Majstrovstvá sveta v stolnom tenise 2022: program, TV prenos a výsledky

Podujatie sa koná po dvojročnej prestávke v dôsledku pandémie Covid.

Finále majstrovstiev sveta ITTF 2022 sa bude konať od 30. septembra do 9. októbra v Chengdu na juhozápade Číny. World Tag Team Championship je späť po tom, čo bola dlho očakávaná udalosť zastavená v dôsledku globálnej pandémie Covid. Ide o ďalšiu veľkú medzinárodnú športovú súťaž po zimných olympijských hrách v Pekingu 2022, ktoré sa tento rok budú konať v Číne.

Dátum

Majstrovstvá sveta družstiev sa konajú už od prvého ročníka, ktorý sa konal v Londýne v roku 1926, keď sa popri turnajoch dvojhry a štvorhry konalo aj podujatie mužských družstiev. Tento turnaj je pomenovaný po barónke Swaythling. Swaythling daroval trofej na úvodné podujatie. Maďarsko vyhralo prvých osem z deviatich pohárov Swaythling Cup. V histórii sa umiestnili na druhom mieste po Číne s 12 titulmi.

Majstrovstvá sveta v stolnom tenise 2022

Spolu 32 mužských a 28 ženských tímov bude bojovať o dva z najstarších pohárov tohto športu, Swaythling a Corbillon Cup. Čína bola obhajcom titulu v súťažiach mužov aj žien. Vymenovali silné tímy v mužských aj ženských tímoch, aby si udržali svoje tituly. Na 56. ročníku Majstrovstiev sveta v stolnom tenise v roku 2022 sa zúčastní 36 tímov.

Za 10 dní stolného tenisu sa objaví 250 športovcov z 36 krajín reprezentujúcich 62 tímov. Hrať sa začne 30. septembra skupinovou fázou. Vyraďovacia fáza sa začne 5. októbra. Finále žien a finále mužov sa uskutočnia 8., respektíve 9. októbra.

tím Indie

Sathiyan Gnanasekaran povedie indický tím mužov na majstrovstvách sveta v stolnom tenise. (Zdvorilosť – olympiáda)

Mužský tím Indie: Hrajú: Satyan Gnanaskaran, Sanil Shetty, Harmeet Desai, Manav Thakkar, Manush Shah

Indický ženský tím: Hrajú: Manika Batra, Reeth Tennison, Sreeja Akula, Diya Chitale, Svastika Ghosh