Macaulay a Fletcher dostávajú posledné mesačné ceny

Po ukončení kampane BBL Championship na konci apríla si konečné mesačné ceny pre sezónu 2020-21 odniesol Vince Macaulay z oslnivého tímu London Lions a dvojnásobného bývalého ligového hráča Rahmona Fletchera, štvrtého v Newcastle. Orli.

Levy sa v poslednej tretine základnej časti rozbehli, čo viedlo k tomu, že Macaulay získal v apríli cenu Kevin Cadley Molten BBL Coach of the Month za zdokonalenie stavu 11: 0 počas hektického mesiaca, počas ktorého hrávali zápas každé dva až tri dni. .

Aj keď nakoniec neuspeli, Londýn poslal naživo titulové preteky s vrcholmi svojej porážky ligového šampióna Leicestru Riders v Copper Box Arene, čo znamenalo, že jazdci si museli počkať až do posledného zápasu o zabezpečenie majstrovstiev BBL. Lions vyhrali prvé tri štvrtiny tohto rozhodujúceho zápasu a zdalo sa, že majú kontrolu, ale museli vydržať neskoré zvýšenie, keď sa Jazdci vrátili do jednej strely s dvoma minútami hry. Pozoruhodné je, že odtiaľ dvakrát skórovali Justin Robinson a Orlando Parker, ktorí ukazovali tri body, čo im prinieslo nerozhodný výsledok.

To bola vlastnosť Macaulayovho tímu v tejto sezóne, keď viedol v BBL v obidvoch trojbodových pokusoch s viac ako 30 bodmi na zápas a v trojbodovej úspešnosti s 38,8% úspešnosťou. K tomu patrilo kúzlo v polovici apríla, keď dosiahli dvojciferné víťazstvá nad Glasgow Rocks, Bristol Flyers a Cheshire Phoenix, zatiaľ čo do týždňa išli 49: 107 (46%) spoza oblúka.

Celkovo boli v apríli takmer na tej istej úrovni a to im dobre poslúžilo, keď začal May Madness, keď sa Lions bezpečne kvalifikovali do semifinále finále po totálnej porážke s Cheshire Phoenix v druhej etape zápasu. štvrťfinále a vypálené. V prvej polovici trikrát neuveriteľné 13 – 21 (62%). Celkovo v tejto sezóne dosiahli v lige 355 trojiek, čo je 110-krát viac ako v ktoromkoľvek inom tíme. Talisman Macaulay Justin Robinson (55) a jeho ohromujúce nové posily DeAndre Liggins (65) a Dirk Williams (91) sú všetci najlepší piati v BBL v trojbodovom režime, pričom druhý vedie ligu o 25 bodov pred Samom Cassellom ml.

READ  Frontenacs Center Wright je na čele severoamerického korčuliara v konečnom hodnotení NHL

Okrem výhry nad Leicesterom došlo v apríli aj k dvojici víťazstiev nad tímom B Brown Sheffield Sharks, pretože predtým v kampani dvakrát prehrali v lige a pohári BBL; A päť z 11 víťazstiev na ceste, vrátane troch po sebe idúcich vonkajších zápasov v Glasgowe, Manchestri a Sheffielde za pouhých šesť dní.

Jedna vec, ktorá trénera Macaulaya v poslednom mesiaci sezóny obzvlášť poteší, je zlepšenie obrany jeho tímu, keď v priebehu apríla získal v priemere iba 76 bodov na zápas, v porovnaní s 82 bodmi vo všetkých zápasoch mimo tohto obdobia. Mesiac.

Medzitým si superhviezda z Newcastlu Rahmon Fletcher vyzdvihla v apríli ocenenie Hráč mesiaca, stále v súťaži, ktorá sa stane prvým hráčom v histórii BBL, ktorý tretíkrát zvýšil ocenenie Molten BBL Player of the Season. Fletcher – v rokoch 2016 – 2017 a 2017 – 18 – spolu s bodovým strážcom Lions Justinom Robinsonom, bývalým britským kapitánom Andrewom Sullivanom, Američanmi Tree Mooreom, Tonym Dorseyom a Altonom Birdom zvíťazili dvakrát.

V priebehu mesiaca mal Fletcher v priemere 24,4 bodu a 8,3 asistencie na zápas, čo viedlo ligu akosi v oboch triedach, pričom Eagles skončili na štvrtom mieste v šampionáte BBL. V apríli vystrelil 53% z poľa a 41% z trojbodovej série, aby dokončil kampaň v podobe dobrej strely.

Tým sa skončila riadna sezóna ako kapitán Ligy v oboch bodoch s priemerom 19,2 bodu na zápas a zariadením s 9,3 asistenciami za výjazd. Je to tak druhýkrát v histórii BBL, keď v oboch zvíťazil ten istý hráč. . Rovnako skončil tretí v lige v minútach na zápas, čo demonštruje odolnosť 32-ročného rodáka z Kansas City.

Pokiaľ ide o jeho profesionálnu kariéru – ktorá trvala vo Veľkej Británii, Holandsku a na Slovensku – bola to jeho druhá najlepšia sezóna, v ktorej skóroval po rokoch 2016-2017, ako jediný rok dosiahol v priemere viac ako 20 bodov; Najlepšie v jeho kariére sú asistencie v jednej hre, ktoré prekonali doterajšie rekordné maximum 9,0 z minulej sezóny.

READ  Kto môže byť číslo 1 vo Svetovom pohári?

Fletcher otvoril apríl 22 bodmi a 11 dvojitými prihrávkami nad svojím najsevernejším rivalom v newyorskom Glasgowe. Prekvapivo to však bola jeho jediná slabina v mesiaci, aj keď si v štyroch zo svojich ďalších šiestich zápasov pripísal deväť asistencií, aby sa zakaždým priblížil. Hral každých 40 minút s bolestivou prehrou s Manchesterom Giants a dosiahol osobné maximum v sezóne na 38 bodoch pri 15–22 (68%) strelách. Pravidelnú sezónu ukončil ďalšími 34 bodmi tesnou výhrou nad Sarri Scorers, keď v odvete za dve predchádzajúce prehry so súperom zasiahol 12: 18 (67%).

Asi vrcholom mesiaca bolo víťazstvo nad stálymi súpermi Leicestrom, ktoré opäť zastavilo nápor titulu o 90 – 80 naživo na stanici Sky Sports, keď Fletcher skončil s 23 bodmi, deviatimi asistenciami a tromi ziskmi. Výhra v tretej štvrtine sa zvýšila z 32 na 17, počas ktorých zohral kľúčovú úlohu, keď získal deväť bodov, poskytol štyri asistencie a chytil všetky tri svoje lúpežné prepadnutia.

Macaulayho aj Fletchera môžete naživo sledovať na stanici Sky Sports počas mája Madness, zatiaľ čo výročné ceny BBL budú vyhlásené pred prípravou na finále play-off.