny

skupina 1: Španielsko, Moldavsko, Cyprus
skupina 2
: Gruzínsko, Belgicko, Rakúsko
Skupina 3
: Česká republika, Bosna a Hercegovina, Arménsko
skupina 4
: Portugalsko (dopravcovia), Bielorusko, Litva
skupina 5
: Kazachstan, Slovinsko, Čierna Hora
Skupina 6
: Azerbajdžan, Poľsko a Grécko
Skupina 7
: Chorvátsko, Maďarsko, Izrael
skupina 8
: Fínsko, Rumunsko, Dánsko
Skupina 9
: Srbsko, Francúzsko, Nórsko
skupina 10
: Taliansko, Severné Macedónsko, Švédsko
skupina 11
: Ukrajina, Holandsko, Kosovo
skupina 12: Slovensko, Lotyšsko, Nemecko

Skupina A: Španielsko, Moldavsko, Cyprus

kombinácie
8. október: Moldavsko vs Cyprus
11. október: Španielsko vs Moldavsko
8. november: Cyprus proti Španielsku
1. marec: Španielsko vs Cyprus
5. marec: Cyprus vs Moldavsko
8. marec: Moldavsko vs Španielsko

B-skupina: Rakúsko, Belgicko, Gruzínsko

kombinácie
5. október: Belgicko vs Rakúsko
8. október: Gruzínsko vs Belgicko
12. október: Rakúsko proti Gruzínsku
9. november: Gruzínsko vs Rakúsko
4. marca: Rakúsko proti Belgicku
7. marec: Belgicko proti Gruzínsku

C-skupina: Česká republika, Arménsko, Bosna a Hercegovina

kombinácie
17. september: Bosna a Hercegovina 3.-4. Arménsko
20. september: Česko 4.-2. Bosna a Hercegovina
8. október: Arménsko vs Česká republika
12. október: Česká republika vs Arménsko
3. marec: Arménsko vs Bosna a Hercegovina
8. marec: Bosna a Hercegovina s Českou republikou

Skupina D: Portugalsko, Bielorusko a Litva

kombinácie
6. október: Portugalsko proti Bielorusku
11. október: Litva vs Portugalsko
9. november: Portugalsko vs
1. marec: Litva vs Bielorusko
4. marec: Bielorusko vs Litva
7. marec: Bielorusko vs Portugalsko

READ  Zelenská a Čaputová diskutujú o založení Ukrajinského kultúrneho centra na Slovensku

UEFA Futsal Cup 2022: Všetky góly Portugalska

Skupina E: Slovinsko, Kazachstan a Čierna Hora

kombinácie
20. september: Slovinsko 3:1 Čierna Hora
8. október: Kazachstan vs
12. október: Čierna Hora vs Kazachstan
9. novembra: Kazachstan vs Čierna Hora
3. marca: Čierna Hora vs
8. marec: Slovinsko vs Kazachstan

Skupina F: Poľsko, Azerbajdžan, Grécko

kombinácie
19. september: Poľsko 3:0 Grécko
7. október: Azerbajdžan vs Poľsko
11. október: Grécko vs Azerbajdžan
9. november: Grécko vs
3. marec: Azerbajdžan vs Grécko
7. marec: Poľsko vs Azerbajdžan

Skupina G: Maďarsko, Izrael a Chorvátsko

kombinácie
19. september: Maďarsko 2-2 Izrael
7. október: Chorvátsko vs
12. október: Izrael vs Chorvátsko
8. november: Chorvátsko vs Izrael
2. marec: Izrael vs Maďarsko
7. marec: Maďarsko vs Chorvátsko

Skupina H: Fínsko, Rumunsko, Dánsko

kombinácie
6. október: Rumunsko proti Dánsku
11. október: Fínsko vs Rumunsko
8. november: Dánsko vs Fínsko
1. marec: Rumunsko proti Fínsku
5. marec: Dánsko vs Rumunsko
8. marec: Fínsko vs Dánsko

