Fotogaléria: Šance európskeho hádzanárskeho tímu po prehre s Rakúskom sú malé Šport

Zápas, ktorý sa konal v športovej hale Califf, bol predposledným zápasom kvalifikácie a bol nevyhnutný pre oba tímy, aby dúfali v kvalifikáciu do hlavnej súťaže.

Estónsko je štvrté s dvoma bodmi a zostáva nám jeden zápas. Jediným spôsobom, ako napraviť situáciu, je poraziť vedúcich skupín Nemecka (10 bodov – 2 body sa udeľujú za víťazstvo – oslobodené), zatiaľ čo Rakúsko, ktoré je teraz tretie so 4 bodmi, musí poraziť druhého držiteľa. Bosna a Hercegovina (tiež 4 body). Estónsko sa tým zdvihne na tretie miesto, ale dovtedy nebude kvalifikácia istá a bude závisieť od toho, ako si tímy z tretích skupín v poslednom kole počínajú v ostatných skupinách.

Štvrtkové tímové tempo určujú podľa správ väčšinou športový portál ERR návštevníci. Rakúsko dohrávalo 18: 13 po tom, čo Estónsko zamerané na útoky nechávalo svoju obranu často dokorán. Rakúsko týmto spôsobom strelilo štyri nevyrovnané góly.

Do druhého polčasu vstúpilo Estónsko s väčšou razanciou, keď po góle kapitána Martina Johanssona znížilo manko iba na jeden gól. Hostia sa ale opäť dostali na pôvodnú úroveň a rovnakým rozdielom vyhrali štyri góly, ktorými začali druhý polčas.

Carl Tom bol najlepším strelcom Estónska, keď skóroval deväťkrát.

Finálový zápas kvalifikačného kola sa uskutoční v nedeľu v Nemecku a v priamom prenose ho bude vysielať ETV2 a športový portál ERR so začiatkom o 18.50 h EST.

Sledujte novinky ERR na Stránka sociálnych sietí Facebook A Twitter A nenechajte si ujsť žiadnu aktualizáciu!

READ  Zápas, rozpis, výsledky, Cristiano Ronaldo prekonal medzinárodný rekord mužov vo vystúpení, Portugalsko vs. Lichtenštajnsko