Muži z USA a Kanady postúpia na majstrovstvách sveta v roku 2022 do semifinále

Tampere, Fínsko – Drake Patterson V silnom zápase skóroval po 43 sekundách predĺženia a vo štvrtok večer zabezpečil Kanade víťazstvo 4:3 nad Švédskom vo štvrťfinále Svetového hokeja.

V ďalšom štvrťfinálovom zápase Ben Myers nahrať dvakrát, Adam Judit pridal gól a Jeremy Swayman Zachránil 33 zákrokov a viedol USA 3:0 proti Švajčiarsku.

Kanada sa v sobotu v semifinále stretne s Českom, Spojené štáty americké proti Fínsku.

Česko vo štvrtok zdolalo Nemecko 4:1, Fínsko zdolalo Slovensko 4:2.

Kanada, obhajca titulu, prekonala v treťom zápase manko 3:0. Ryan Graves Rekord 1:21 za tretinu a Pierre Luc Dubois A Matúš Barzal Pripojená 30 sekúnd neskorá regulácia.

vzdialenosť William Nylander Paterson, ktorý bol na 25 sekúnd povolaný do predĺženia, vyrazil strelu z ostrého uhla za brankára. Linus Olmark Zo spodnej časti konfrontačného kruhu.

„Samozrejme prehra 3:0 pred tretím polčasom nebola to, čo sme plánovali, ale podarilo sa nám to skórovať na začiatku tretieho polčasu,“ povedal Patterson. „Bol som frustrovaný, pretože som dostal penaltu a úprimne povedané, myslel som si, že sa budeme ťažko vracať, ale nikdy sme sa nevzdali.“

Za Švédsko skórovali Nylander, Karl Klingberg a Max Fryberg.

Chris Dredger Stop 16 kôl pre Kanadu. Olmark zachránil pre Švédsko 38 lôpt.

Marco Antilla dvoma gólmi pomohol Fínsku zdolať Slovensko. David Craigie, Dávid PasternákPri víťazstve Česka nad Nemeckom skórovali Roman Červenka a Jerry Smical.

READ  Výsledky hier FISU: streda, 18. januára | Správy, šport, práca