Holdner zdolal Shiffrinovú pri druhom víťazstve v slalome

SESTRIERE, Taliansko (AP) – Wendy Holdnerová dlho čakala na svoje prvé slalomové víťazstvo. Švajčiarsky korčuliar strelil v nedeľu dva góly z dvoch.

A tentoraz sa o prvenstvo deliť nemusela.

Holdnerová si po víťazstve v úvodnom kole v Sestriere zlepšila svoje druhé miesto, keď skončila s náskokom 0,47 sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 0,70 sekundy pred pole-sitter Petrou Vlhovou, ktorá stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne.

Dvadsaťdeväťročný Holdner bol minulý mesiac prekvapivým víťazom v Killingtone vo Vermonte po boku Anny Swin Larsonovej. Pre Holdnera to bolo prvé slalomové víťazstvo po tom, čo 30-krát skončil na stupňoch víťazov, čím dosiahol nechcený rekord pre väčšinu pódií Svetového pohára bez víťazstva v disciplíne.

Holdnerová sa posunula do čela slalomového poradia spolu so Shiffrinovou, ktorá vyhrala úvodné dva slalomové preteky sezóny. Posunula sa tiež na celkové druhé miesto, 19 bodov za Scheffrinovou a 26 pred Fluva.

Dvadsaťsedemročná Vlhová v minulej sezóne vyhrala slalomový titul – rovnako ako olympijské zlato –, ale celkovo skončila druhá za Shiffrinovou. Vlhová v minulom roku získala celkový titul.

___

Copyright © The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani redistribuovať.

READ  Čína varuje Slovákov a Čechov, aby nereagovali na návštevu ministra na Taiwane