Junior World: Bédard, Kanada vyraďuje Slovensko v Orascom Telecom

HALIFAX – Conorovi Bedardovi chýba protihráč.

a ďalší. a ďalší.

Potom sa 17-ročný mladík potichu prešmykol domov, aby začal divoké oslavy a poslal svoju krajinu do semifinále majstrovstiev sveta juniorov v hokeji.

Bedard skóroval 5:17 na predĺženie v úžasnom samostatnom úsilí v pondelok, keď hostitelia turnaja zdolali Slovensko 4:3.

Mimoriadny talent sa prebojoval cez troch Slovákov a strelil svoj ôsmy gól na podujatí, čím odpálil strechu nad Scotiabank Centre s červenou čiapkou.

„Vždy chcem puk,“ povedal Bedard. „Stále je to hokejový hokej, stále robím to, čo milujem. Moment je veľký. Ale urobil som ten istý pohyb, urobil som ten istý záber, ktorý som urobil miliónkrát v base… v praxi, sám na snehu. „

„Ja tam hrám hokej.“

Na úplne úžasnej úrovni.

„Tak trochu to obhajujem,“ povedal kanadský krajný obranca Brandt Clark o vrcholnej volejovej sekvencii OT. „Ale vidím, ako spáli prvého, vidím, ako spáli druhého, vidím, ako spáli tretieho a potom ide do bekhendu na brankára.

„Bol to jeden z najbláznivejších momentov, ktorých som kedy bol.“

Bédard tiež skóroval na začiatku prvej tretiny – vytvoril štyri rekordy v tomto procese – predtým, ako pridal asistenciu na druhý gól Kanady a vytvoril tak ďalšiu národnú značku.

„Ťažko opísať, čo znamená pre náš tím,“ povedal brankár Tomáš Milič, ktorý predviedol 24 zákrokov vrátane dvoch veľkých zastávok, aby udržal svoj tím pri živote. „Je to, ako keby stláčal náhodné tlačidlá na ovládači Xbox, aby sa vysunuli niektoré z týchto visiacich prvkov. Nikdy neviete, čo urobí ďalej. Stále prekvapuje.“

„Myslím si, že (Bedard) je z iného sveta,“ povedal slovenský kapitán Simon Nemec.

Dylan Ginter a Zach Ostapchuk zabezpečili zvyšok útoku pre Kanaďanov, ktorí v stredu nastúpia proti Spojeným štátom po tom, čo Američania zdolali Nemecko 11:1.

READ  Ukážka: Slovensko vs Bielorusko – predpovede, tímové správy, zostavy

Za Slovensko odpovedali Libor Nemec s dvomi a Robert Baku, ktorí dostali od Adama Gagana 52 zastávok.

„Odohral som skvelý zápas,“ povedal Šimon Nemec. Najlepší zápas turnaja.

Česi zdolali Švajčiarsko 9:1 a usporiadali ostatné semifinále proti Švédsku, ktoré zdolalo Fínsko 3:2.

Keď sa Simon Nemec na konci tretej tretiny dostal do pokutového územia, aby skóroval na Bedarda, Shane Wright v predĺžení trafil brvno po strele mimo brvna Gagana.

Milic potom urobil skvelú zastávku na Servacovi Petrovskom, aby udržal svoj tím nažive, než Bedard pridá svoje meno do kanadského juniorského sveta.

„Myslel som, že je to in,“ povedal Bedard o šanci Petrovského. „Chcel som začať plakať na lavičke. To bolo smiešne. Tak som sa bál.“

Predpokladaná najlepšia voľba draftu NHL 2023 Bedard otvoril skóre len šesť minút po prvej prestávke po tom, ako loptu otočil slovenský obranca Pavol Funtek.

To posunulo Reginu Pats z Western Hockey League cez Erica Lindrosa na prvé miesto v historickom zozname Kanady s 34 bodmi v súťaži mužov do 20 rokov.

Prekonal aj severný Vancouver, produkt Britskej Kolumbie Jordan Eberle a získal najviac gólov na juniorských majstrovstvách sveta, ktoré dal Kanaďan so 16.

Kanada sa ujala vedenia 2:0 v solídnom zápase päť minút pred koncom druhého, keď Bedard našiel Osmana, ktorý zase nakŕmil Gintera.

Bédard vytvoril nový rekord v počte bodov Kanaďana na jednom turnaji s 21, vlastní národnú známku s 13 asistenciami na jednom podujatí a prekonal Jaromíra Jägera v počte bodov o hráča vo veku 18 rokov alebo mladší.

„Nezameriavam sa tu na osobný úspech,“ povedal Bédard, ktorý sa v lete dostal na pódium s Kanadou. „Chcem ďalšiu zlatú medailu…a to je všetko, čo chcem.“

READ  Lara Jot Behrami vyhrala obrovský slalom v Killingtone; Celkové preteky o Svetový pohár sú v plnom prúde

Slováci vybehli z ihriska a zareagovali suverénnym výkonom, keď Nemec tečoval strelu z bodu na bod.

Kanada obnovila svoj dvojgólový náskok o niečo viac ako tri minúty neskôr, keď Ostapchuk v brejku 3 na 1 vystrelil domov na Gagana.

Ale Slovensko sa vrátilo do bodu, keď Peter Rybsek prejavil veľkú trpezlivosť, aby Baku našiel aj druhýkrát.

Kanada udrela na začiatku tretej tretiny o dva body predtým, ako Milič neuveriteľne zastavil v šialenom súboji s Adamom Sikorom, keď nastrelil vankúš predtým, ako kanadský obranca Tyson Hinds zablokoval následný pokus rukavicou.

„Neskutočná atmosféra,“ povedal Milic. „Trochu horská dráha.“

Nemec však strelil svoj druhý gól v zápase o chvíľu neskôr, keď necelých deväť minút šiel blízko Miličovho prahu po icingu a upravil na 3:3.

Bédard mal v závere tretej tretiny veľkú príležitosť dostať Kanadu do vedenia, no Funtek jeho snahu zastavil.

Fenomén sa však nakoniec nezaprie.

„To je to, čo robí,“ povedal Wright. „Zvýšil, keď to potreboval. Veľký hráč, hra o veľký čas.“

Na rade sú Američania.

„Čo je lepšie? Čo ešte chceš?“ Bedard povedal o vzrušujúcom zápase. „Niečo, z čoho by bol každý v krajine, každý na kontinente veľmi nadšený.

„Lepšia situácia neexistuje.“

Tiež nie je nikto lepší ako Bedard.

KLOBÚK EBERLE TIPY

Útočník Seattlu Kraken Bedard zablahoželal Po odovzdaní na cieľový zoznam Kanady vo vopred nahranej správe.

„Ste neuveriteľný hráč, ktorý sa dá sledovať,“ povedal Eberle, turnajový šampión z roku 2009, vo videu zverejnenom na oficiálnom účte Hockey Canada na Twitteri. „Sledoval som tvoju kariéru, odkedy si bol draftovaný do môjho rodného mesta a hráš za Pats.