Novak Djokovič sa zotavuje z paniky skupiny B, aby predbehol Andreho Martina v semifinálovom víťazstve – Športové správy, Firstpost

Svetová jednotka zvíťazila nad svojím súperom. Na sobotňajšom finálovom zápase proti Argentínčanovi Federico Delbonisovi či Slovákovi Alexovi Mulcanovi sa umiestnil na 119, 6: 1, 6: 6.

Novak Djokovič hrá v Srbsku. AP

Belehrad: Novak Djokovič sa v piatok ľahko dostal do finále šampionátu ATP v Belehrade napriek tomu, že v druhej skupine stratil formu tým, že v príprave na French Open porazil Slováka Andreho Martina.

Bude to tretie finálové stretnutie Srbska v tomto roku po víťazstve na Australian Open a finálovej prehre s Rafaelom Nadalom na Italian Open minulý týždeň, je to však jeho prvé domáce vystúpenie od roku 2011.

„Som veľmi nadšený, že hrám pred srbskými fanúšikmi. Toto je moje rodné mesto. Som vždy nadšený, ale aj nervózny, pretože idem na ihrisko a hrám pred domácim publikom,“ Povedal Djokovič.

„Je to veľmi jedinečný pocit. Cítite veľký tlak a očakávania. Ale ja som len šťastný, že zajtra budem bojovať o titul.“

Po pretekoch v prvom sete proti Martinovi Djokovič neobvykle zdvihol nohu z plynu a v druhom sete trikrát zlomil.

Tridsaťštyriročný hráč je späť v tom najlepšom v rozhodujúcom sete, aj keď akékoľvek predstavy o prekvapivom návrate rýchlo ukončil.

„Myslel som, že som začal a skončil naozaj dobre,“ povedal Djokovič, „takže sa pokúsim preniesť tieto pozitívne pocity do zajtrajšieho finále.“

„Na konci druhého setu sa mi tiež nepodarilo zaostriť a pokúsim sa tieto chyby napraviť na zajtra.“

Djokovič predbehol Guillerma Vilasa, ktorý skončil piaty v zozname všetkých čias na turnaji ATP, v ktorom vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase porazil Federica Correa.

READ  Misfits Gaming odhaľuje zoznam mladých ľudí LEC

Rovnakú polovicu remízy ťahali jeho starí rivali Rafael Nadal a Roger Federer na French Open, ktorý má v nedeľu výkop na Roland Garros.

Djokovič zaostáva o dva body za kombinovaným rekordom mužov Nadala a Federera v počte 20 grandslamových titulov.