Kanada vyzerá na začiatku v mužskom hokejovom svete dobre, keď porazila Taliansko a pripísala si svoje druhé víťazstvo

Josh Anderson strelil prípadný víťazný gól a pridal asistenciu pri nedeľňajšom víťazstve Kanady nad Talianskom 6:1 na MS v hokeji mužov v Helsinkách.

Krátkodobý gól Kanady strelil Noah Gregor (2:0), skórovali aj Travis Sanheim, Nicholas Roy, Kent Johnson a Daisen Mayo.

„Všetci robíme to, čo vieme na ľade najlepšie, a pomáhame tímu vytvárať príležitosti na skórovanie,“ povedal Anderson. „Sme hrdí aj na to, že sme dôveryhodní v obrannom pásme, momentálne si veľmi veríme a pôjdeme k lepšiemu.“

Chris Dredger zachránil 11 zákrokov proti Kanade, aby vyhral.

Phil Petroneiro otvoril skóre za Taliansko (0:2) o 12:57 v zápase.

„Napredujeme dobre, aj keď sme spolu len týždeň,“ povedal tréner Kanady Claude Julien. „Myslím si, že dnešný zápas bol dobrý. Bol to pomalý začiatok, ale v druhom a treťom polčase sme si dokázali nájsť svoj rytmus.“

Brankár Justin Fazio zastavil 24 striel Talianov.

Anderson skóroval 8:15 v druhom polčase a zlomil nerozhodný výsledok 1:1, keďže Kanada strelila päť gólov bez odpovede a vyhrala.

Ani jeden tím nestrelil gól v silnej hre, Kanada prehrala 0:1 a Taliansko 0:4.

Kanaďania sa stretnú so Slovenskom v pondelok o 9:20 ET.

„[Slovakia] Je to tím, ktorý sme videli na olympiáde, povedal Julian, ktorý tam získal bronzovú medailu, takže je to tím, ktorý musíme rešpektovať. „Aj oni prehrávajú [on Friday]Niet pochýb o tom, že vyrazia a odohrajú proti nám najlepší zápas. Musíme byť na túto výzvu pripravení.“

Kanadský obranca Thomas Chabot si pamätá, že jeho tím skóroval neskoro, keď naposledy hral proti Slovákom.

„Bol to ťažký zápas,“ spomína. „[Slovakia] Je to tím, ktorý tvrdo pracuje a má veľa talentov, takže tomu musíme venovať pozornosť. Chceme sa zlepšovať individuálne aj ako tím.“

READ  Od Austrálie, Španielska, Francúzska a USA v ťažkej váhe až po finále - Športové správy, Firstpost

Sledujte | Kanada podáva vyrovnaný útok a pripisuje si ďalšie víťazstvo vo Fínsku:

Kanada porazila Taliansko na majstrovstvách sveta v hokeji

Kent Johnson skóroval krásnou prihrávkou z 3 smerov, aby dostal Kanadu do vedenia 4:1 na ceste k výhre 6:1 nad Talianskom v bazéne.

Američan Hughes korunuje víťazný comeback

Luke Hughes skóroval v 1:57 min od konca predĺženia, čím skompletizoval návrat Spojených štátov o dva góly a zdolal Rakúsko 3:2.

Benjamin Nesner skóroval v prvom polčase a Paul Huber pridal ďalší na začiatku druhého, čím zabezpečili Rakúsku vedenie 2:0 v druhom zápase skupiny v Tampere. Kieffer Bellows odštartoval o sekundu neskôr, než Adam Gaudette vyrovnal mocným gólom z neskorej časti a vynútil si predĺženie.

„Dnes večer som miloval našu mentálnu silu,“ uviedol tréner USA David Quinn v tlačovej správe. „Prehrali sme 2:0 a Kiefer hneď po druhom strelil obrovský gól. V predĺžení sme mali niekoľko veľkých blokov z pokutového kopu a bol som naozaj hrdý, že sme to udržali a na konci sme získali dôležité víťazstvo.“

Spojené štáty americké zdolali Rakúsko 39:16 na ceste za druhým víťazstvom v dvoch zápasoch.

Na druhej strane, Rasmus Asplund strelil dva góly a doviedol švédsky tím k víťazstvu 5:3 nad Českom v druhej skupine, zatiaľ čo Denis Malgin strelil gól a pridal tri asistencie pre Švajčiarsko, aby vyradilo Dánsko 6:0. prvá skupina.

Aj v A-skupine Francúzsko zdolalo Kazachstan 2:1.

Nórsko vyhralo na penalty a porazilo Britániu 4:3 v druhom sete.

Kapitán Matthijs Olympe skóroval dvakrát v druhom polčase a pomohol Nórsku dostať sa do vedenia 3:0. Británia odpovedala tromi gólmi v priebehu 3:18 v poslednej tretine a vynútila si predĺženie.