Holdner, Swen Larson zdieľajú víťazstvo vo Svetovom pohári žien v slalome v Killingtone, Vt.

Dlhé čakanie Wendy Holdnerovej na víťazstvo v slalome sa v nedeľu skončilo, aj keď sa švajčiarska lyžiarka musela deliť o vedenie s Annou Swin Larssonovou.

Pre Holdnera to bolo prvé víťazstvo v slalome po tom, čo 30-krát skončil na stupňoch víťazov, čím vytvoril nechcený rekord pre väčšinu Svetových pohárov bez víťazstva v disciplíne. Prvým individuálnym úspechom na MS bol Švéd Swen Larsson.

„Neviem, čo povedať, som taký šťastný a mám toľko pocitov,“ povedal 29-ročný Holdner. „Je to splnený sen a ja tak tvrdo bojujem za tento sen, takže som veľmi šťastný.“

Pre 31-ročného švédskeho hráča Swena Larssona to bol prvý individuálny úspech na majstrovstvách sveta.

„Dala som zo seba všetko a byť zviazaná ako prvá, keď som sa dostala na koniec, bola obrovská úľava,“ povedala. „Nakoniec je to perfektné, takže teraz sa môžeme spolu podeliť o naše prvé víťazstvo.“

Holdnerová skončila prvé kolo 0,21 sekundy za Shiffrinovou. Keď Holdnerová prekročila čiaru, aby zistila, že presne zodpovedá kombinovanému času Swenna Larssona 1 minúta, 42,97 sekundy, obaja korčuliari vyzerali šokovane a šťastne.

Potom museli čakať na celkovú šampiónku Svetového pohára Shiffrinovú, ktorá bola favorizovaná na ďalšie víťazstvo v Killingtone.

Američanka vyhrala všetkých päť slalomových pretekov, ktoré sa tam konali, a minulý víkend zvíťazila v úvodných dvoch slalomových pretekoch sezóny.

Shiffrinová bola najrýchlejšia v prvej rozplavbe, no skončila piata, 0,59 sekundy za víťazným duom v čase 1:43,56.

Zatiaľ čo Shiffrin pochádza z Vailu v Colorade, Killington môže považovať za závod v rodnom meste, keď si ako tínedžer zdokonalila svoje schopnosti neďaleko na Burke Mountain Academy.

Napriek tomu, že ju povzbudzovalo emotívne publikum, Shiffrinová predviedla sklamanie v druhej jazde po strate času v dolnej polovici trate.

READ  Altman bol vymenovaný za asistenta trénera pre ženský hokej - Minnesota State University

Tretie miesto obsadila Rakúšanka Katarina Trubie (1:43,19) pred olympijskou víťazkou a víťazkou Svetového pohára v slalome v minulej sezóne Slovenkou Petrou Vlhovou (1:43,41).

Najlepším Kanaďanom bol Ali Nullmayer z Toronta s časom 1:44,35 na dve kolá a 14. miesto z 28.

Amelia Smart z Invermere, BC, bola 16. v čase 1:44,47, kým Chiara (Kiki) Alexander zo Sunshine Village, Alta a Lawrence St. a 53,74, v prvom kole.

Po zrušení európskych pretekov v Zermatte-Cervinii sa budúci týždeň začiatok sezóny Svetového pohára žien v zjazde do Lake Louise v Alta. Lake Louise bolo tradičným rýchlostným otvorením sezóny.