Iga Swiatek skáče v olympijskom debute

9. júna 2021; Paríž, Francúzsko; Iga Swiatek (Poľsko) v zápase počas zápasu proti Maria Sakkari (GRE) v 11. deň francúzskeho turnaja na štadióne Stade Roland Garros. Povinný kredit: Susan Mullane-USA DNES Šport

Poľka Iga Swiatek otvorila v sobotu svoje prvé olympijské ťaženie víťazstvom 6: 2 6: 2 nad Nemkou Monou Barthelovou na olympijských hrách v Tokiu.

Dvadsaťročný Swatik rozbil Barthela šesťkrát za hodinu a sedem minút na tenisovom kurte Ariac.

Postúpila aj šampiónka Francúzska z roku 2021 Barbora Krejková, ktorá skončila po tom, čo jej súperka Zarina Diasová z Kazachstanu odišla do dôchodku, keď v úvodnom sete zaostávala za výsledkom 5: 2.

V ďalších zápasoch otvorila Ruska Anastasia Pavľučenkovová, ktorá na Roland Garros skončila druhá na majstrovstvách Kryzhikova, víťazstvom 6: 0, 6: 1 nad Taliankou Sarou Iraniovou. Švajčiarka Belinda Bencic zvíťazila nad Jessicou Pegulaovou 6: 3, 6: 3 a Češka Markéta Vondrosová zvíťazila nad holandskou 16. nasadenou Kiki Bertensovou 6: 4, 3: 6, 6: 4.

Trojica najlepších svetových hráčov, Austrálčanka Ashleigh Bartyová, Japonka Naomi Osaka a Bieloruska Arina Sabalenková, zahájili v nedeľu svoju olympijskú kampaň.

BNP Paribas Poland Open

Slovenka Kristina Koková zvíťazila nad Nemkou Tamarou Korbachovou 6: 6, 6: 3 a v poľskej Gdyni sa prebojovala do finále.

Koková pri svojom prvom podaní získala 20 z 23 bodov. Korbach zápasil s ôsmimi dvojchybami.

Ďalšie semifinálové stretnutie medzi Belgičankou Marinou Zanevskou a Ukrajinkou Katerinou Kozlovou.