HLAVNÉ INFORMÁCIE: Trest Emil Forsberg dáva Švédsku víťazstvo nad Slovenskom

Švédsko dosiahlo vyraďovaciu fázu majstrovstiev Európy prvýkrát od roku 2004 víťazstvom 1: 0 nad Slovenskom.

Pokutový kop Emila Forsberga v 77. minúte spečatil konfrontáciu, ktorá bola nízka z hľadiska šancí i zábavy, ale zdvihla stranu Jana Anderssona na štyri body, takže Slovensko na postup bude pravdepodobne potrebovať skóre proti Španielsku vo svojom poslednom zápase skupiny E na Euro 2020.

Po úvodnej remíze proti Španielsku, v ktorej mali iba 15 percent, sa Švédsko opäť uspokojilo s tým, že väčšinu lopty odovzdá svojim ambicióznym súperom.

Výsledkom bol brutálny zápas, ktorý sa každú hodinu objavil so sériou šancí, ktoré vyvrcholili tým, že brankár Newcastlu Martin Dubravka zvrhol náhradníka Robina Quaisona, aby Forsberg umožnil ukončiť 365-minútový beh tímu bez toho, aby strelil gól na bránku Európy. majstrovstvo.

Slovensko sa dočkalo prvého gólu v 58. minúte, keď Robin Olsen, ktorý strávil minulú sezónu na hosťovaní v Evertone, poslal hlavičku Juraja Koku iba na zvýšenie ofsajdovej vlajky.

Dubravka vyrobil podobne pôsobivý zákrok od Ludwiga Augustinssona, ktorý sa postavil až po center Sebastiana Larssona, ale to by sa počítalo. Z výsledného rohu letela hlavička Marcusa Danielsona zo šiestich yardov nad.

Potom sa Alexandre Isak, najlepší mladý hráč LaLigy, dostal na špičku hráča Realu Sociedad po odrazenej strele z diaľky smerujúcej na strechu siete.

Dvadsaťjedenročný mladík si zapálil 40-yardový beh z Petrohradu a vynútil si tesný zákrok pred Dubravkou, ale brankár Slovenska sa po chvíli zranil.

Isakova prihrávka padla na obrátke na Quaisona a napriek tomu, že Dubravka od výzvy ustúpil, jeho hybná sila zrazila striedajúceho hráča. Nakoniec Forsberg prelomil patovú situáciu, aby bol jeho národ v dosahu posledných 16.

READ  DOLE exec: Vznikajúci trh práce Rakúska a Rumunska pre zahraničných pracovníkov