Leeds 0-0 Chelsea: Tyler Roberts ruší a naráža do brvna na Island Road futbalové správy

Oba tímy narazili do brvna, zatiaľ čo pokračovanie neporaziteľnosti Chelsea pokračovalo, ale ich snaha o štvrté miesto na prvých miestach bola zasadená menšou ranou remízou 0: 0 s Leedsom.

Chelsea takmer neobvyklým spôsobom skoro postúpila skoro, Luke Aaling vyrazil svoje vylúčenie priamo na Diega Llorenteho a späť na brvno, krátko potom, čo Leedsovi v ôsmej minúte zamietli úvodný gól, keď bol Patrick Bamford v ofsajde, keď poslal do siete Tylera Robertsa. .

Keď sa Robertsovo brilantné úsilie rozbilo z bránkovej čiary vďaka dotyku prsta Edwarda Mendyho, domáci narazili na dosku sami.

Brankár bol opäť v dobrej forme, aby obnovil a odvrátil Ravenovu strelu zblízka z 10. minúty do prvého polčasu, zatiaľ čo Kai Havertz a Antonio Rudiger vyskúšali Ilana Messlera na druhom konci ihriska.

Niektorí však premrhali Chelsea, ktorá zápas dohrala a jeho neúspech v prekonaní Francúzov napriek tomu, že strelil sedem striel na bránu, mu dáva o tri body náskok pred piatym West Hamom, ktorý odohral o dva zápasy menej ako jeho londýnsky súper.

Hodnotenia hráčov

Leeds: Meslier (7), Ayling (6), Llorente (7), Struijk (7), Alyosky (6), Ravenha (6), Dallas (6), Phillips (6), Roberts (6), Harrison (5), Bamford (5)

Ponorky: Rodrigo (5), Costa (6), Clich (6).

Chelsea: Mendy (7), Rudiger (7), Christensen (6), Azpilicueta (6), Zeich (6), Jorginho (6), Kante (8), Chilwell (6), Mount (7), Havertz (5), Polysec (6).

Ponorky: James (6), Werner (6), Hudson-Odoi (6).

Muž zápasu: Ngolo Kante.

Leeds získava späť svoju obrannú silu, keď sa v útoku namáhala Chelsea

Ciele sa vzhľadom na široký štýl Leedsu zdali pravdepodobné na zozname na Elland Road a úvodná štvrťhodina nebola príliš na to, aby utlmila očakávania, skorý gól z Leedsu, ktorý chytro vytvorili Bamfordovo a Robertsovo námestie, vylúčili ofsajd v hromadení.

READ  Albert Rusnák sa pripravuje na finále kvalifikácie MS proti Slovensku

V predčasnom držaní lopty dominovala Chelsea, ale Misslerovi viac vadili obrancovia ako súper. Silné vylúčenia spôsobili, že Ayling sa bavil so srdcom v ústach, keď odhodil Llorenta a cez neho, a potom sa odrazil späť do bezpečia preč od dreva.

Tímové správy

• Leeds Ako jednu zo štyroch zmien privítal návrat Pascala Struicka Liama ​​Coopera, ktorý bol pre chorobu vynechaný.
  • Chelsea Šesť výhier zmenil nad Evertonom a do útoku si privolal Masona Mount a Christiana Pulisica.

Robertsovo odmietnutie zo strany Chelsea sa ukázalo o niečo pôsobivejšie, keď z 20 metrov vystrelil loptu do horného rohu, ktorý bol vzdialený od prelomenia mŕtveho bodu.

Rudiger mal urobiť lepšie, ak čakal rohový kop pre Chelsea, ktorý ho nekontrolovane dorazil do pokutového územia domácich po tom, čo sa zbesilý štart na dlhú dobu vytratil, ale jednu z mála jasne viditeľných dier zasunul priamo do Messilliera.

Chvíľu po prestávke sa Havertz previnil ďalším mrhaním, keď rovnako bezstarostne upravil život brankára na polovicu, keď Mindyho akrobacia zabránila Ravenovi na otočke pokutovým kopom Rodryga.

Španielsky útočník, ktorý mal po skorom zranení Bamforda zriedkavú príležitosť ovplyvniť útok, unikol z rohového kopu voľnou hlavičkou a neskôr by necelú hodinu po príchode čelil blamáži zo svojho striedania.

