Mikaela Schiffrinová odštartuje olympijskú sezónu víťazstvom na 70. ročníku Svetového pohára – OlympicTalk

SOELDEN, Rakúsko – Priateľské potľapkanie po pleci jej konkurentky Petra Velhová Dlhé objatie od jej priateľa Zdroj Alexander Amoudt V koncovej zóne bol Michaela SchiffrinováPrémie za excelentnosť v úvodnom sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára.

Shiffrinová predviedla dve stopy takmer bezchybného korčuľovania na jednom z najťažších kopcov na ženskom okruhu a pripísala si tak svoje 70. víťazstvo v kariére.

Výkon olympijského víťaza USA bol priveľký Lara Gut Bahrami, majster sveta GS zo Švajčiarska.

S mužským šampiónom z roku 2020 Keeldem bola Shiffrinová po prvej etape 0,02 za Gutom Bahramim, ale v druhom polčase zaznamenala ďalšiu čistú jazdu, aby v perfektných slnečných podmienkach na ľadovci Rettenbach prekonala svojho švajčiarskeho rivala o 0,14.

„Silný štart do sezóny je dôležitý, takže som veľmi šťastná,“ povedala Shiffrinová. „Dnes je radosť korčuľovať, s touto prípravou (na kurz) to zvládli tak úžasne, bolo úžasné korčuľovať z tohto kopca.“

Dvojica skončila s veľkým náskokom pred zvyškom poľa, pričom brániaca Slovenka Velhová zaostala o 1,30 sekundy na treťom mieste.

Shiffrinová sa potom stala treťou korčuliarkou v histórii Svetového pohára, ktorá dosiahla 70 víťazstiev Ingmar Stenmark A Lindsey Vonnová Tento úspech dosiahli pred ukončením kariéry s 86 a 82 výhrami.

„Teraz si myslím, že áno,“ odpovedala Shiffrinová na otázku, či pre ňu číslo 70 znamená niečo výnimočné. „Je to veľký úspech, som hrdý. Sedemdesiatka je neuveriteľná, ale dnešným cieľom bolo dobre korčuľovať.“

Shiffrinová tak urobila v sobotu.

Preteky otvorila čistou jazdou, po dobehnutí nakrátko pokrčila plecami, no jej čas sa ľahko krátil, keď pred pretekmi spadli ostatní favoriti.

Len Gut-Behrami, ktorá bežala agresívny beh v perfektných slnečných podmienkach na ľadovci Rettenbach, viedla pred Shiffrinovou o niekoľko stotín počas jej behu.

READ  Slovensko 0:1 Portugalsko: Gól Bruna Fernandesa udrží tím Roberta Martineza perfektným v kvalifikácii na Euro 2024

Najrýchlejší štart Gut-Behramiovej bol náskok 0,90 v prvom polčase, ale na každom z ďalších kontrolných bodov stratila zlomok svojho náskoku pred Shiffrinovou.

„Bola to naozaj veľmi čistá jazda. Cítila som sa naozaj dobre pri korčuľovaní,“ povedala Shiffrinová po prvom kole. „Pozerať Laru, je to tiež super jemné a možno trochu živšie, ako niečo navyše.“

Súboj o víťazstvo nabral zaujímavý spád v druhom zápase.

Po tom, čo Shiffrinová zatlačila na Gotta Behramiho tým, že vyslala najrýchlejšiu druhú sériu k dnešnému dňu, švajčiarska korčuliarka sa ocitla na prvom kontrolnom bode, ale časom vyhrala, keď Shiffrinová vstúpila do strmej strednej časti a získala tak náskok späť. od .24.

V dolnej časti sa to však nepodarilo vyrovnať Shiffrinovej.

„Na tom nezáleží, prvý alebo druhý,“ povedal Gott Bahrami. „Je pre mňa dobré začať sezónu takto s vedomím, že korčuľujem rýchlo.“

Švajčiarsky korčuliar, ktorý v roku 2016 vyhral celkový titul, využil letnú prípravu na „pracovanie na sebadôvere, v maličkostiach. Snažím sa dostať to najlepšie z každého behu a som naozaj šťastný, že to môžem vrátiť v pretekoch.“ „.

Vlová povedala, že strata 1,30 sekundy ju príliš nebolí.

„Nemyslím si, že som až tak pozadu,“ povedal slovenský korčuliar. „Dnes to tak bolo, ale ďalšie preteky môžu byť úplne iné.“

Shiffrinovej 13. víťazstvo na GS prišlo sedem rokov po tom, čo vyhrala svoje prvé preteky na rovnakom mieste, o víťazstvo v roku 2014 sa delila s Rakúskom. Anna Wenger.

Mnohé z konkurentiek Shiffrinovej mali ťažký začiatok sezóny.

Predovšetkým talianski špecialisti GS Marta Pacino A Federica Brignoniová Obaja korčuľujú.

Pacino, ktorá vyhrala preteky pred rokom a v minulej sezóne dominovala v tejto disciplíne so štyrmi víťazstvami, stratila kontrolu nad sánkami mimo korčule počas prvého kola, keď už zaostávala o 0,57 za vtedajšou vedúcou Shiffrinovou.

READ  Sources say former Atlanta Falcons coach Dan Quinn is the favorite to be the Dallas Cowboys DC

Brignoni zaostával po prvom prerušení na 15. mieste o 1,52, v druhom potom nainštaloval bránu na ľavej strane.

S francúzskou dokonalosťou bojovali aj ďalšie veľké mená Tessa Worleyová Zaradilo sa na ôsme miesto s 2,06 na ôsmom mieste a na Novom Zélande Alice Robinsonová, ktorý vyhral otvorenie sezóny v roku 2019, keď stratil náskok 2,41 sekundy na 11. mieste.

Táto sezóna prichádza veľmi skoro v zime a tradičným otvorením sezóny v októbri je zvyčajne šprint, v ktorom mnohí korčuliari nedokážu nájsť svoj rytmus, sedem mesiacov po skončení predchádzajúcej sezóny.

„Niekedy ľudia príliš netlačia, len sa to snažia využiť ako tréning, ale na ten kopec naozaj musíte zaútočiť,“ povedala Shiffrinová.

Shiffrinová viedla silnú show pre americký krasokorčuliarsky tím, v ktorom štyria z piatich nováčikov získali body na Svetovom pohári, vrátane najlepšieho deviateho miesta v kariére. Nina O’Brien. navyše AJ Hurt 20 a Paula Moltzan Skončilo sa to 23.

Uprostred prísnych opatrení na boj s vírusom Corona sa pretekov zúčastnilo 9000 divákov.

Pred pretekmi sa držala minúta ticha Gian Franco Casper, dlhoročný šéf FIS, ktorý zomrel v júli, len o niekoľko týždňov neskôr Johan Eliáš Bol zvolený za jeho nástupcu.

Svetový pohár mužov odštartuje v nedeľu triedou GS na rovnakom kopci. Preteky budú Streamujte naživo na páva.

OlympicTalk beží Apple News. Uprednostňovali sme!