Lau strelil víťazný OT, keď Kanada postupovala proti Švédsku o zlato na MS v hokeji žien do 18 rokov

Alex Low skóroval dvakrát, vrátane víťaza v predĺžení, keďže Kanada zdolala Fínsko 3:2 v sobotňajšom semifinále majstrovstiev sveta v hokeji žien do 18 rokov vo švédskom Östersunde.

Kanada sa v nedeľu stretne so Švédskom o zlato.

Lauov neskorý víťaz o 7:32 prvýkrát skóroval obranca Ava Murphy, hoci Lauova strela zápästím skĺzla pod nájazdom Curta Koga-Halkula.

Murphy puk prekorčuľoval z obranného pásma do útočného a na otvorenom ľade sa vrhol do zákona. Lawova strela prepadla fínskemu brankárovi, ktorý si loptu dokopol do vlastnej siete a predĺženie troch proti trom ukončil.

SLEDUJTE, ako zákon vyzdvihol Kanadu nad Fínsko v SZ:

Kanaďanky budú hrať o zlato po porážke Fínska v Orascom Telecom

Ava Murphy a Alex Law sa spojili pri víťaznom góle pre Kanadu v extra frame a teraz budú čeliť Švédsku o zlato.

Law a Abby Stonehouse skórovali v riadnom hracom čase za Kanadu, pričom kapitánka Emma Paiceová prispela dvoma asistenciami pre obhajcov titulu.

Kanadská brankárka Hannah Clark zastavila 24 striel na víťazstvo.

Za Fínov skórovali Sani Vanhanen a Paulina Salonen. Koja Halkula urobil pri prehre 38 zákrokov.

„Myslím si, že sme vyšli trochu na rovinu. Fíni vyšli lietať a mali takú dobrú kontrolu, ktorá naozaj utlmila našu rýchlosť,“ povedala kanadská trénerka Courtney Birchard-Kessel. „Chvíľu nám trvalo, kým sme sa usadili a dali nohy dole, ale našli sme spôsob, ako vyhrať.

„Je to úžasný zážitok sledovať vašu rodinu doma, je to také vzrušujúce. Zamieriť do zápasu o zlatú medailu si myslím, že je to neuveriteľný zážitok; bude naplnený zápasom proti Švédsku. Je to niečo, na čo budú naši hráči spomínať do konca života.“ ich životy.“

Kanada sa usiluje o opakovanú zlatú medailu na turnaji žien do 18 rokov po tom, ako zdolala Spojené štáty 3:2 vo vlaňajšom finále v Madisone v štáte Wis.

READ  Zdeno Chára (45) už dávno odchádza z NHL ako Bruin

Canadiens si v sobotňajšom semifinále vyslúžili penaltu vysokým skóre od 2:10 do predĺženia. Kanada zaznamenala v zápase osem menších trestov oproti jednej penalte Fínska.

Kanada prehrávala 2:1 v tretej tretine, keď Lau strelil vyrovnávajúci gól na 12:39. Vyrazila z boku a strelou zápästím strelila Kogu Halkulu do pravého ramena.

Salonen strelil Fínom zelený gól len osem sekúnd po tretej tretine.

Fínsko vyhralo súboj a posunulo puk do útočného pásma, kde Salonen využil pokazenú rozohrávku a nízkou hokejkou prekonal Clarkea.

Po tom, čo Fíni po prvej tretine prehrávali 1:0, Vanhanen stiahla svoj tím až do stavu 11:56 v druhej. Tá premenila odrazenú loptu po tom, čo sa Julia Shalin pokúsila o rohový kop.

Stonehouse strelila svoj druhý gól na turnaji, keď v čase 9:47 úvodnej tretiny preskočila bodový zásah Paesa od Koja Halkula.

Niečo, o čom sme všetci snívali

„Výkon ako tímu nebol dokonalý, ale v priebehu viac ako 60 minút sme vynaložili aspoň dokonalé úsilie,“ povedal Lau. „Robili sme všetko, čo sme mohli, pracovali sme ako tím, posúvali sme si puk a skončilo to v náš prospech.

„Vynaložili sme na to veľa úsilia. [playing for gold] Je to niečo, o čom sme všetci snívali. Potrebujeme rýchlo posúvať puk, tvrdo korčuľovať a mať pozitívnu energiu z lavičky a myslím si, že si môžeme domov odniesť zlato.“

Švédsko v sobotu v semifinále zdvojnásobilo Američanov 2:1 a postúpilo do majstrovského zápasu iba druhýkrát v 15-ročnej histórii turnaja.

Spojené štáty sa na prvý raz nedostali do finále a v nedeľu si zahrajú s Fínskom o bronz.

Kanada zvíťazila nad skupinou A 3:0 a postúpila do sobotňajšieho semifinále.

Kanaďania prehrali v prípravnom zápase s Fínmi 4:3, ale v predkole ich zdolali 8:0.

READ  Ukážka: Slovensko vs Kazachstan - Predpovede, tímové novinky, zostavy

Felicia Franková predviedla 37 zákrokov proti Švédsku pri semifinálovom víťazstve nad Spojenými štátmi

Za Švédsko skórovali obrancovia Mira Junkager a Astrid Lindbergová, za Spojené štáty odpovedala Lucia DiGirolamo.

Švédsko sa dostalo do finále v roku 2018, keď v ruskom Dmitrove prehralo s Američanmi 9:3.

Česko zdvojnásobilo v zápase o piate miesto Slovensko 6:3.

Slovenka Nila Lobosanová strelila v súťaži dva vynikajúce góly a uzavrela tak svoj prvý medzinárodný turnaj.

Lobozanová, len 14-ročná, viedla turnaj s deviatimi gólmi a tromi asistenciami v piatich zápasoch.

SLEDUJTE l Kraemer vedie Kanadu pred Spojenými štátmi v poslednom zápase predkola:

Caitlin Kraemer vedie Kanadu k víťazstvu nad USA v U18

Dva góly Caitlin Kramerovej pomohli Kanade zabezpečiť si vedenie v A-skupine víťazstvom 3:1 nad Spojenými štátmi.