Je nepravdepodobné, že Bao vyskúša Slovensko bez ohľadu na play-off

Manažérka ženskej reprezentácie Írska Vera Bao povedala, že je „nepravdepodobné“ pokúsiť sa proti Slovensku, bez ohľadu na to, ako vyzerá obraz play-off majstrovstiev sveta.

Girls In Green si zabezpečili vedenie v 2. skupine A-skupiny zápasom, ktorý sa začne vo štvrtok, keď na Tallaght Stadium porazili druhé nasadené Fínsko 1:0 pred rekordným publikom – a v utorňajšom finále play off hrali so Slovenkami vonku.

Víťazstvo na Scenic v kombinácii s ďalšími výsledkami v skupine v ich prospech v piatok a sobotu by mohlo znamenať, že Írsko získa jedno z troch štartovacích miest a postúpi priamo do druhého kola komplexnej trate play-off.

V opačnom prípade sa presuniete do prvého kola: zvyšných šesť krajín bude 6. októbra súťažiť v troch play-off každý s každým a otvorené žrebovanie znamená, že zápasy môžu byť doma alebo vonku.

Počas niekoľkých posledných dní Bow neustále naliehal na trpezlivosť a odmietal sa nechať pritiahnuť potenciálnym kurzom Írska; Holandský tréner zdôraznil, že treba najskôr počkať a vidieť ostatné výsledky. Na štvrtkovej pozápasovej tlačovej konferencii dodržala slovo.

No na otázku, či by bola na Slovensku otvorená experimentovaniu, ak by Írsko vopred vedelo, že si nezabezpečí jedno z troch umiestnení v rebríčku, odpovedala Bao otvorenou odpoveďou.

„Ak sa chystáte prejsť experimentom, stratíte tímovú prácu,“ povedala. „Takže je to nepravdepodobné. Uvidíme, aká je situácia a rozhodneme sa, čo budeme robiť.

„Ak idete experimentovať, odoberiete dynamiku a o tri týždne máme play-off.

„Podobne ako napríklad na Eure, v treťom zápase po kvalifikácii tímov (do vyraďovacej fázy), tímy, ktoré urobili veľa zmien, často prehrali vo štvrťfinále. Pretože si vezmete tímovú prácu a dynamiku.

„Ak chcete zmeniť tím, bude to na pozíciách, od ktorých očakávame, že títo hráči ponúknu viac, alebo máme zranenia alebo sú iné dôvody.

READ  Slovensko rozkladá partizánsku špeciálnu prokuratúru ━ Európsky konzervatívec

„Ale nie kvôli skúsenostiam. Tento tím nie je pripravený a rastie, každá minúta, ktorú hráme, nás robí lepšími.“

Pauw bude bez ohľadu na to nútený urobiť nejaké zmeny, pričom tím v piatok opustia Megan Connolly, Niamh Fahey, Ruesha Littlejohn (zranenie) a Jamie Finn (pozastavenie).

Connolly aj Finn odohrali proti Fínsku celý zápas, pričom prvý z nich sa stiahol hlbšie zo svojej obvyklej pozície v strede poľa, aby nahradil Faheyho v tretej centrálnej obrane. Littlejohn bol nútený striedať v 40. minúte, keď Lily Agg prišla z lavičky a strelila víťazný gól.

Bol povolaný tínedžer Shelburne Jesse Stapleton.

Zdroj: Evan Treacy / INPHO

Obaja boli povolaní Jesse Stapleton a Izzy Atkinson, pričom v tíme nie je nedostatok iných defenzívnych hráčov, takže riešenia sa nájdu.

Zraneniami zničená hviezda Liverpoolu Megan Campbell, dlho očakávaný návrat do zostavy proti Fínsku, odohrala 75 minút na poste ľavého obrancu.

pozri šport
Iným spôsobom

Dostaňte sa bližšie k dôležitým príbehom prostredníctvom exkluzívnej analýzy, náhľadu a diskusie v členstve The42

Stať sa členom

Bao sa usmiala, keď sa jej opýtali, keď sa rozhodla začať s Droghedou špecialistom na hod do diaľky. „Keď bolo koleno v pondelok ráno zbavené tekutiny. To bolo prvýkrát, aby som bol úplne úprimný.“

„Bola mimo takmer dva roky, chvíľu hrala, potom rehabilitovala a znova to isté. Má potenciál dožiť sa takej úrovne a dala si chvíľu na to, aby začala. Diskutovali sme o tom spolu. Môžeme sledovať o tom, či preteká, ale musí nám povedať, keď skončí.“

„Táto tímová práca bola naozaj dobrá a myslím si, že mala obrovský vplyv.

„Iná vec sú jej hody. Preto sme sa odvážili hrať na počet minút. Teraz to zvládnete kvôli piatim náhradníkom. Keď sú tri náhradníčky, je to náročnejšie.“

READ  Allegro bolo spustené na Slovensku

Pri pohľade na októbrové zápasy play-off Bao uzavrel: „Nebojíme sa nikoho. Polčas [against Finland]Povedal som, že sa nebojím zlyhania a cítim sa slobodne. Sme v zábere. To bolo naše tajomstvo.“

Zápas sa začína na Scenic v utorok o 17:00 írskeho času, priamy prenos na RTÉ 2.