Harry Kane sa stal najlepším strelcom Anglicka všetkých čias, keď porazil Taliansko, Cristiana Ronalda

Harry Kane sa stal historicky najlepším strelcom Anglicka, keďže Three Lions si užili perfektný štart do kvalifikácie na Euro 2024, keď vo štvrtok vyhrali vonku 2:1 nad Talianskom, pričom Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát vo svojom rekordnom 197. vystúpení pri víťazstve Portugalska 4:0. nad Lichtenštajnskom. .

Kane strelil svoj 54. gól za Anglicko vo svojom 81. medzinárodnom vystúpení z penalty v Neapole po tom, čo Declan Rice prepálil hostí do skorého vedenia.

Kapitán Anglicka sa vzďaľuje od referenčného bodu, o ktorý sa delil s Waynom Rooneym.

Mužom Garetha Southgatea sa po porážke od Azzurri vo finále Eura 2020 pomstilo.

Vo svojom prvom zápase od ich strastiplného odchodu do Francúzska vo štvrťfinále majstrovstiev sveta dominovalo Anglicko prvých 45 minút.

Sledujte najlepších futbalových hráčov na svete každý týždeň s beIN SPORTS na Kayo. Priamy prenos z nemeckej Bundesligy, Ligue 1, Serie A, Carabao Cupu, anglickej futbalovej ligy a Premier Soccer League. Ste novým používateľom Kayo? Začnite svoju bezplatnú skúšobnú verziu teraz>

Anglický útočník Harry Kane uznal dav na konci kvalifikačného zápasu C-skupiny ME 2024 medzi Talianskom a Anglickom, 23. marca 2023 na štadióne Diega Maradonu v Neapole. (Foto: Alberto Pezzoli/AFP)Zdroj: Agence France-Presse

Rice strelil svoj tretí reprezentačný gól v 13. minúte po tom, čo Taliansko nedokázalo rozohrať rohový kop.

Ďalšia štandardka viedla ku Kaneovmu rekordnému momentu, keď si v tejto oblasti poradil s Giovannim Di Lorenzom.

Útočník Tottenhamu poprel spomienky na nepremeškanú penaltu neskoro v zápase proti Francúzsku v Dauhe tým, že poslal Gianluigiho Donnarummu nesprávnou cestou.

Ale Taliansko sa zotavilo po konci prvého polčasu, keď argentínsky útočník Matteo Retegui vystrelil domov pri svojom prvom vystúpení za svoju krajinu.

READ  Centrum kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie pri BIG napodobňuje okolité kopce na Slovensku | Správy

Anglicko bolo prinútené k záverečnému 10-minútovému zakončeniu mužom po dvoch rýchlych žltých kartách pre Luka Shawa, ale ustálo svoju prvú výhru vonku nad Talianskom od roku 1961.

V ostatnom zápase C-skupiny zdolalo Severné Macedónsko Maltu 2:1.

Ronaldo má za sebou historickú noc

Ronaldo oslávil zostup Roberta Martineza ako trénera Portugalska ďalšou historickou nocou v Lisabone.

Tridsaťosemročný hráč, ktorý bol vynechaný z portugalskej reprezentácie na začiatku majstrovstiev sveta, vytvoril nový rekord v medzinárodných vystúpeniach mužov tým, že prekonal doterajší rekord 196 zápasov, ktoré odohral Kuvajťan Bader Al-Mutawa.

Joao Cancelo strelil úvodný gól už po ôsmich minútach, no až Bernardo Silva zdvojnásobil vedenie Portugalska na začiatku druhého polčasu.

Ronaldo zvýšil na 3:0 z pokutového kopu a domácim prihral priamy kop z hranice pokutového územia na svoj 120. reprezentačný gól.

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo.Zdroj: Agence France-Presse

V tej istej skupine skóroval dvakrát Rade Krunic, keď Bosna a Hercegovina zdolala Island 3:0.

No Slovensko, ktoré sa kvalifikovalo na posledný európsky šampionát, remizovalo doma s Luxemburskom 0:0.

Semifinalisti Eura 2020 Dánsko sa odrazili od neuspokojivého skorého odchodu z MS a porazili Fínsko 3:1 v Kodani.

Útočník Atalanty Rasmus Höglund zaznamenal vo svojom prvom zápase za svoju krajinu hetrik za dánske kluby.

Na inom mieste v skupine H Dion Charles skóroval dvakrát, keď Severné Írsko vyhralo 2:0 v San Maríne, zatiaľ čo Slovinsko prišlo zozadu a vyhralo vonku 2:1 na ihrisku Kazachstanu.