Franklin na Slovensku korunoval majstra Európy

Mallory Franklin oslávila vysnívaný štart do sezóny 2022 po skompletizovaní kompletnej sady medailí na ME v kanoistickom slalome v Liptovskom Mikuláši.

Strieborná olympijská medailistka nadviazala na bronz v sobotu v K1 a stala sa majsterkou Európy C1, keď zdolala Francúzku Marjorie Delasusovú o 1,72 s.

Franklinová preťala sériu v čase 1:53,35 a získala titul prvýkrát od roku 2019. Bronz za Delasos obsadila Češka Teresa Viserová v čase 1:55,77.

Po zisku pamätnej zlatej medaily povedala: „Cítila som sa na týchto pretekoch naozaj dobre veslovať. Je skvelé ísť von a vyhrať zlato. Veslovanie si naozaj užívam.“

„Milujem pretekanie v Liptovskom kraji, čo sú moje prvé medzinárodné preteky, ktoré trénuje Rich (Hounslow), takže som naozaj spokojný s tým, že sa tento víkend uchádzali o medaily.

„Nevedel som, kedy by som mal vyhrať, bol som úplne uzavretý vo svojom vlastnom pláne a naozaj som chcel doručiť pri druhej bráne. Keď sa dostanete cez kvapku a začnete pádlovať z tohto úseku, pocítite čo robíš.

„Bolo mi potešením, že sa mi na konci darilo. V kajaku som túto zimu trávil viac času, pretože som teraz skutočne spokojný so svojou pozíciou v C1.“

Dvadsaťsedemročná hráčka potvrdila, že po striebre v extrémnom slalome, novom olympijskom podujatí pre Paríž 2024, vyradila Slovensko individuálnou medailou každej farby.

Franklin, ktorý vo štvrtok získal striebro tímu K1 spolu s tímovými kolegami Kimberly Woods a Megan Hammer Evans, sa zotavil z katastrofálneho začiatku a ukoristil skvelú sekundu.

Povedala: „Extrémny slalom je šialené podujatie. Chcela som len ísť von a získať s ním nejaké skúsenosti, keďže som toho doteraz veľa nemala. Veľmi ma bavilo bojovať o miesta a pracovať na taktike.“

READ  Informačný list Slovenska, september 2022 – Ukrajina

„Keď ste vo finále a traja zo štyroch berú medailu, keď sa dostanete do situácie, ako keby ste otočili loď, vždy stojí za to bojovať, aby ste sa dostali späť do mixu.

„Nikdy sa z toho nedostaneš. Keď ľudia robia chyby alebo robia malé chyby, myslím si, že stojí za to bojovať až do konca. Boli to pre mňa naozaj dobré turnaje, dramatické a dlhé.“

„Získať štyri medaily a nadviazať na to minulý rok medailami na olympijských hrách a majstrovstvách sveta, získať jedinú svojho druhu a tímovú medailu je naozaj skvelé. Teším sa na to, čo sa stane po zvyšok rok.“

Inde sa Woodsovi nepodarilo dostať do finále C1 svojho Brita, zatiaľ čo Adam Burgess nedokázal postúpiť zo semifinále C1 mužov.

V intenzívnych pretekoch v slalome skončil majster sveta z roku 2021 Joe Clark z prvej kvalifikácie vo štvrťfinále, nepodarilo sa mu postúpiť, kým Woods sa musel uspokojiť s tretím miestom.

Hráč olympijských hier v Tokiu Bradley Forbes-Krians premeškal šancu kvalifikovať sa vo štvrťfinále a pádlo back sa ukázalo ako nákladné, pretože mal čo robiť, aby sa dostal do ďalšieho kola.

Obrazový kredit: BritishCanoeing