Gut-Behrami vyhráva nepolapiteľné zlato v úvodníku svetov, Shiffrin 3

Cortina d’Ampezzo, Taliansko (AP) – Lara Gott Bahramiová si vo štvrtok pripísala zlato na majstrovstvách sveta v korčuľovaní, bronz si odniesla Michaela Schiffrinová vo svojom prvom šprinte po viac ako roku.

Gut-Behrami zvládla slnkom zaliatu Olympia delle Tofane, aby nakoniec získala jedinú stratenú medailu z kariéry.

Šampiónka majstrovstiev sveta 2016 prekonala švajčiarsku tímovú kolegyňu Corinne Suterovú o 0,34 sekundy, aby splnila svoje očakávania ako hlavná uchádzačka po víťazstve v posledných štyroch zápasoch majstrovstiev sveta.

Snažil som sa to odložiť bokom. „Chcel som len korčuľovať tak, ako to zvyknem robiť,“ uviedol švajčiarsky korčuliar, ktorý získal šesť medailí z predchádzajúcich veľkých podujatí vrátane olympijského bronzu v zjazde z hier v Soči 2014. „Rozdiel je tentoraz v tom, že sa mi nesnívalo o zlate. Nechcel som to robiť.

„Nikdy som si nemyslela, že mám vyhrať zlato,“ dodala. „Moja kariéra by sa nemala hodnotiť podľa toho, že som získal alebo nezískal jedno zlato.“

Schiffrin skončil tretí, o 0,47 pozadu, pred olympijskou šampiónkou super G Esther Lydicou o šesť stotín sekundy po tom, čo premárnil šancu na zisk zlata.

Shiffrinová bola najrýchlejšia z rozchodu, ale stratila rovnováhu a vybočila zospodu trate. Potrebovala si položiť pravú ruku a stĺp za seba, aby získala späť kontrolu, ale spomalilo ju to lyžovanie mäkkým snehom pozdĺž trate.

Z posledného medzičasu stratila viac ako osem desatín na Gut-Behrami a po dokončení krátko pokrútila hlavou a pokrčila plecami.

„Myslela som si, že plán, ktorý som čerpal z inšpekcie, bude najrýchlejší, ale nevedela som, či to všetko zvládnem,“ povedala Shiffrinová. „Nakoniec to bolo asi 98%.“

Dvojnásobný olympijský šampión nesúťažil v šprinte od vlaňajšieho januára, teda pred 382 dňami.

Desaťmesačnú prestávku v pretekoch si urobila po tom, čo jej otec Jeff Schiffrin skonal začiatkom februára, a na svojich hlavných podujatiach – slalome a obrovskom slalome – sa zúčastnila až po novembrovom návrate do ringu.

READ  Euro 2020: Milik vynechal zostavu Poľska pre zranenie

„Je sklamaním nezískať zlato. Ale po roku, keď som neštartoval Super-G a pár skutočne dobrých tréningov za posledné dva týždne, som bol schopný korčuľovať tak, ako som chcel. Aj keď som to pokazil, stále som cítil dobré pre moje korčuľovanie. “.

Majsterka sveta zo Slovenska Petra Vlhova skončila deviata, takmer dva týždne po tom, čo si zabezpečila svoju debutovú kariéru ako pódium Super G.

Úvodné preteky dvoch svetov sa pre taliansku domácu stranu skončili sklamaním, hoci trať s ostrým štartom a stredným úsekom obrovského slalomu vyzerala, že na bežcov sedí najlepšie.

Federica Brignoni a Marta Pacino boli pripravení o desiate, respektíve jedenáste miesto z dôvodu, že boli pripravení o svoju najväčšiu hviezdu Sophiu Jogiu, a kvôli nedostatku prísľubu fanúšikov kvôli prísnym opatreniam na boj proti vírusu Corona.

„Najhoršou vecou je dnes ticho,“ vyhlásil Brignoni, majster sveta. „Keď som sa dostal na koniec, netušil som, ako to urobiť.“

„Je to zmes medzi vzrušením, ktoré sme konečne začali, a sklamaním z nedostatku atmosféry,“ uviedol Pacino, ktorý otvoril preteky v podprsenke číslo 1.

Preteky sa konali v slnečných a búrlivých podmienkach po tom, čo nepriaznivé počasie viedlo k odloženiu všetkých udalostí za posledné tri dni.