Michaela Schiffrinová žiada „neprofesionálne“ odkladanie po víťazstve Petry Flovej

Michaela Schiffrinová Vyzval na „neprofesionálne“ zdržanie potom, čo mu ako slovenský konkurent práve uniklo 70. víťazstvo na majstrovstvách sveta Petra Flehova V nedeľu zvíťazila v pretekoch obrovského slalomu na svojom kopci v slovenskej Jasnej.

Schiffrinová, ktorá viedla prvé preteky o 0,16 sekundy nad Vlovou, skončila po druhom kole na treťom mieste, keď sa pôvodne držala dve a pol minúty, zatiaľ čo najmenej dvaja z pracovníkov turnaja za Vlovou zaťali bránu sa do vedenia dostal predposledný lyžiar.

Schiffrinová uviedla, že je presvedčená, že oneskorenie bolo úmyselné, označila ho za „neprofesionálne“ a „smiešne“, pričom nevylúčila víťazstvo Vlovej na 19. majstrovstvách sveta.

„Malo by to trvať 30 sekúnd,“ povedala Shiffrinová. „Cítil som, že je dosť dobrá korčuliarka, aby sama vyhrala tieto preteky a nepotrebovala túto neprofesionálnu dispozíciu niečoho, čo neovláda alebo nad čím nemá kontrolu, ale iba [for others] Aby sme povedali, ach, je to na vrchole, a pozrime sa, či dokážeme niečo, neviem, v mojej hlave alebo čo, urobiť. Musím tieto situácie riešiť lepšie, pretože sa stávajú častejšie, ako si myslíte. Ale to bolo také frustrujúce, pretože som aj tak mohol byť na treťom mieste, vyhrala by.

„Je to trochu smiešne a naozaj sa to ukazuje.“

Vlhová zvíťazila v roku 16 nad Novým Zélandom Alice Robinson Aby ste dosiahli ďalšie zmysluplné víťazstvo.

Vlhová, ktorá vlani nahradila Schiffrinovú ako najlepšiu slalomárku na svete, ukončila sucho, v ktorých zvíťazilo 20 pretekov, čo bolo najdlhšie v jej medzinárodnom kúzle od druhého víťazstva na majstrovstvách sveta v marci 2017.

„Prešla som malou krízou,“ povedala Flofa v emotívnom rozhovore o koncovej zóne. „Nakoniec som na svahu môjho domu zvíťazil. To bol môj sen.“

Chevrin klesla na tretie miesto a skončila 0,37 na 102. pódiu vo svojej 188. kariére. Na počkanie na štarte bola rozrušená.

READ  Novinky o cyklistike - RSC Sport potvrdzuje svoj zámorský debut na Giro D´Italia 2022, pretože tri veľké turné v zámorí sa majú začať

„Myslela som si, že to je zjavne nesprávne, a to ma hnevá, pretože život určite nie je spravodlivý,“ povedala. „Viem, že je lepší ako všetci ostatní a lyžiarske preteky nie sú vždy spravodlivé, ale môžu byť aspoň profesionálne.“

Taliansky Marta Pacino Štvrté miesto a získal titul sezóny MS v kategórii Všeobecné služby.

Americký Nina O’Brien Po úvodnom kole bola na štvrtom mieste, potom vo svojom druhom kole spadla na svojom prvom pódiu na majstrovstvách sveta. Úplné výsledky sú tu.

Vlhová získala nad Švajčiarmi 71 bodov Lara Gott Bahrami V poradí svetového pohára najväčšia každoročná cena v lyžiarskych pretekoch. Slovák to nikdy nezachytil.

Gut-Behrami, najlepší na zjazdovkách a Super G, vedie v posledných šiestich pretekoch o 36 bodov. Víťaz preteku získa 100 bodov. Na druhom mieste je 80.

Schiffrinová, ktorá v tejto sezóne nenastúpi proti všeobecnému titulu, sa v piatok a v sobotu opäť snaží zvíťaziť v slalome číslo 70 v slalome vo švédskom R naživo na olympijskom kanále: Domov tímu USA a Peacock Premium. Celý televízny program a živé vysielanie sú k dispozícii tu.

V piatok si pripomíname desiate výročie jej debutu na majstrovstvách sveta v slalome vo veku 15 rokov.

OlympicTalk beží Apple News. Dali sme prednosť!