Majstrovstvá sveta juniorov 2021: 1. deň

Jeleň, ALTA. –
Spojené štáty americké poskočili do vedenia o tri góly a prekonali návrat z tretej smeny, aby zdolali Slovensko 3:2 v nedeľu vo finálovom zápase prvého dňa majstrovstiev sveta v hokeji mládeže.

Matthew Kniss, Maki Samoskevic a Landon Slaggert strieľajú góly amerického šampióna (1:0) v súťaži B-skupiny v Red Deer v Alte.

Brankár Drew Commisso zblokoval na víťazstvo 23 striel.

Martin Kromiak strelil v treťom polčase dva góly za Slovensko (0:1), ktoré nedokázalo v závere stretnutia vyrovnať.

Simon Latkozzi urobil pri prehre 39 lôpt.

Spojené štáty americké prekonali Slovensko 42-25.

Kanada 6 Česká republika 3

Kanaďan Owen Power treble zvíťazil (1:0) nad Čechmi (0:1). The Power of Mississauga, ON, sa stal prvým kanadským obrancom, ktorý strelil tri góly v jednom zápase na mužských majstrovstvách sveta juniorov.

Prvý celkový výber v tohtoročnom drafte NHL od Buffala Sabres strelil Kanade dva góly v presilovke v druhej tretine a prelomil tak patovú situáciu 3:3.

„Myslím si, že puky si ma práve našli,“ povedal Bauer. „Chalani odviedli dobrú prácu, dostali dobré puky na dobré miesta na streľbu.“

Cole Perfetti mal tri asistencie, Mason McTavish skóroval a obranca Donovan Sebrango a Olin Zellweger za hostí na Rogers Place v Edmontone.

Kanadský brankár Dylan Garand, ktorý minulý týždeň podpísal zmluvu s New York Rangers, predviedol 14 zákrokov, aby si pripísal víťazstvo.

Michal Gott strelil gól a asistenciu a Stanislav Svozel a Pavel Novák skórovali za dnešné Česko po tom, čo Český hokejový zväz schválil zmenu názvu krajiny z „Česko“.

Jacob Malik, potenciálny kandidát z New Jersey Devils, dal pri prehre 30 striel.

Švédsko 6 Rusko 3

Simon Edvinson, Emil Andray a Alexander Holtz strelili gól a pomohli viesť Švédsko po Rusku.

Góly Švédska (1:0) strelili aj Oscar Olsson, Theodor Niederbach a Daniel Leungmann. Helge Grans a William Ecklund si navzájom pomáhali.

Jesper Wallstedt zvládol pri prvom víťazstve na šampionáte na Red Deer 27 striel.

Matvey Michkov odpovedal dvoma gólmi v tretej tretine za Rusko (0:1). Skóroval aj Fjodor Svichkov.

Ruský brankár Yaroslav Askarov minul tri góly zo 16 striel, než sa po dvoch kúskoch stiahol. Igor Guskov zastavil 5 zo 7 striel k spokojnosti do tretice.

Fínsko 3 Nemecko 1

Samuel Helenius strelil dva góly a Joel Mata bol konečným víťazom druhého polčasu za Fínsko (1:0), Brad Lambert asistoval pri dvoch góloch Heleniusa.

Levi Merilinen zachránil 23 lôpt, aby vyhral sieť.

Jediným strelcom Nemecka (0:1) bol Luca Munzenberger, ktorý dostal 19 dorážok od brankára Nikitu Kwaba.

// ZAČIATOK: Facebook klikne na iné tlačidlo ako na tlačidlo FB.Event.subscribe(„edge.remove“, function(response){Tracking.trackSocial(‚facebook_unlike_btn_click‘);}); } ;

var plusoneOmnitureTrack = function () { $ (function () { Tracking.trackSocial (‚google_plus_one_btn‘);})} var facebookCallback = null; Vyžaduje závislosť (‚https://connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1&appId=404047912964744‘, facebookCallback, ‚facebook-jssdk‘); });