Matthew Kneiss a Nick Abruzzis sa stretávajú s gólom proti Nemecku

Záverečný deň mužského predkola v Pekingu videl štyri zápasy a nesklamali.

Zavčasu v Pekingu som videl Slovensko proti Lotyšsku, o niečo neskôr sme čelili Švédsku proti Fínsku a skoro ráno nás čakala kopa zápasov – Kanada proti Číne a USA proti Nemecku.

Jedna z vecí, ktoré na olympiáde milujem, je, že každý tím prejde cez predkolo. Keďže tímy dostávajú šancu hrať vyraďovací hokej, je to ešte vzrušujúcejšie.

Oznámenie – Pokračujte v čítaní nižšie

Viac tímov riskujúcich všetko – to sa mi páči.

Slovensko vs. Lotyšsko

Každá z týchto hier dnes ponúka niečo špeciálne, ak ste fanúšikom Maple Leafs, najmä táto.

Slovensko v organizovaní porazilo Lotyšsko, no odštartoval ho prvý gól zápasu.

Tento gól strelil bývalý Maple Leaf Martin Marinsen.

Slovensko si víťazstvom 5:2 odnáša prvé body na turnaji a v kvalifikačnom kole ho posúva na tretie miesto.

Fínsko vs Švédsko

Víťaz tohto zápasu skončí na prvom mieste v C-skupine počas predkola.

V tejto hre bolo veľa hráčov spojených s Maple Leafs. Vo Švédsku existuje možnosť, Pontus Holmberg, ktorý, žiaľ, počas tohto zápasu veľa ľadu nedostal. Za Fínsko máte Lea Komarova, Mikka Lehtunena a Mira Altonena.

Čo sa týka hráčov spojených s Torontom, veľa sa toho nestalo.

Švédsko vstúpilo do tretej zmeny 3:0. Fínsko sa dôrazne vrátilo, svoj druhý gól strelilo päť minút pred koncom zápasu. Necelé tri minúty pred koncom zápasu strelilo Fínsko vyrovnanie. Lehtonen, ktorý viedol všetkých hráčov Fínska na ľade, si pripísal sekundárnu asistenciu.

Zápas dospel do predĺženia a Hari Pessonen skóroval dve minúty po stretnutí a vyhral zápas pre Fínsko.

Výhrou po predĺžení je Fínsko v skupine C len o jeden bod pred Švédskom. Oba tímy však zostávajú na prvom a druhom mieste, čo znamená, že s Kanadou a Švédskom sa pravdepodobne niekedy uvidia vo vyraďovacích kolách.

Kanada vs Čína

Keď už hovoríme o Kanade, piaty deň olympijského hokejového zápasu mužov zavŕšili víťazstvom 5:0 nad Čínou.

Matt Tomkins, ktorý hral svoj prvý zápas na olympijských hrách, knokautoval a zastavil všetkých 26 striel, ktorým čelil.

Kanada viedla po prvej polovici prvého polčasu 2:0, potom Toronto Marley, Josh Ho Sang.

Dvadsaťšesťročný hráč vstúpil do priestoru veľmi rýchlo, skóroval krížom a úžasnou prihrávkou na Erica Odella, ktorý ho s ľahkosťou rozostavil.

Toto je druhá Ho-Sangova asistencia na turnaji a tam sa to nepodarilo.

Kanadský tím vstúpil do tretej tretiny s vedením 4:0 po tom, čo Kent Johnson strelil svoj prvý olympijský gól.

Počas tretej zmeny mala Kanada presilovú hru a Ho-sang sa opäť ocitol v streleckej listine s menšou asistenciou v presilovej hre.

Kanada sa týmto víťazstvom umiestnila na druhom mieste v skupine A, len za Spojenými štátmi.

USA vs Nemecko

Ak teraz radi sledujete predpovede Maple Leafs, tím USA je tím, ktorý by ste mali sledovať.

READ  Yaroslava Mahochich skočí na Ukrajinu, ale nemôže sa vrátiť

Po prvej tretine remizovali Spojené štáty a Nemecko, vďaka čomu bola táto hra neskutočne zábavná. Ale Američania mali veľa dobrých hráčov a v druhom kole sa presadili.

Päť minút od konca tretiny majú Spojené štáty americké tlak. Tvrdá práca Nicka Abruzeseho za sieťou nakoniec vedie k pokusu o obrat, ktorý prichádza priamo pred Matthewa Kniesa, ktorý nerobí chybu.

Kniesov prvý gól na turnaji a dve šance Maple Leafs korelujúce s gólom. Toto je zaujímavé.

USA pridajú ďalší, vďaka čomu je v neskoršej časti hry zaujímavý. Nemecko bude tlačiť a skórovať, no ďalší gól už streliť nedokázalo, pretože podľahlo USA 3:2.

Týmto víťazstvom sa Spojené štáty americké dostali na prvé miesto v skupine A. Jediné víťazstvo Nemecka viedlo k jeho tretiemu miestu v predkole.

Kvalifikačné zápasy sa odohrajú v pondelok večer a v utorok ráno (v Kanade), pričom každý tím dostane šancu zúčastniť sa vyraďovacích kôl. To musí byť zábava!