Mužský futbal zle havaruje, ale odsúva sa na šieste miesto v New Hampshire | Šport

Harvard v tesnom súboji utorkového večera v Durhame v New Yorku padol 3: 1 na 6. miesto New Hampshire. V poslednom zápase pred zápasom Ivy League Crimson dokázal, že sa dokáže vyrovnať jednému z najlepších tímov. v krajine.

Napriek tomu, že sa zápas skončil o dva góly, Harvard (3-3-1, 0-0 Ivy League) zostal celú noc blízko č. 6 New Hampshire (10-0-0, 2-0-0 America East) a bolo z Hra by mohla trvať predĺženie, ak by všetko išlo Crimsonovou cestou.

„Aj keď nás bolí, že sme prehrali zápas, je dôležité, aby sme z týchto skúseností vzali čo najviac informácií, aby sme ich zlepšili,“ povedal o zápase obranca prvého ročníka Ludovico Rollo. „OSN nás prinútila urobiť v tejto hre chyby, ktorým sa v budúcich hrách môžeme naučiť vyhnúť.“

Rollo bol jedným z troch hráčov, ktorí spolu s Crimsonom bežali celých 90 minút, spolu s obrancom prvého ročníka Janom Rickym a nádejným brankárom Oscarom Nelsonom. Harvard v noci ťažil z lavičky, predstavilo sa 19 hráčov Crimson, vrátane záložníka prvého ročníka Maxa Goegela, ktorý debutoval v kariére.

Zápas sa začal rušne, pričom Wildcats viedli už v ôsmej minúte pekným gólom, čo ukazuje, prečo sú tento rok jedným z najlepších tímov v krajine. Harvarda však neodradil, pretože v 13. minúte vyrovnal o necelých päť minút neskôr, keď stredopoliar Cornelius Pensik vyrazil strelu a vyslal ju k odrazenej lopte.

Bol to druhý Bencicov gól v posledných dvoch zápasoch, k čomu mu opäť pomohol útočník prvého ročníka Alessandro Arlotti, ktorý si pripísal tretiu asistenciu v sezóne. New Hampshire získalo svoje vedenie krátko po vyrovnaní, v 21. minúte opäť získalo náskok o jeden gól, keď Crimson nedokázal upratať loptu do vzduchu a bol prerušený krížnou prihrávkou, ktorá nasledovala.

Harvard si aj naďalej vytváral šance a v 30. minúte sa vyrovnal. Potom, čo útočník druhého ročníka Ally Gutierrez trafil nebezpečný center na kopačky mladého útočníka Martina Vichyho, ale jeho krajan z Bratislavy, Slovenska, nedokázal čisto komunikovať a skóre zostalo. . 2-1.

READ  Séria Iowa Korn Sayhawk - Atletická univerzita v Iowe

„Odviedli sme dobrú prácu a odpovedali sme na ich prvý gól presunutím hry na polovicu poľa, čo malo za následok, že sme dali gól a vyrovnali,“ povedal stredopoliar prvého ročníka Marko Isakovic. „Aj keď sme inkasovali druhý gól, stále sme si vytvárali šance, ale mali sme smolu, že sme nedostali ďalší gól.“

Oba tímy zostali blízko počas celého druhého polčasu, pričom obe strany si vytvárali šance, kým Wildcats v 72. minúte nedokázali zvýšiť svoj náskok na 3: 1. Nelson vybehol zo svojej čiary, aby vytiahol dlhý odraz z rohu. v pokutovom území, ale vo vzduchu trafil útočníka New Hampshire, ktorý vložil loptu do otvorenej siete, aby eliminoval šance Crimsona na návrat.

„Na ihrisku sme hrali s jedným z najlepších tímov v krajine,“ povedal o zápase Isakovič. „To v kombinácii s dynamikou našich víťazstiev nad Merrimackom a Vermontom mi dáva istotu, že v sobotu môžeme dosiahnuť pozitívny výsledok.“

Harvard otvoril svoj vonkajší zápas Ivy League na Yale túto sobotu o 19.00 hod. Hra príde takmer dva roky po dni po ich poslednom stretnutí, ktoré sa konalo 4. októbra 2019. Crimson vedie sériu po celý čas 55-39-12 a v sobotu sa budú snažiť nadviazať na tento okraj plus 16.

Pracujúceho spisovateľa Eamona McLoughlina môžete kontaktovať na adrese [email protected].