Callum Hudson-Odoi po neskorom príchode pracoval v streleckom priestore z 20 metrov, ale jeho strela, ktorá zasiahla Misslerovu hrdlo, vystihovala popoludnie v Chelsea, pretože predĺžili svoj neporaziteľný štart pod vedením Thomasa Tuchela, ale premeškali príležitosť postúpiť na tretie miesto. Tabuľka.

Čo povedali manažéri …

Riaditeľ v Leedse Marcelo Bielsa Povedz BT Sport: „Veľmi si vážime bod, ak by mal byť víťaz, potom by sme to neboli my. V prvom polčase priniesli rozdiel oproti nám.“

READ  Ukážka: Chorvátsko vs Slovensko - predpovede, tímové správy

„V druhom polčase sme boli o niečo lepší. Nadradenosť, ktorú preukázali v prvom polčase, bola väčšia ako prevaha, ktorú sme preukázali v druhom polčase. Ak by sme nehrali s rytmom, s ktorým hráme, rozdiely medzi nami budú byť oveľa väčší. ““

Tréner Chelsea Thomas Tuchel Povedz BT Sport: „Hrať na ihrisku bolo veľmi ťažké. Mali sme dve šance ísť 1: 0 a nakoniec nás trápili a čím viac minút som potreboval na skórovanie, tým viac viery mali.“

„Príležitostí bolo dosť, ale niekedy to tak bolo. Nechcem byť taký tvrdý. Pokiaľ budeme mať príležitosti a dotyky v pokutovom území a nebudeme sa vzdávať množstva šancí, výsledky budú byť tam. Musíme. Prijmite to. “

Muž zápasu – Ngolo Kante

Okrem vykonania toľkých riešení (3) ako všetkých ostatných na ihrisku sa Kante znovu zmocnil 11-krát.

Nielen to, bol tiež hnacou silou, ktorá viedla pred Chelsea, zakladala útoky a ukazovala, prečo je oveľa viac než len vodný nosič v strede poľa.

Vyberte fakty

• Chelsea vyhrala iba 14% zo svojich 50 zápasov vonku proti Leedsu vo všetkých súťažiach (W7 D15 L28), čo je ich najnižšia miera výhier proti ktorejkoľvek strane, ktorej čelila na ceste najmenej 15-krát.
  • Thomas Tuchel je neporazený vo všetkých 12 zápasoch, ktoré odohral za Chelsea vo všetkých súťažiach, čo je najdlhší spoločný štart, v ktorom nebol manažér v histórii klubu porazený (Felipe Scolari, tiež 12).
  • Celkové držanie Leedsu 38,1% je najnižší počet zaznamenaný v ktoromkoľvek z ich 120 ligových zápasov pod vedením Marcela Bielsu.
  • Chelsea remizovala v troch zo svojich desiatich zápasov Premier League pod vedením Thomasa Tuchela 0: 0, viac ako remizovala v 57 pod vedením Franka Lamparda (2).
  • Bola to prvá remíza Leedsu v 19 zápasoch Premier League (W8 L10), od novembrového bezgólového stavu proti Arsenalu. Leeds ‚všetky tri ligové remízy v tejto sezóne boli na Elland Road.
  • Chelsea strelila iba dva góly v 10 zápasoch Premier League pod vedením Thomasa Tuchela – nemenej manažérovo inkasovalo počas svojich prvých 10 zápasov v histórii turnaja (úroveň Jose Mourinho v rokoch 2004-05).
  • Iba Ederson (15) držal v tejto sezóne medzi brankármi viac kariet Premier League ako Chelsea Edward Mendy (14).
READ  „Súboj, ktorý si určite pozriete...“ sľubuje Joel Gilbert pred futsalovými kvalifikáciami

Čo bude ďalej?

V stredu hosťuje v drese Chelsea Atletico Madrid na Stamford Bridge a v druhom zápase osemfinále Ligy majstrov viedol 1: 0. Začiatok o 20:00.

Leedsova cesta do Fulhamu pokračuje Sky Sports Premier League Piatok od 19.00; Začiatok o 20:00.