Nemecko boduje v OT víťazstvom 4: 3 nad Slovenskom na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji

Nemecká reprezentácia si v pondelok pripísala víťazstvo 4: 3 na predĺženie nad Slovenskom, keď si pripísala prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v Edmontone.

Senátori z Ottawy očakávali, že Tim Stotzel pochová Nemcom dva góly, a po štyroch minútach predĺženia pomohol pripraviť Maria Zimmermana na víťaza zápasu v silnom zápase.

Florian Elias skóroval aj za Nemecko, Simon Juneb si pripísal tri asistencie.

Michel Marazek strelil dva góly Slovenska a skóre uzavrel Oleksi Mikloka.

Napriek tomu, že malo na sebe iba päť obrancov a deväť útočníkov, Nemecko prekonalo Slovákov o 32-25.

Pre Nemecko to bol tvrdý turnaj. Deväť hráčov malo po príchode do Edmontonu pozitívny test na COVID-19, ktorý bránil tímu v poriadnom tréningu až do Štedrého dňa a ponechal tím v krátkej pozícii na zápasy predkola.

Príbeh pokračuje pod oznámením

Po tom, čo Kanaďania v sobotu zvíťazili 16: 2, v pondelok proti Slovákom skórovalo najskôr Nemecko, v prvom polčase vsietil Statzel do siete 5:39. Tretí celkový výber v drafte národnej hokejovej ligy 2020 ukončil zápas zápasom 1 31:01 ľadového času.

READ  Proruský expremiér je pripravený vyhrať parlamentné voľby na Slovensku

Tieto dva tímy si vymenili góly cez prvý a druhý rámček, potom ich vyrovnali v treťom ráme, čo malo za následok predĺženie.

Mykluka bol v nadstavenom čase povolaný na kolík o 2:28 h a časom si Zimmermanova strela z poklopu našla cestu cez premávku a porazila slovenského brankára Simona Latkoczyho.

Výsledok opustil Švajčiarsko ako jediný tím bez víťazstva v prvom sete.

Slovensko sa vráti do hry v stredu, keď bude hrať Fínsko. Neskôr v priebehu dňa bude Nemecko čeliť Švajčiarsku.

Sledujte nižšie: niektoré zo svetových spravodajských videí o svetovej mládeži.