Nemecko zvíťazilo na majstrovstvách sveta juniorov v Ottawe nad Slovenskom 4: 3

Mario Zimmermann strelil v hre silný gól po štyroch minútach predĺženia, ktorým v pondelok večer priviedol Nemecko k výhre 4: 3 nad Slovenskom na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Tim Stotzel skóroval dvakrát a pomohol Ottawe Senators streliť gól Zimmermann, ktorý Nemecku priniesol prvé víťazstvo na turnaji.

Florian Elias skóroval aj za Nemecko, Simon Juneb si pripísal tri asistencie.

Za Slovensko dal dva góly Michel Merzik, skóroval Alexej Mikloka.

Napriek tomu, že malo na sebe iba päť obrancov a deväť útočníkov, skončilo Nemecko 32: 25 s rozdielom striel.

Pre Nemecko to bol tvrdý turnaj. Deväť hráčov malo po príchode do Edmontonu pozitívny test na COVID-19, ktorý bránil tímu v poriadnom tréningu až do Štedrého dňa a ponechal tím v krátkej pozícii na zápasy predkola.

Po sobotňajšej prehre 16: 2 s Kanadou skórovalo Nemecko najskôr proti Slovensku, keď Stotzel našiel v zápase zadnú časť siete 5:39.

Oba tímy si počas prvého a druhého polčasu vymenili góly, potom sa v treťom vyrovnali a výsledkom bolo predĺženie.

Mykluka bol povolaný, aby sa v nadstavenom čase zameral na 2:28 a ako čas plynul, strela Zimmermana z poklopu si našla cestu v premávke a porazila slovenského brankára Simona Latkoczyho.

Víťazstvo Nemecka ponecháva Švajčiarsko jediným tímom bez víťazstva v A-skupine.

Slovensko sa vráti do hry v stredu, keď bude čeliť Fínsku. Neskôr v priebehu dňa bude Nemecko čeliť Švajčiarsku.

Švédsko 4, Rakúsko 0

Carolina Hurricans, Noel Gunner, strelila dva góly a Švédsko si pripísalo 54. po sebe idúce víťazstvo v predkole majstrovstiev sveta juniorov v hokeji.

Lucas Raymond, ktorého si draftoval Detroit Red Wings štvrtý v drafte národnej hokejovej ligy 2020, mal gól a asistenciu a skóroval aj Theodore Niederbach.

Švédsko bombardovalo rakúskeho brankára Sebastiana Wranchitza, ktorý zakončil 61.

READ  Zápisník AHL: Nemec, 18, si vyberá prvé kolo, aby získal skúsenosti

Hugo šesťkrát zachránil El Nevelta pred uzamknutím, keď sa Švédsko posunulo na prvé miesto v skupine dva s dvoma víťazstvami a šiestimi bodmi.

V stredu bude Rakúsko pokračovať proti Rusku. Švédsko sa pripravuje vo štvrtok zoči-voči Rusku.

(Obrázok: © AP)

(Zrieknutie sa zodpovednosti: www.republicworld.com tento príbeh neupravuje a automaticky sa generuje zo zdieľaného informačného kanála.)