Kanada unikla zo zápasu proti Slovensku

Ďalší deň si tím Kanady pripísal ďalšie víťazstvo v pohári Hlinka Gretzky Cup, no tentoraz to nebolo také jednoduché ako ich nedeľné víťazstvo 14:0 nad Švajčiarskom. Áno, zdolali Slovensko 9:1, no v prvej polovici zápasu sa zdalo, že súperi našli Kanaďanovu slabinu.

Slovensko zrejme vstúpilo do tejto súťaže s herným plánom pokúsiť sa vyradiť Kanadu zo svojej hry tým, že bude agresívne a bičovať svojho súpera a do istej miery to fungovalo. Kanada sa v prvých 10 minútach nedokázala presadiť a dostala dve penalty. Vďaka tomu 22-násobní zlatí medailisti našli spôsob, ako čoskoro potom prelomiť patovú situáciu. Sila zavolal Brayden Yeager, ktorý vo svojom druhom zápase na turnaji prekonal nevysokého slovenského brankára. Neskoro v tomto období Zach Benson zdvojnásobil náskok Kanaďana tým, že si raz zahral v elitnej skupine.

Dylan McKinnon vrátil trochu tej agresivity priamo Slovákom, no svoje zranenie si pomýlil ako zranenie ramena spojené s hlavou slovenského obrancu. Mal šťastie, že na ľade nedostal viac ako dve minúty.

Kanada sa v druhom polčase zmocnila zápasu a to bol veľký dôvod pre ich disciplínu. Najprv svojou agresivitou nechali Slovensko diktovať dej hry a nasmerovali Kanadu, aby ich poslala do pokutového územia. V druhom sa Kanada usadila a hrala svoju hru a potom ju jednoducho prekonala. Domáci strelili štyri góly v druhom góle cez Jagera, Tannera Howea, Rileyho Haidta a Camerona Allena a po 40 minútach strelili štyri góly 6:0.

Oznámenie – Pokračujte v čítaní nižšie

Skóre pokračovalo aj v druhom polčase, keď Kanada pridala ďalšie tri góly. Zo Slovákov bol v tomto momente vysatý duch a Kanada začala rozkorčuľovať kruhy okolo nich. Avšak brankár Samuel Urban neprestal bojovať za svoj tím a smolou bolo, že napriek maximálnemu úsiliu dovolil deväť gólov. Bez neho by tento zápas mohol opäť zasiahnuť tínedžerov. Svoj druhý gól v zápase pridal Heidt a po ňom nasledovali Gauthier a Tanner Moldendyk. Skóre sa neskončilo, aj keď Slovensko dostalo skvelý gól. Peter Cesar si potiahol kotúč okolo šmýkajúceho sa kanadského obrancu a vyrazil na hornú policu na Carsona Bjarnasona a zakončil pokus zblízka.

READ  Slovensko môže poslať sovietske systémy protiraketovej obrany S-300 na Ukrajinu

Kanada sa ťažko rozbehla, no po rozhovore s trénermi v prvej prestávke sa v druhej upokojila a so zápasom sa rozbehla. Čím viac pokročili, tým disciplinovanejší museli byť, pretože ich slabosť bola teraz odhalená. Ak sa vám podarí získať kanadský titul, máte šancu vyhrať a ak ste z USA, Švédska alebo akéhokoľvek iného konkurenta, otestujete si túto teóriu znova.

Zobrať

• Brayden Yager bol najlepší kanadský snowboardista. Hral ako skutočná sila, ktorá útočila na sieť, hral telom a pomocou svojej veľkosti ovládal stred ľadovej plochy. Yagar ukázal pozoruhodnú víziu a zručnosti aj na veľkého muža. Na zápas myslel tak rýchlo, že ho Slovensko nezvládlo.
  • Yager bol na čele so Zachom Bensonom a Ethanom Gauthierom. Všetky tri spolu dobre spolupracujú a dokážu ovládať hru. Dokonale sa dopĺňajú a je to celkom pôsobivé sledovať, ak vezmeme do úvahy, že sú spolu len dva týždne.
  • Caden Price odviedol v nedeľu proti Švajčiarsku skvelú prácu, keď prerušil hru s hokejkou. Urobil to znova včera večer, ale bol oveľa efektívnejší pri odovzdávaní disku. Price mal asistenciu vo včerajšom zápase, keď vsietil prvý gól Bensona a potom druhý Yeager, čo bolo pre neho fantastické na zadných vrátkach.
  • Riley Haidt strelil na turnaji potichu tri góly a je druhý v tíme za Jochetom so štyrmi. Jeho gól proti Švajčiarsku má dôvod byť cieľom turnaja.
  • Vždy musíte mať zlý pocit z brankára, ktorý stratí strelu neskoro v zápase. Carson Bjarnason predviedol výborný zápas pre Kanadu, keď zastavil 19 z 20 striel, pričom niekoľko z nich je v šťastí Slovákov. Zrazil ho na zem Peter Cesar.
  • Bolo to spomenuté, ale opäť to nikomu neublíži, Kanada musí zostať mimo škatuľky. V prvom polčase išli päťkrát na trestnú lavicu a nemali rytmus v hre. V posledných 40 minútach bola Kanada povolaná trikrát, raz za sekundu, čo jej umožnilo hrať viac ako päť na päť a dominovať v zápase.
READ  Hyundai Motor Group bude na Slovensku od roku 2025 vyrábať elektromobily

Ceny po hre

* Citáty z Hockey Canada

„Keď prídete zo zápasu proti Švajčiarom, je to pre trénera trochu desivé, pretože neviete, čo môžete očakávať, chlapci, ale dnes večer sme vyšli so správnou mentalitou. Náš tlak na puk bol nepretržitý. Zastavovali sme a štartovanie, zavádzanie zmien a skutočne využívali všetkých našich chlapcov,“ povedal tréner Stephan Julien. „Všetci tvrdo pracovali a zaslúžili si vyhrať.“

„Myslel som si, že Slovensko malo na začiatku určitý tlak a to bolo pre nás dobré. Som hrdý na chalanov, stáli sme nohami na zemi a museli sme pracovať. Bol to dobrý test. Musíme sa uistiť, že ideme múdro smerom k Zápas so Švédskom,“ povedal Carson Bjarnason.

„Myslel som si, že ako skupina sme hrali dobre. Vďaka mojim spoluhráčom umiestňovali puky na dobré miesta a keby som mal šancu, vystrelil by som. Brayden Jaeger povedal:

Ďalšie

Kanada dnes večer zavŕši zápasy skupinovej fázy zápasom so Švédskom. Švédsko nezdolalo ani Švajčiarsko a Slovensko, ktoré zdolalo 13 na 4 góly. Kanaďania si budú musieť dávať pozor na Otta Stenberga, ktorý vedie šampionát so siedmimi bodmi.

Chcete sledovať ďalšiu generáciu hokejových hviezd pred predstavením? Majstrovstvá sveta juniorov sa blížia do Edmontonu a toto je vaša výzva na vstupenky! Získajte lístky tu.