Kanadská plavkyňa Aurelie Rivard prekonáva svetový rekord žien v disciplíne S10 na 100 m voľný spôsob

Prvá obhajoba titulu Kanaďana Aurelieho Rivarda v Tokiu nevyšla podľa predstáv.

Ale 25-ročný mladík sa v druhom rozbehol na skalnatý štart.

Rivard v sobotu v Japonsku v kvalifikácii na paralympijských hrách v Tokiu vytvoril svetový rekord 58,60 s v ženských rozjazdách S10 na 100 m voľný spôsob.

Rivard zo Saint-Jean-sur-Richelieu v štáte Queensland pláva v sobotu o 4:20 ET na medailovú medailu a hľadá na Kanade prvú zlatú medailu na tejto paralympiáde.

Rivard na podujatí v roku 2016 skončil prvý na stupňoch víťazov a v pretekoch na 50 a 400 metrov voľný spôsob. V Riu získala aj striebornú medailu z jednotlivcov na 200 m.

Sledujte | Kanaďan Rivard vytvoril svetový rekord v kvalifikácii:

Aurélie Rivardová dosiahla svetový rekord v kvalifikácii S10 na 100 m voľný spôsob

Aurelie Rivardová zo Saint-Jean-sur-Richelieu vytvorila na paralympijských hrách v Tokiu svetový rekord 58,60 s v ženských rozjazdoch S10 na 100 m voľný spôsob. 3:09

Začiatok Tokia bol ale pre Revarda, ktorý zostúpil na tretie miesto na 50 m, pomerne ťažký, neskôr povedal: „Vo svojej skupine som nezískal bronzovú medailu a medailu som vlastne nechcel. Máte dobré preteky.“

Sledujte | Čo ste zmeškali v tretí súťažný deň v Tokiu:

Kým ste spali: Dynamický debut Kate O’Brienovej, Priscilla Gagnierová získala striebornú medailu v džude

Dráhové pretekárky Kate O’Brienová a džudistka Priscilla Gagnierová pridali do kanadskej skupiny v Tokiu dve strieborné paralympijské medaily. 3:26

Revard vstúpil do Tokia po tom, čo počas celej pandémie neplával na stretnutí.

Teraz sa však zdalo, že na jej ramene je čip bronzovej farby.

Rekordné plávanie

Aj v bazéne nastúpila Kanaďanka Camille Birobi ôsmym najlepším časom v kvalifikácii na finále žien SB6 na 100 m znak.

Deň po tom, ako sa umiestnila na piatom mieste v individuálnej zmesi žien na 200 m SM7, prekonala kanadský rekord v znaku. Súťažila na svojich tretích paralympiádach, pričom finišovala o 1 minútu 42,80 s.

Na podujatí sa medzitým zúčastnila aj Kanaďanka Danielle Keizerová, ktorá vo svojej kvalifikácii skončila na šiestom mieste s časom 1: 49,04.

READ  Kanaďan Shapovalov sa kvalifikoval do 2. kola mužov na turnaji Madrid Open

Zatiaľ čo Nikita Ins bola posledná vo svojej individuálnej súťaži žien na 150 m v kategórii SM1, vynikla aj s novým kanadským rekordom.

32 -ročná Ince zo Saskatchewanu dokončila preteky v čase 4: 34,01 a vo svojom prvom paralympijskom debute skončila vo svojej súťaži na šiestom mieste.

Kanaďanka Tammy Canningtonová súťažila v individuálnom mixe žien na 150 m SM1, keď vo svojej kvalifikačnej súťaži skončila piata s časom 3: 41,06.

Kanaďan Matthew Capraga si zaplával aj osobný najlepší čas v kvalifikácii 100 m späť S11, v rozcvičke skončil piaty s časom 1: 13,98.

Tuomela V v semi-triatlone

Paralympijská športovkyňa Jessica Tomilla skončila na sobotňajšej japonskej paralympiáde na piatom mieste.

Pod vedením sprievodkyne Marianne Hoganovej 38-ročný pretekár prešiel cieľovou čiarou za 1 hodinu 12 minút 53 sekúnd v triede PTVI1 pre úplne nevidomých športovcov.

Tomiline posledné preteky sa konajú 21 rokov po tom, ako v roku 2000 získala svoju jedinú paralympijskú medailu – striebro ako 50 -metrový voľný plavec.

Kanadská Jessica Tomilla (vľavo) a sprievodkyňa Marianne Hoganová (vpravo) prechádzajú v sobotu cieľom v Tokiu na piatom mieste v semi-triatlone. (Devin_Heroux/Twitter)

Zlato získala Španielka Susana Rodriguezová s časom 1:07:15, striebro získala Talianka Anna Barbaroová s časom 1:11:11 a bronz získala Francúzka Anouk Corzelatová s časom 1:11:45.

Tomilla, Sault Ste. Mary, rodáčka z Ontu, ktorá teraz sídli vo Victorii, súťažila v rokoch 2000 až 2008 na troch paralympijských hrách ako plavkyňa a vystúpila iba na pódium.

Cítila sa však, akoby mala nedokončenú prácu.

„Namiesto toho, aby som trénoval jeden šport, pomyslel som si:„ Prečo nie? [train] za troch? „

„Takto som sa dostal k triatlonu. Prešiel som zo športu, v ktorom som pre seba získal medaily. Teraz som sa zapojil do športu, v ktorom sa počas celých pretekov spájam s niekým iným. To úplne mení dynamiku pretekov. To je teraz o tímovej práci. “

31-ročný Hogan z Montrealu sa stal sprievodcom Tumely v roku 2019 a rýchlo si zabezpečil tri umiestnenia na treťom mieste vrátane bronzu na tohtoročných majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku.

