Návrat talianskeho sna na ME žien v Bratislave: Európska hokejová federácia

Taliansko zavŕšilo triumfálny návrat do halovej Európy žien ziskom tretieho turnajového titulu v Bratislave.

Bolo to prvýkrát, čo sa turnaja zúčastnili od roku 2012 a napokon z neho vyšli víťazne po dvoch impozantných súbojoch s hostiteľským Slovenskom a získali titul po penaltách.

Do druhého dňa nastúpili s vedomím, že víťazstvo nad Portugalskom im zabezpečí postup do finále a podali hviezdny výkon, prvopolčasový hetrik Marie Torbullovej a štvrtým gólom na 4:1 ich zmizli z dohľadu. Úspech.

Slovensko potrebovalo remizovať s Portugalskom, aby sa pripojilo k Taliansku v rozhodovaní a dosiahli výsledok, ktorý potrebovali. Skóre bolo 2:0 vďaka gólom v druhej štvrtine, Barbora Pocherová a Vešková sa dostali na známku a vďaka Natálii Vonderkovej sa dostali do vedenia 3:1.

Claudia Fidalgová v posledných štyroch minútach stiahla na 3:2, no Slovensko si víťazstvo udržalo.

Pre Taliansko a Slovensko to zanechalo čudnú situáciu, keď odohrali dva zápasy za sebou, pričom v prvom sa jednoducho podarilo získať postup do skupinovej fázy a v druhom bolo finále, v ktorom sa hrá o veľa.

V prvom zápase tieňového boxu strelila Sara Agro víťazný gól v poslednej minúte pri víťazstve Talianska 1:0.

Finálový súboj sa vyvíjal inak, Slovensko sa ujalo vedenia v piatej minúte cez Vonderkovú, výhodu si udržalo aj v tretej štvrtine, keď vyrovnala Alicia Anania.

Žiadne ďalšie góly neposunuli turnaj do penalt; Aj prvé tri kolá rozstrelu v riadnom poriadku sa skončili nerozhodne 1:1 a ani štvrté kolo neprinieslo víťaza.

V druhom kole náhlej smrti skórovala Eleonora Di Mauro, keďže úsilie Slovenska bolo odmietnuté, čím spečatila titul Talianska.

READ  CORONAVÍRUS Pellegrini má skutočný problém: Fotografia bola urobená počas zákazu vychádzania!