Kontaveit po epickom súboji v treťom kole vyradil Indian Wells | Šport

Kontaveitová, ktorá sa dostala do 3. kola a Kristína Koková (Slovensko) v 3. kole a na turnaji obsadila štvrtú priečku, bežala v prvom sete dobre a rýchlo postúpila v prvom sete 4:1, kým jej súperka obsadila 33. miesto vo svetovom rebríčku. a strieborný medailista na minuloročných olympijských hrách v Tokiu so štyrmi brejkbalmi v šiestom zápase to nestačilo na odvrátenie víťazstva Kontaveitovej 6:3.

V druhom sete začala Estónka zle, keď sa zlomila a rýchlo prehrávala 3 : 0. Kým dokázala bojovať a za stavu 6: 5 v prospech Češky, Vondroušovej stačilo vyhrať ešte jeden gem. zobrať súpravu. Kontaveitová, piata vo svetovom rebríčku, urobila počas setu 18 nevynútených chýb až sedem pre súperku.

Rozhodujúci set bol tesnejší a kým Estónka viedla skoro 4:2, Vondroušová dala dokopy tri gemy v rade, kým skupina zamierila do tajbrejku. Kým Kontaveitová zachránila tri mečbaly, štvrtý uspela dominantná Vondrošová, ktorá jej zobrala set a s ním aj zápas.

Celá konfrontácia v Indian Wells Tennis Garden trvala 2 hodiny 50 minút a Vondroušová sa vo štvrtom kole stretne s Veronikou Kudermetovou (Rusko).

Ďalšia najlepšia hráčka Estónska Kaia Kanepiová vypadla v 3. kole na ihrisku Indian Wells, keď prehrala v dvoch setoch 7:6 (7:4), 6:3 s Bretton Harriet Dartovou.

Sledujte správy ERR na Facebook A Twitter A nenechajte si ujsť aktualizáciu!

READ  Volvo otvorí na Slovensku v roku 2026 novú továreň na výrobu elektromobilov