READ  Pápež František sa vracia do Vatikánu 10 dní po operácii

Nebolo to však v sobotu. Zdá sa, že Tomilla bola na začiatku v dobrej kondícii. Na 750 m plávala ako druhá a túto pozíciu si udržala viac ako 20 km na tandemovom bicykli s Hoganom. Bol to päťkilometrový beh, keď Tomila v ďalší parný deň v Tokiu opäť spadol v morskom parku Odaiba.

Ouellet padá v mužskej T12 na 5000 metrov

Kanaďanka Guillaume Awletteová viedla v sobotu väčšinu mužských pretekov T12 na 5 000 m, ale na poslednom kilometri vybledla a skončila piata.

Ouellet z Victoriaville v štáte Que. , nastúpil skôr, aby viedol skupinu, ale pomaly ho predbiehal športovec za pretekárom počas posledných asi 1 200 m.

Tridsaťštyriročný mladík skončil s časom 14: 47,47. Na čiastočnom slepom podujatí pred piatimi rokmi v Riu sa umiestnil na štvrtom mieste.

Zlato získal Španiel Yassin Ward Al-Atabi s časom 14: 34,13, zatiaľ čo Austrálčan Jared Clifford získal striebro (14: 35,52) a bronzový Alexander Kostin (14: 37,42).

Ouellet vyhral toto podujatie na majstrovstvách sveta 2015 a v roku 2017 skončil tretí, ale nikdy sa nedostal na pódium na veľkom medzinárodnom turnaji.

Kanadská brankárka vyhrala Austráliu

Kanadský futbalový tím klesol v sobotu na 1: 2 a prehral s Austráliou 4: 3.

Emma Renke po štvorgólovom výkone pri jedinej výhre Kanady zaznamenala pri prehre ďalší pár.

Austrálčanka Meica Jayne Horsburgh bola zodpovedná za všetky góly svojho tímu, vrátane pokutového kopu, ktorý bol napokon víťazom.

Štyri najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále. Kanada je teraz štvrtá vo svojej skupine a remizuje s austrálskym tímom, ktorý predtým prehral 11-1, 6-0.

Finálový zápas Kanady proti Číne sa hrá v pondelok o 01:45 ET.

Kanadská Megan Mahone počas zápasu tímu proti Austrálii na paralympijských hrách v Tokiu. (Ivan Alvarado/Reuters)

Boccia začína

Kanadská hviezda boccia Alison Levine úspešne odštartovala v Tokiu, kde odohrala svoj úvodný zápas proti Slovákovi Martinovi Stryharskemu.

Atlét z Montrealu vyhral 4: 3, pričom všetky tri Streharského body prišli do tretieho cieľa. Levine vstúpila do súťaže na prvom mieste na svete vo svojom rebríčku BC4.

Levin najbližšie hrá v nedeľu Wei Yan Vivian La z Číny.

READ  Ukážka: Portugalsko vs Slovensko - predpoveď, tímové novinky, zostavy

Medzitým dvaja kanadskí spoluhráči prehrali úvodný zápas s hráčmi Portugalska: Kanadskú Danicu Allardovú porazila Christina Goncalvesová v triede PC2 8: 4, zatiaľ čo Kanadský Iulian Ciopano prehral svoj zápas 3: 2 s Carlou Oliveirou v triede PC4.

Kanadskí muži zaznamenávajú tretiu prehru v ťažkom zápase

Chvíľu to vyzeralo, že kanadské basketbalové tímy na invalidnom vozíku si pripíšu prvé víťazstvo v Tokiu – a tiež proti Japonsku. Kanada sa vo väčšine zápasov ujala vedenia, v jednom bode vedie o 11 bodov.

Japonsko sa však vo štvrtej štvrtine vrátilo, predbehlo Kanadu a nakoniec vyhralo 62: 56. Tím zostal neporazený s tromi víťazstvami.

Sledujte | 5 kanadských paralympionikov, ktorých by ste mali vedieť:

5 kanadských paralympionikov vidieť v Tokiu

Získajte informácie o jednom z najväčších basketbalistov na invalidnom vozíku všetkých čias, prvom paralympijskom jazdcovi po úžasnom zotavení, kráľovi para triatlonu a ďalších informáciách s hostiteľkou CBC Sports Jacqueline Doreyovou. 2:44

Kanada je aktuálne piata v skupine A s tromi prehrami. Patrick Anderson zaznamenal 22 bodov a 12 doskokov. Nicola Johnson zaznamenal 20 bodov a zaznamenal 13 doskokov.

Kanadskí muži hrajú v nedeľu o 4:00 ET Kóreu.

Kanada končí s oplotením invalidného vozíka

Dvaja kanadskí športovci – Sylvie Morell z Bencourtu, Kew a Matthew Hebert z Beauharnois, Kew – v sobotu skončili vo svojich pretekoch v Tokiu.

Morellová začala tým, že porazila Brazílčanku Carmenhu Oliveirovú, ale ďalšie štyri zápasy v kategórii Prvej divízie žien prehrala. V mužskej triede A prehral svoje štyri zápasy aj Heber.

previezť sa

Kanaďan PR3 zmiešaný štvorsmerový coxed skončil v zápale reprízy na štvrtom mieste, pričom o sedem minút a 15,81 s skončil. Zmeškajú príležitosť súťažiť o medaily a namiesto toho budú v nedeľu súťažiť vo finále skupiny B.

V nedeľu súťažili aj kanadské tímy zmiešaných veslárov PR2 Jesseho Brockwaya a Jeremyho Halla, ktoré sa v repríze umiestnili na piatom mieste. Dvojica bude súťažiť aj vo finále triedy B.