Isaac žiari, keď Švédsko na Euro 2020 zvíťazilo nad Slovenskom 1: 0

Nástupca Zlatana Ibrahimoviča vo švédskej reprezentácii zmenil priebeh hry aj bez strelenia gólu.

Vystúpenie Alexandra Isaka v druhom polčase zvýraznilo doterajšiu ťažkú ​​hru proti Slovensku, ktorá smerovala k bezgólovej remíze, až kým vysoko hodnotený 21-ročný útočník neurobil majstrovský ťah cez hornú časť obrany.

Striedajúci Robin Quayson prebehol cez loptu a zrazil ho brankár. Emil Forsberg premenil penaltu, aby v piatok získal Švédsko 1: 0 a možno aj miestenku do posledných 16 európskych šampionátov.

Isak, syn eritrejských rodičov, ktorí sa v 80. rokoch prisťahovali do Štokholmu v dôsledku dlhej občianskej vojny vo východnej Afrike, sa počas druhej polovice, ktorá bola veľkým pokrokom oproti prvej, priblížil aj dvakrát.

Avšak spôsob, ktorým takmer sám otočil, bol spôsob Švédska, čo bolo pre mladého hráča, ktorý sa zúčastnil svojho prvého veľkého turnaja po fantastickej sezóne v španielskom klube Real Sociedad, veľmi pôsobivé. Tam ho prezývajú „švédsky Kristus“.

„Alexander musel niekedy robiť všetko sám,“ povedal tréner Švédska Jan Andersson.

Ako záhadný a zábavný dribling pre fanúšikov krátko po prestávke, ktorá sa začala v jeho vlastnej polovici, uvidel, ako sa unáša doľava, keď mlátil hráčov Slovenska, a potom to prerušil strelou, ktorú vyrazil brankár Slovenska Martin Dubravka.

Rovnako ako išiel po minútach nahor, stretol center z pravého krídla hlavičkou mimo brvna.

A predstavoval spôsob, ako šprintoval pred svojím pozorovateľom, aby zmietol z presnej prihrávky, ktorá viedla k pokutovému kopu. Dubravka dostal najmenší dotyk na Quaisonovej nohe, keď sa útočník pokúsil obísť brankára a stačilo odpískať.

Porovnania medzi Isakom a Ibrahimovičom, najväčším hráčom Švédska, sú vysoké a majú veľké technické schopnosti, sú pochopiteľné, aj keď predčasné.

„Nemyslíte si, že existujú veľké pochybnosti o tom, že Alexander Isaacs bude priťahovať veľký záujem klubov z celej Európy,“ tweetoval po zápase bývalý kapitán Anglicka Gary Lineker. Výnimočný talent.

READ  Azerbajdžan a Slovensko si bilaterálne vzťahy pochvaľujú

Nie je prekvapením, že Isak bolo meno skandované malou časťou žlto odetých fanúšikov Švédska za cieľom po záverečnom hvizde v Petrohrade.

„Samozrejme, že je rozdiel medzi tímom a národným tímom,“ uviedol Isaacs. Môžete robiť naozaj dobre bez toho, aby si niekto všimol váš klub. Ale s veľkými ligami je to jediné, čo sa stane. Je na vás viac očí.

A dodal: „Druhý polčas bol otvorenejší a mohol som útočiť a vytvárať si množstvo šancí. Myslím si, že každý vie, že dnes chýba jedna vec.

Tento cieľ nakoniec prišiel a dal Švédsku v skupine E štyri body, čo môže stačiť na postup do 16. kola po otvorení remízou 0: 0 proti Španielsku. Slovensko má po začiatku výhry 2: 1 nad Poľskom tri body, takže možno budete musieť získať aspoň jeden bod z ich posledného skupinového zápasu so Španielskom v Seville.

Okrem individuálnych príspevkov Isaacsa som cítil, že stabilný kus rozhodne o zápase odohranom v popoludňajšej dusnej horúčave v Petrohrade.

V prvom polčase bola iba jedna strela na bránu, takže rozhodca v prvom polčase vyhodil do vzduchu bez toho, aby rozohral presilovku. Tento druh hry po dobrej obrannej taktike proti Španielsku len ťažko zlepšil reputáciu Švédska.

Remíza by bola dobrá pre Slovákov, ktorí sa dostali do vyraďovacej fázy na každom z ďalších dvoch významných turnajov, na ktoré sa kvalifikovali od roku 1993, keď sa stali samostatnou krajinou.

Teraz, po penalte Forsberga, ich čaká ešte nejaká práca.

Prišli sme sem ako outsider a všetci proti nám počítali trojbodový zisk, tréner Slovenska Stefan Tarkovič. Dokázali sme poraziť veľmi silné Poľsko a boli sme blízko remízy so Švédskom. Stále som optimista.

(Názov a obrázok tohto prehľadu mohol prepracovať iba tím Business Standard; zvyšok obsahu sa automaticky generuje zo zdieľaného informačného kanála.)

READ  Poľsko, Maďarsko a Slovensko uvalili embargo na ukrajinské obilniny – Euractiv

Vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy usiloval poskytovať najnovšie informácie a komentáre k vývoju, na ktorom vám záleží a ktorý má pre krajinu a svet širšie politické a ekonomické dôsledky. Vaše neustále povzbudzovanie a spätná väzba o tom, ako môžeme zlepšiť naše ponuky, ešte viac posilnilo naše odhodlanie a odhodlanie k týmto ideálom. Aj v týchto náročných časoch, ktoré priniesol Covid-19, pokračujeme v našom záväzku udržiavať vás v aktualizácii dôveryhodnými správami, autoritatívnymi názormi a dôkladným komentárom k relevantným aktuálnym problémom.
Máme však požiadavku.

Keď bojujeme s ekonomickými dopadmi pandémie, potrebujeme ešte viac vašu podporu, aby sme vám mohli naďalej prinášať kvalitnejší obsah. Náš formulár na prihlásenie na odber zaznamenal povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí ste sa prihlásili na odber nášho obsahu online. Ďalšie prihlásenie na odber nášho online obsahu nám môže pomôcť iba pri dosahovaní našich cieľov poskytovať vám kvalitnejší a relevantnejší obsah. Veríme v slobodnú, spravodlivú a dôveryhodnú žurnalistiku. Vaša podpora s ďalšími predplatnými nám môže pomôcť precvičiť si žurnalistiku, ktorej sa zaväzujeme.

Podpora kvalitnej tlače a Prihláste sa na odber obchodného štandardu.