Mužský hokejový tím USA vypadol z olympiády po penaltovom rozstrele so Slovenskom

1/7

Hráči tímu USA sledujú po vypadnutí na mužskom olympijskom hokejovom turnaji po tom, čo v stredu prehrali štvrťfinálový zápas so Slovenskom v penaltovom rozstrele na Národnom krytom štadióne na Zimných olympijských hrách v Pekingu 2022. Foto Paul Hanna / UPI | licenčný obrázok

15. februára (UPI) – Tím USA vypadol z mužského olympijského hokeja, keď prehral so Slovenskom 3:2 dramatickým spôsobom v penaltovom rozstrele.

Američania vstúpili v stredu do štvrťfinále na Národnom krytom štadióne v Pekingu ako favoriti na postup, keďže nielenže skončili na čele svojej prvej skupiny po predkole, ale boli aj jediným tímom na turnaji, ktorý získal všetky tri víťazstvá. hry pri tom.

Hoci ako prví skórovali Slováci, Američania v jednom rýchlo vyrovnali a v druhom dali zelenú. V treťom s odstupom času dostal tím USA ponuku poraziť Európanov, ktorí mali iné plány, a prinútiť ich k predĺženiu gólom streleným v poslednej minúte regulácie.

Brankári boli silní počas celého predĺženia až do penaltového rozstrelu, ale Slovensko dokázalo prejsť cez Straussa-Manna a ukončiť tak nerozhodný stav a zápas.

„Teraz je to ťažké opísať,“ povedal po zápase kapitán USA Andy Milley. „Škoda, že je koniec.“

Stredajší zápas sa začal svižne a oba tímy vyzerali byť na vážkach, aj keď sa Slovensku podarilo dostať sa na prvé miesto tesne po polovici prvého polčasu.

Po dlhej obrátke, kde ich na konci zakliesnila pozorná hliadka Slovenska, dokázali Američania vysunúť kotúč do neutrálnej zóny, kým boli zatlačení za americkú sieť.

Pavol Regenda sa v rohu zmocnil štipky, ktorú prihral Petrovi Sirisňákovi. Keď v hre pokračovali Američania, Čerešňák napálil prihrávku na Juraja Slavkowského, ktorý bol sám na vysokej strele a 17-ročný hráč prihral Mannovi na piate miesto na šampionáte.

READ  Live Slovak Speed ​​Rise, Denali

Tím USA však ešte do prestávky odpovie krásou bránky na ťahu.

S menej ako 45 sekundami v ráme, Kenny Agostino preniesol disk spoza svojej siete do oblasti Slovenska, kde sa otočil a prihral ho neskorému Stephenovi Kamferovi, ktorý ho priklepol Mattymu Bennerisovi na vrchole značky. Benners následne nastrelil dokorán otvoreného Nicka Abruzziho, ktorý pálil do siete, a trafil bekhendovým kopom cez päť jamiek brankára Patricka Ribara.

V druhom by sa Američania dostali do vedenia asi po deviatich minútach, opäť mimo zhonu.

Sam Hentges nakorčuľoval s pukom z vlastnej koncovky cez neutrál, keď ho prihral Nathanovi Smithovi a dostal sa pred sieť.

Smith následne prešiel na Nicka Berbicksa, ktorý za slovenskú obranu trafil Huntjesa a zabalil ho do otvorenej klietky okolo ľavého Rebarovho vankúša.

S pribúdajúcim časom v zápase sa zdalo, že Slováci sú odsúdení na prehru, keďže pokračovali v zbytočných penaltách, vrátane jedného na ukončenie druhého a troch v treťom, pričom jeden bol štyri minúty pred koncom zápasu. . Neúspech Američanov v presilovej hre sa im vráti.

Američania so slušnou prácou dokázali odoprieť Slovensku svojho brankára o muža navyše, až kým na súpiske zostala len 1 minúta a 30 sekúnd.

Kapitán Marek Hrivik s nasadeným figurantom a ponáhľajúcimi sa Slovákmi 43 sekúnd predtým vyrovnal dva góly loptou do priestoru kotúča pred sieťou tečovanou strelou.

Predĺženie videlo 10 minút zbesilého, no bezgólového hokeja medzi tromi a tromi hráčmi a na určenie zápasu by boli potrebné penalty.

Tím USA vyhral mincu a rozhodol sa strieľať ako prvý, ale nikto nedokázal prekonať Raybara ani Manna, kým Peter Chiliarik nespadol na Manna a sekol do diery, keď vystrelil strelu do pravého brankárovho vankúša, čím sa zápas ukončil. Americká olympijská cesta mužov.

READ  Asia dominates the global box office, and it appears that the US has a path to recovery

Hrivik si pripísal víťazstvo Ribara.

„[Rybar] „Bolo to skvelé,“ povedal Hrivik. Dnes bol jednoznačne najlepším hráčom na ľade. Väčšinu času sa zastavil a zastavil. Bolo to skvelé a je skvelé mať vo svojom tíme takého brankára.“

Prehrou vypadli z medailovej súťaže, keď naposledy vystúpili na stupne víťazov v roku 2010, keď vo finále vyhrali striebornú medailu po prehre s tímom Kanady v predĺžení.

Tím USA mal 37 striel na porážku Slovenska 35.

Američan Brian Cooper (23) porazil Slováka Petra Cehlárika (34) počas štvrťfinálového zápasu mužov v ľadovom hokeji na Národnom krytom štadióne na zimných olympijských hrách v Pekingu 16. februára. Foto Paul Hanna / UPI | licenčný obrázok