Francúzsko menuje troch víťazov finále Billie Jean King Cup 2019

(Reuters) – Francúzsko vymenovalo troch svojich víťazov za rok 2019, aby obhájili titul vo budúcoročnom finále Billie Jean King Cup v Prahe, pričom medzi najlepšie nasadené sa vrátia Caroline Garcia, Alize Cornet a Fiona Ferro.

Francúzsko vyhralo ročník 2019 s tímom, v ktorom sú aj Kristina Mladenovic a Pauline Parmentier, ktoré vo finále v Perthe porazili Austráliu.

Fed Cup, minulý rok premenovaný na Billie Jean King Cup na počesť amerických tenisových majstrovstiev žien, bol reštrukturalizovaný na Svetový pohár v tenise a na záver sa počas jedného týždňa o titul uchádzalo 12 krajín.

Finále sa pôvodne malo konať v maďarskej Budapešti v apríli 2020, ale kvôli pandémii COVID-19 bolo dvakrát odložené a teraz sa uskutoční v pražskej O2 Aréne od 1. do 6. novembra.

Každý zo súťažiacich národov odohrá dva zápasy skupinovej fázy, aby určil víťazov štyroch skupín po troch, ktorí potom postúpia do semifinále. Každá remíza pozostáva z dvoch dvojhier a štvorhry.

Ďalšími konkurenčnými krajinami sú Austrália, Bielorusko, Belgicko, Kanada, Česká republika, Nemecko, Rusko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko a Spojené štáty.

Austrália, ktorá sa umiestnila na druhom mieste, pôjde bez svetovej jedničky Ash Party a namiesto nej ju povedie 47. nasadená Agla Tomljanovic, Astra Sharma a Storm Sanders spolu s nováčikmi Ellen Perez a Oliviou Jadeki. Čítaj viac

Neprítomnosť Bartyho je ranou pre turnaj, ale bude tam ďalších päť šampiónov jednotlivcov: Garbine Muguruzaová, Sloane Stephensová, Victoria Azarenková, Angelique Kerberová a Barbora Krejsikova.

Švajčiarsky tím povedie zlatá medailistka z dvojhry Belinda Bencicová, šampiónka zmiešanej štvorhry Anastasia Pavľučenkovová sa predstaví v silnom tíme Ruskej tenisovej federácie.

K ďalším pozoruhodným menám na US Open patrí Layla Fernandezová z Kanady, zatiaľ čo Stevens bude na americkej strane a tiež Jessica Pegula, Danielle Collins, Coco Vandeweghe a Caroline Dolehide.