Kozulino priviedol Kanadu k druhému víťazstvu v rade v Medzinárodnej para hokejovej lige

Kanadskí hokejoví reprezentanti Para si po nedeľňajšom víťazstve 5:2 nad Medzinárodnou para hokejovou ligou (IPH) v českej Ostrave v Medzinárodnom pohári para hokeja polepšili na 2:0.

Dominic Cozulino a Liam Hickey skórovali dvakrát, zatiaľ čo kapitán Tyler McGregor pridal gól z krátkej vzdialenosti v treťom polčase, aby spečatil výhru v RT Torax Arena.

Kanaďania sa v druhom polčase prehupli dopredu tromi gólmi a udržali si tempo, keď zdolali svojich súperov 23:7. Tím IPH tvoria najlepší para hokejisti z Nemecka, Nórska a Slovenska.

„Myslel som si, že sme dnes trochu hore-dole, ale v kľúčových momentoch sme podali dobrý výkon, prilepili sme sa na podvozok a dostali sme sa do pozície, v ktorej môžeme odmeniť,“ povedal kanadský tréner Ross Herrington.

„Naším mottom bolo, že jednoduchá hra je často tá najlepšia hra. Dnes večer tieto malé hry otvorili príležitosť pre väčšiu kreativitu v útočnom pásme, najmä pre Cozulinovu líniu.“

Cozulino, ktorý ukončil zápas so štyrmi bodmi, strelil prvý gól zápasu v prvom polčase po povolaní nemeckého útočníka Bernarda Heringa. Zach Lavigne udržal loptu na modrej čiare a prihral ju cez ľad Jamesovi Dunnovi, ktorý poslal loptu medzi dvoch obrancov Cozulinovi pred bránu.

Hering sa vystriedal, keď tesne po dvoch minútach skóroval strelou ponad rukavicu kanadského brankára Tysona Rietvelda.

Kanada však nabrala tempo na začiatku druhého polčasu, keď skóroval Hickey, aby sa jeho tím definitívne vrátil na vrchol. Dvadsaťštyriročný rodák zo St John prehodil puk za slovenského brankára Eduarda Libáska po skvelej prihrávke pred sieť od Kozulina. Dan pridal v zápase aj ďalšiu asistenciu.

Hickey pridal gól z power-play lockoutu neskôr v tomto období – už štvrtý v dvoch majstrovských zápasoch. Asistencie získali Cozulino a Corbin Smith.

READ  Sledujte Wolves vs Newcastle Live TV - Globálne zoznamy kanálov na nedeľu

Nórsky obranca Knut Andre Nordstoga znížil vedenie Kanady v druhom polčase razantným gólom na 3:2. Ale to bolo tak blízko, ako sa IPH mohlo dostať, keďže Kanaďania ich v tretej smene chytili iba dvoma strelami na bránu.

Cozulino skóroval v presilovej hre koncom druhého polčasu s pomocou Hickeyho a paralympionika McGregora. McGregor zavŕšil skóre tým, že potichu zdolal Lebasquea a strelil gól z krátkej vzdialenosti v treťom polčase, pričom asistenciu pridali Rod Crane a Anton Jacobs Webb.

obnovená súťaž

Kanaďania sa najbližšie stretnú v utorok so Spojenými štátmi – s tímom, ktorému podľahli vo finále o zlatú medailu na marcových paralympijských hrách v Pekingu. Američania boli tiež bez prehry a tvrdo zvíťazili v Ostrave sobotným víťazstvom 9:1 nad IPH a nedeľňajším víťazstvom 10:0 nad Českom.

„Bolo to pre nás ďalšie dobré víťazstvo a užijeme si to, ale vieme, že nás čaká silný súper,“ povedal Hickey. „Musíme sa resetovať, preorientovať a vrátiť sa k tomu, čo robíme najlepšie, aby sme boli pripravení na USA.“

Na súpiske Kanady je deväť členov paralympijského tímu, ktorý získal striebornú medailu, spolu s nováčikmi, ktorí Kanadu reprezentujú po prvý raz.

Kanada vs USA sa môže vysielať priamo tu Utorok o 10:00 ET.

Turnaj trvá do 30. septembra.

Sledujte | Čo ďalej pre ženský para hokej?:

Čo bude ďalej pre ženský para ľadový hokej?

K moderátorke Jacqueline Dore sa pripojila kanadská trénerka ľadového hokeja Tara Chisholm, aby diskutovali o vôbec prvých majstrovstvách sveta Challenge a o tom, čo bude ďalej v ženskom ľadovom hokeji.