Nemecko má nárok na WCup. Rusko a Chorvátsko vyhrávajú kvalifikácie

Berlín (AFP) – Keď sa Nemecko stalo prvou krajinou, ktorá sa kvalifikovala na majstrovstvá sveta 2022, jeho bývalý tréner do 21 rokov plakal od prvého víťazstva v Turecku od radosti.

Stefan Kontz nedokázal ovládať svoje emócie po tom, čo penalta Buraka Yilmaza v deviatej minúte nadstaveného času priniesla Turecku dramatické víťazstvo 2: 1 v Lotyšsku, aby si udržal nádej na kvalifikáciu.

Nemecko si v pondelok rezervovalo svoje miesto víťazstvom 4: 0 v Severnom Macedónsku. Všetky góly padli v druhom polčase s unavenými domácimi a výhra bola určitým spôsobom kompenzáciou šokovej prehry Nemecka s Severným Macedónskom 2: 1 v marci v Duisburgu.

Bol to jediný bod v perfektnej kvalifikačnej kampani so siedmimi víťazstvami z ôsmich zápasov európskej skupiny.

V Rotterdame dvakrát skóroval Memphis Depay, pridal dve asistencie a zmeškal penaltu, pretože Holandsko zdolalo Gibraltar 6: 0, aby sa udržalo v kurze a kvalifikovalo sa., v skupine F dva body za Nórskom a štyri body nad Tureckom

Chorvátsko a Rusko si po príslušných výsledkoch v skupine F zaistili aspoň postup do play -off.

skupina E.

Belgicko, ktoré sa cez víkend zúčastnilo Ligy národov, by sa kvalifikovalo, keby Wales neporazil Estónsko. Ale skorý gól Kiefera Moora pre Wales stačil na výhru 1: 0 v Tallinne.

Wales si udržal rovnaké body ako Česko, ktoré vonku zdolalo Bielorusko 2: 0. Česi ale hrali viac.

Belgicko má takmer istotu päťbodového náskoku v kvalifikácii. Belgičania najbližšie nastúpia proti Estónsku 13. novembra, keď Wales hostí Bielorusko.

Skupina G

Depay nechal svoju sklamanú sezónu v Barcelone za sebou, pričom mal za sebou úspešný večer v Holandsku proti jednému z najlepších futbalových tímov na svete. Jeho prvým gólom proti Gibraltáru bol trinásty rok v drese Orangeu, čím prekonal holandský rekord 12 v kalendárnom roku Patricka Kluiverta.

READ  Australian Open: Djokovič, Halep Trans, Wawrinka, Kvitová

Holandsko viedlo o dva body pred Nórskom, ktoré zdolalo Čiernu Horu 2: 0 bez toho, aby zranilo svojho hviezdneho útočníka Erlinga Haalanda.

Neskoré víťazstvo Yilmaza v Rige udržalo Turecko v prenasledovaní. Turecko potom hostí Gibraltár 13. novembra, keď Nórsko hostí Lotyšsko a Holandsko navštívi Čiernu Horu. Holandsko hrá s Nórskom a Turecko v poslednom kole zápasov navštevuje Čiernu Horu.

skupina h

Chorvátsky stredopoliar Luka Modric získal priamy kop, aby zachránil remízu 2: 2 so Slovenskom, a Rusko ťažilo z výhry 2: 1 nad starým rivalom Slovinskom. Ak chcete prejsť na začiatok skupiny.

Pokles bodov znamená, že vicemiss Chorvátska 2018 bude pravdepodobne musieť budúci mesiac poraziť Rusko, aby sa automaticky kvalifikoval na majstrovstvá sveta.

Slovensko potrebovalo výhru, aby si udržalo nádeje na kvalifikáciu, a už sa nemohlo kvalifikovať.

Malta tiež skórovala v 98. minúte a získala bod za remízu 2: 2 s Cyprom.

y. skupina

Nemecko si rezervovalo svoje miesto na budúcoročnom turnaji v Katare napriek ťažkému zápasu proti súperovi, ktorý ich v kvalifikácii poriadne tlačil.

Kai Havertz zlomil skóre v 50. minúte, kým gól jeho spoluhráča z Chelsea Timo Wernera nevyrovnal. Jamal Musiyala strelil štvrtý gól tímu Hansi Flick v 83. minúte od striedajúceho kolegu Karima Adeyemiho.

Nemecko zvýšilo vedenie v skupine na osem bodov a zostávajú mu dve kolá zápasov. Flick dohliadal na päť víťazstiev od prevzatia vedenia od Joachima Loewa po letných majstrovstvách Európy.

Gól Ionoya Mitricha v 26. minúte stačil na to, aby Rumunsko v Bukurešti zdolalo Arménsko 1: 0.

V ostatnom zápase skupiny porazil Island Lichtenštajnsko 4: 0.

Na druhé miesto v skupine postúpilo Rumunsko s 13 bodmi, o jeden bod pred Severným Macedónskom a Arménskom s 12 bodmi. Island má osem a Lichtenštajnsko jeden bod za septembrovú remízu s Arménskom.

READ  Svet športu: Bilbao pripravilo zoznam hostiteľských miest pre euro, športové správy a najdôležitejšie správy