Skupina I: Srbsko, Francúzsko a Nórsko

kombinácie
5. október: Nórsko vs Srbsko
8. október: Francúzsko proti Nórsku
12. október: Srbsko vs Francúzsko
9. novembra: Srbsko vs Nórsko
2. marec: Nórsko vs
7. marec: Francúzsko proti Srbsku

X-skupina: Taliansko, Severné Macedónsko, Švédsko

kombinácie
7. október: Švédsko vs Macedónsko
12. október: Severné Macedónsko vs Taliansko
9. novembra: Taliansko vs
1. marec: Taliansko vs Macedónsko
5. marec: Severné Macedónsko proti Švédsku
8. marec: Švédsko vs Taliansko

11. skupina: Holandsko, Ukrajina, Kosovo

kombinácie
18. september: Holandsko 2:1 Kosovo
7. október: Ukrajina vs Kosovo
11. október: Ukrajina vs Holandsko
8. november: Kosovo vs Ukrajina
3. marec: Kosovo vs Holandsko
8. marec: Holandsko vs Ukrajina

READ  Kandidáti na olympijské hry v Limericku dosiahli maximum na Slovensku

UEFA Futsal Cup 2022: Holandsko 3:2 Ukrajina

12. skupina: Slovensko, Lotyšsko, Nemecko

kombinácie
5. október: Lotyšsko vs
8. október: Slovensko vs
12. október: Nemecko vs
9. november: Slovensko vs Nemecko
1. marec: Nemecko proti Lotyšsku
8. marec: Lotyšsko vs

uchádzačov

  • V hlavnej skupinovej fáze štartuje 23 tímov s najvyššími koeficientmi zo 47 účastníkov* k novembru 2021: Španielsko, Portugalsko (držitelia), Kazachstan, Chorvátsko, Srbsko, Azerbajdžan, Taliansko, Česká republika, Ukrajina, Slovinsko, Bosna a Hercegovina . Hercegovina, Poľsko, Fínsko, Rumunsko, Slovensko, Gruzínsko, Bielorusko, Holandsko, Maďarsko, Francúzsko, Belgicko, Lotyšsko, Severné Macedónsko (*komentár k Rusku)
  • Zvyšných 13 miest obsadili dva najlepšie tímy v každej zo šiestich skupín predkola, ako aj najlepší tím na treťom mieste: Arménsko, Rakúsko, Cyprus, Dánsko, Nemecko, Grécko, Izrael, Kosovo, Litva, Moldavsko, Čierna Hora, Nórsko**, Švédsko. (** Najlepší tím skončí tretí)
  • Rakúsko, ktoré sa prvýkrát predstavilo vo finále Svetového pohára, absolvovalo premiérovo kolo futsalovej kvalifikácie.
  • Portugalsko vyhralo Majstrovstvá sveta v roku 2021 v Litve, ako aj posledné dva ročníky Svetového pohára vo futsale a prvé finále v roku 2022; Španielsko vyhralo majstrovstvá sveta v rokoch 2000 a 2004.
  • Majstrovstvá sveta 2021 hrali okrem Portugalska, Španielska a Litvy aj Česká republika, Kazachstan a Srbsko.
  • Tímy, ktoré hrali v predchádzajúcich finále MS: Azerbajdžan, Belgicko, Chorvátsko, Dánsko, Maďarsko, Taliansko, Holandsko, Poľsko, Ukrajina.

Finále futsalu, finále: Španielsko 1-1 Portugalsko (2-4 perá)

Časy zápasov

17. – 20. septembra 2022
5. – 12. októbra 2022
8. – 9. novembra 2022
Od 1. do 8. marca 2023

Cesta do finále

Žreb hlavného play-off: 10. marca 2023, Nyon
Kvalifikácia hlavného kola: 10. – 19. apríla 2023
Žreb Elite Tour: 5. júla 2023
Elite Tour: Domáce a zámorské skupiny končia 20. decembra 2023
Žreb play-off Elite: 25. januára 2024, Nyon
Kvalifikácia Elite Round: 8. – 17. apríla 2024

READ  Sarah Sorribes viedla tretí zápas proti Slovensku na Billie Jean King Cup - CVBJ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.