Kilmarnock 2-1 Arbroath: Tím Dereka McInnesa postúpil do škótskej Premier League | futbalové správy

Kilmarnock sa vrátil do škótskej Premier League dramatickým spôsobom, keď porazil najbližšieho rivala Arbroath 2:1 a získal titul.

Sekundy po tom, čo sa Kyle Lafferty priblížil k hostiteľom, bol to Arbroath, ktorý sa ujal vedenia v necelých 10 minútach hry, keď sa Scott Stewart predral a prihral Jamesovi Craigenovi, ktorého strelu zakrútil do siete Zach Hemming.

Luke Donnelly pred prestávkou takmer zdvojnásobil náskok Arbroatha. Stretol sa s krížnou prihrávkou Michaela McKennu a prešiel cez brankára Kellyho Zacha Heminga, no domácim sa ho podarilo upratať.

obrázok:
James Craigne (vľavo) dal Arbroatha na čiastočný úväzok dopredu v rugby parku

Kilmarnock strelil v prvých 45 minútach len dve strely, keď sa zdalo, že Arbroath pokazí postupovú párty, a v prvom polčase bol na čele tabuľky s dvoma bodmi.

Domáci sa však v druhom polčase pýtali na stranu Dicka Campbella s oveľa väčšou naliehavosťou v hre. Olly Shaw, Kyle Lafferty a Ash Taylor videli, že vynaložené úsilie je zbytočné, pretože hodiny sa stále otáčali späť.

Kilmarnock napokon vyrovnal v 79. minúte, keď bol Taylor doma bodnutý v druhom z prípadov, keď Derek Gaston zachránil svoju úvodnú hlavičku.

A v poslednej minúte hostitelia spečatili titul a postup do prvej divízie, keď sa o to prvýkrát pýtali, pričom Ole Shaw schmatol loptu a nakŕmil Blaira Alstona, ktorý pohladil do pravého dolného rohu.

Na prístupný videoprehrávač použite prehliadač Chrome

Víťaz zápasu Blair Alston hovorí o víťazstve Kilmarnocka nad Arbroathom, ktorý spečatil Cinch Championship a postup do prvej divízie

„Som veľmi šťastný za veľa ľudí,“ povedal manažér Kilmarnocku Derek McInnes. Sky Sports.

„Ale hlavne podpora, vyšiel v húfoch a boli s nami fantastickí, odkedy sme sa dostali dovnútra. Urobili sme to ťažkým spôsobom a urobili sme to tak, ako sme to urobili, nebolo to tak, ako sme plánovali, ale prísť zozadu s fanúšikmi, ktorí zostali pri tíme v druhom polčase.

READ  Upcoming Packers AJ Dillon shines in a landslide victory over the Titans

„Myslel som si, že v prvom polčase sme boli veľmi vzrušení. Veľmi sa obávali o našu prácu a možno sme to až príliš preháňali, ak niečo také bolo. Museli sme o tom viac premýšľať.“

Derek McInnes zvažuje, že po prevzatí klubu v januári privedie Kilmarnocka k titulu Cinch a teší sa na život v prvej divízii.

„Myslel som si, že sme ich rozdrvili v druhom polčase a bola to naozaj len otázka času… Ak dostaneme prvý polčas dostatočne skoro, bol som presvedčený, že druhý polčas zvládneme. Keď sa to dostalo, zvládli sme poslednú časť zápasu.“ hra brilantne, takže nie viac, ako si to zaslúžime

„Každý tím môže vyhrať zápas, ktorý trvá viac ako 90 minút, ale najlepšie tímy vyhrávajú ligu. Boli sme najlepší tím.“

Argentine Reds skončili na druhom až štvrtom mieste v škótskej lige, keď Campbell prevzal v roku 2016, ale šesť rokov a dva povýšenia potom zostáva sen Premier League realitou.

Arbroath skončí na turnaji druhý, čo znamená, že by sa mohol zúčastniť finále play-off Premier League – Naživo na Sky Sports Brigádnici majú za cieľ, aby sa rozprávka dostala na vrchol.

KILMARNOK, Škótsko - 22. apríla: Manažér Arbroath Dick Campbell kontroluje hodinky počas majstrovského zápasu medzi Kilmarnockom a Arbroath v Rugby Parku 22. apríla 2022 v škótskom Kilmarnocku.  (Foto Craig Foy / SNS Group)
obrázok:
Arbroath Dicka Campbella môže napriek prehre v Kilmarnocku stále postúpiť cez play-off

Neil Doncaster, generálny riaditeľ SPFL, dodal: „Rád by som srdečne zablahoželal hráčom Kilmarnocku, manažérskemu tímu a riaditeľom k víťazstvu v Cinch Championship takým dramatickým spôsobom.

„Bolo úžasné vidieť, že o titule sa rozhodlo v zápase typu head-to-table medzi Kilmarnockom a Arbroath v rušnom Rugby Parku.

„Rozhodne to boli vášnivé preteky o titul medzi oboma stranami, s mnohými zvratmi, ale Kilmarnock sú šampióni, ktorí si to zaslúžia.“

READ  Európska liga: Rím postúpil proti Salzburgu, Bayer Leverkusen potrebuje penalty proti Monaku

„Tešíme sa, že po ročnej absencii v klube privítame Kilmarnocka späť v Premier League a prajeme Arbroathovi všetko najlepšie do zvyšku sezóny.

„Teraz čakáme na vzrušujúce finále inde v divízii, kde bude veľa zápasov v play off, zatiaľ čo o zostupe nie je rozhodnuté.“