Grubauer, Prázdny Kraken potopil Black Hawk 2-0

CHICAGO (AFP) – Philip Grobauer zachránil 29 zákrokov, aby spečatil druhé zatvorenie Seattlu, a rozšírenie Kraken uzavrelo vo štvrtok večer šmýkačky Chicaga Blackhawks 2:0.

Alex Weinberg strelil svoj desiaty gól v druhom polčase a Jordan Eberle pridal svoj osemnásty gól v treťom polčase, aby ho pečatil.

Grubauera len zľahka skúšali Blackhawks, ktorí prehrali šiesty zápas v rade (0-4-2) a ich fanúšikovia ich občas vypískali. Grubauer, ktorý ohlásil 20. zatvorenie v kariére, bol v sieti aj pri prvom zavretí Krakena 2. februára proti Islanders v New Yorku.

„Bolo to z našej strany naozaj dobré tímové úsilie, chrániť všetko a držať strely,“ povedal.

Grubauer zastavil obrovskú príležitosť Patricka Kanea v úvodných minútach, potom Kraken pokračoval v dominancii hry a Chicago prekonalo výkon 17-3 v prvom polčase.

„Z prvej strely mali naozaj veľkú šancu a potom sa 12 minút nedostali k ničomu,“ povedal Grobauer.

Na konci druhého zápasu povolil Kraken iba jednu strelu počas presilovej hry Blackhawks, ktorá trvala 3:56 a zahŕňala výhodu 5 na 3 1:56.

„Grube bol dnes večer dobrý,“ povedal tréner Seattlu Dave Haxtool. „Pokutový kop bol dnes dobrý, v tom je hokejový rozdiel.

„Grubie pri zabíjaní nemusel zachraňovať veľa lôpt, ale mal niekoľko dobrých zákrokov 5 na 5. Vyzeral naozaj sebavedomo.“

Brankár Chicaga Kevin Lankinen zastavil 29 striel.

Kraken a Reconstructed Blackhawks boli vyradení z boja o doplnok. Chicago vynechalo posezónnu sezónu v štyroch z posledných piatich sezón po tom, čo sa kvalifikovalo deväť za sebou a v tom čase vyhralo tri Stanleyho poháre.

„Aj keď sme mimo play off, chceme vyhrávať zápasy,“ povedal Alex DeBrincat, najlepší strelec Chicaga. „Je to nechutné prehrať, nie je to zábavné.

„Musíme nájsť spôsob, ako streliť nejaké góly a hrať na plných 60.“

READ  Výsledky švédskeho otvoreného svetového šampionátu ATP

Čierni jastrabi dominovali v prvých minútach, no potom v prvej tretine bez gólu zabrali Seattles.

Geniálny gól Wennberga otvoril skóre v 47. min.

Wennberg predviedol skvelý tanečný ťah okolo obrancu Chicaga Jakea McCabeho v jamke. Nakorčuľoval si do siete a pred prízemnou strelou zachytil Lankinena v ľade.

„Možno by som zastrelil a zmenil názor a dopadlo to ako rozchod,“ povedal Weinberg.

Grubauer sa päť minút pred koncom v druhom zastavil nulou na nováčika Lukasa Reichela, aby prekazil brejk 2 na 1 v Chicagu.

Fanúšikovia Blackhawks vypískali, keď hrali 5 na 3 v čase 1:56, potom na dve minúty získali výhodu 5 na 4, aby uzavreli druhý zápas.

Predĺženú presilovú hru postavil zasahujúci neplnoletý hráč na Ryana Donata a dvojnásobnú neplnoletú osobu, ktorá je úplne napojená na Carsona Souciho.

Kaneova strela trafila žrď a pokus Setha Jonesa trafil brvno počas dôraznej hry Black Hawks v závere tretiny.

Grubauer sa v záverečných minútach dostal do niekoľkých tesných šancí Chicaga.

Eberle zvýšil na 2:0 strelou z ľavého kruhu na 1:39.

hosa pozdrav

Počas video pocty v prvej tretine Blackhawks oznámili, že budúcu sezónu stiahnu dres 81. siene slávy útočníka Marianne Houssaovej. 43-ročný Hosa podpísal s Chicagom jednodňovú zmluvu a na predzápasovom večierku oficiálne skončil ako člen kádra.

Hossa odohral posledných osem sezón svojej 19-ročnej kariéry v Blackhawks a bol hlavným prispievateľom na turnajoch o Stanleyho pohár v Chicagu v rokoch 2010, 2013 a 2015.

Prestal hrať po sezóne 2016-2017 vo veku 38 rokov kvôli ťažkému ekzému, ktorý mu spôsobil zranenia na celej koži. Tento stav súvisel s potom a baktériami z hokejového výstroja.

Skončil Al Hessa, keď v 1309 zápasoch NHL zaznamenal 525 gólov a 609 asistencií. Teraz žije na rodnom Slovensku.

Poznámky: Seattle DeVince Den lyžoval veľmi opatrne v druhej tretine – ale vrátil sa na tretiu – potom, čo sa spojil so Samom Laffertym z Chicaga a tvrdo vkĺzol na dosky. …Kraken F Jaden Schwartz (horná časť tela) vynechal svoj siedmy zápas. … Chicago F Henrik Borgstrom, F Philipp Kurashev, F MacKenzie Entwistle a D Riley Stillman boli zdravými škrabancami, keď dočasný tréner Derek King manipuloval s mladými hráčmi v kádri a mimo neho.

READ  Free Agency Notes: Mets, Richards, Red Socks, Brovar, Pinch Bat