Kanada porazila Francúzsko a postúpila do štvrťfinále svetového hokejového šampionátu

Kanada sa kvalifikovala do štvrťfinále sveta mužov v hokeji po tom, čo v utorok vo fínskych Helsinkách zdolala Francúzsko 7:1.

Kanaďania po šokovej pondelkovej porážke 3:2 s Dánskom poskočili pred prestávkou do vedenia 2:0 a po zvyšok zápasu odmietli ustúpiť.

„Páčilo sa mi, ako sme dnes večer hrali celých 60 minút,“ povedal tréner Claude Julien. „Urobili sme veci, ktoré sme potrebovali urobiť, a zlepšili sme niektoré aspekty našej hry, na ktoré sme sa chceli sústrediť.“ „Oveľa lepšie sme jazdili s diskom, dostávali sme viac striel a mali sme premávku dopredu a som spokojný s tým, ako dnes naši chlapci zareagovali.“

Pierre-Luc Dubois viedol s dvoma gólmi a jednou asistenciou, Dylan Cousins ​​​​skóroval a pridal dvojicu asistentov, Zach Whitecloud strelil každý gól a Drake Paterson prispel štyrmi asistenciami.

„Nechceme dávať iným tímom šancu skórovať alebo byť odkrytý v defenzíve, a na to sme sa dnes večer zamerali,“ povedal Dubois. „Nepotrebujeme si počas zápasu vymieňať gólové šance s inými tímami, ale namiesto toho obmedzujeme šance na skórovanie, ktoré dostanú, a využívame ich na vlastnú päsť.

„Sme si istí v náš tím a hráčov, ktorých máme, musíme hrať svoju hru a hrať správnym spôsobom, aby sme uspeli teraz, keď je medaila na rade.“

Sledujte | Kanada porazila Francúzsko vo štvrťfinále:

Kanada dominuje Francúzsku na majstrovstvách sveta v hokeji

Tím Kanady ukončil svoju sériu dvoch prehier na majstrovstvách sveta v hokeji plnohodnotným pokusom o víťazstvo 7:1 nad Francúzskom. Kanada sa vo štvrtok stretne vo štvrťfinále so Švédskom.

Eric Odell pochoval svoj prvý gól na turnaji po prestávke 15:10 v druhom polčase, aby Kanaďanom získal výhodu 5:0.

Max Comtoa a Damon Severson zaokrúhlili skóre Kanady, ktorá si v predkole polepšila na 5:2.

READ  Alison Riske si odnáša cenu v tajbrejku maratónu; Ega Swatik, Emma Radokano Shine

Francúzi strelili (1-1-5) gól Anthonyho Richa 8:20 v treťom polčase.

Sebastian Yelonen zastavil 37 zo 44 striel Francúzska a Chris Dredger predviedol 18 pre Kanadu.

Vo štvrtkovom štvrťfinále si Kanaďania zmerajú sily so Švédskom.

„Bude to skvelý zápas,“ povedal kanadský stredopoliar Cole Seelinger. „[Sweden] Je to jednoznačne veľmi zručný a pracovitý tím a majú naozaj dobrých hráčov z NHL. Veľmi sa tešíme na štvrtkovú výzvu.“

Semifinále sa hrá v sobotu a zápasy o medaily sa začnú v nedeľu.

Postupujú Spojené štáty, Fínsko a ďalší

Spojené štáty si zaknihovali postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v posledný utorkový deň tímovej hry. Odtiaľto to bude ťažšie.

Spojené štáty americké vedeli, že sa kvalifikujú ešte predtým, ako nastúpili na ľad proti Nórsku, vďaka výhre Švédska 1:0 nad Lotyšskom na začiatku dňa. S ubúdajúcim tlakom USA porazili Nórov 4:2 dvoma prihrávkami Alexa Galchenyuka, aby sa dostali späť do tempa po prehre s Českom deň predtým.

Ide o ťažký štvrťfinálový zápas proti kvalifikujúcemu sa Švajčiarsku, ktoré zdolalo Nemecko 4:3 na pokutové kopy a postúpilo siedmimi víťazstvami zo siedmich zápasov, jediným tímom, ktorý doteraz neprehral. Denis Malgin strelil gól a kľúčovú prihrávku Švajčiarska a vedie turnaj s 12 bodmi, zatiaľ čo brankár Reto Pera zachránil 24 zákrokov a uzavrel Nemecko v penaltovom rozstrele.

Dva góly v prvom polčase nasmerovali domáce Fínsko a porazili Českú republiku 3:0, keďže Josie Olkenura zachránil 24 blokád.

Fínsko pokračuje vo štvrťfinále so Slovenskom v repríze olympijského semifinálového zápasu vo februári, Česko narazí na Nemecko.

Deň po prekvapivej výhre nad Kanadou Dánsko vynechalo štvrťfinále prehrou 7:1 so Slovenskom, keď 18-ročný Juraj Slavkovský strelil gól a asistenciu, aby sa Slovensko posunulo do zostavy. Hlavných deväť bodov.

READ  V semifinále dubajských majstrovstiev stráca smútok Denis Shapovalov

Slovensko a Dánsko ukončili skupinovú hru na body, no Slovensko si utvorilo lepší vzájomný zápas.