Fínsko ženy 0-3 Nemecko ženy: víťazky skupiny B skončili so 100-percentným skóre po celkovom víťazstve | futbalové správy

Alexandra Popeová sa opäť zapísala do tabuľky, keď Nemecko zavŕšilo svoj rekord na 100 percent v zápasoch skupiny Euro 2022 víťazstvom 3:0 nad Fínskom na štadióne MK.

Osemnásobný šampión, ktorý sa už kvalifikoval do štvrťfinále ako víťaz B-skupiny po tom, čo porazil Dánsko 4:0 a Španielsko 2:0, urobil sériu neúspešných pokusov na bránku a v 40. minúte sa dostal do vedenia cez Sofiu. Kleinhern. hlavu.

Kapitán Nemecka Bob potom pokračoval vo svojej prvej gólovej sérií majstrovstiev Európy – posledné dva ročníky vynechal pre zranenie – zdvojnásobením náskoku hlavičkou v 48. minúte, vďaka čomu 31-ročná hráčka získala tri góly v troch zápasoch. .

Striedajúca Nicole Anomeová pridala po hodine tretí gól Martiny Vos-Tecklenburgovej.

Zatiaľ čo Nemecko je vo štvrtkovom štvrtkovom štvrťfinálovom zápase proti Rakúsku v Brentforde na rade, Fínska Anna Seniol potvrdila svoj odchod z turnaja pred týmto zápasom bez bodu na konto, predtým prehrala so Španielskom 4:1. A 1:0 pre Dánsko.

Prvý pokus súťaže o gól prišiel v prvej minúte, keď Bob hlavičkoval – čo udávalo tón mnohým z toho, čo nasledovalo v prvom polčase, keď Nemecko chytilo loptu a bez prerušenia skórovalo jeden pokus za druhým.

Sarah Dabritz poslala jednu strelu a druhú zachránili Katrina Talaslahti, Kleinhern a Julia Gwen a Bob obaja trafili loptu z bližšej žrde, kde narazila na center z vonkajšej strany topánky.

obrázok:
Alexandra Popeová strelila svoj tretí gól v rovnakom počte zápasov na Euro 2022 druhým gólom Nemecka pri výhre 3:0 nad Fínskom.

Potom, čo Talaslahti spracoval úder Svenja Huth a výbuch Mariny Heggringovej z diaľky od Poppa, vyzeralo to, že Fínsko je pripravené dosiahnuť prestávku na úrovni.

Ale tlak Nemecka sa napokon vyplatil, Gwen spravila rez a Kleinhern, neoznačený, sa otočil z tesnej blízkosti.

READ  Kanada porazila Slovensko vo svetovej hokejovej prestrelke a Spojené štáty porazili Nemecko

A len tri minúty po skončení prvého polčasu sa dočkali ďalšieho centri, keď sa presadila Kathryn Julia Hendrich, ktorá sa zúčastnila prvého polčasu a Bob hlavičkoval do siete.

Bol to hetrik v skupine pre hráča Wolfsburgu, ktorý na tomto turnaji žiari nielen po tom, čo ho z Eur 2013 a 2017 vyradilo zranenie, ale nedávno sa vrátil do hry po tom, čo vynechal takmer ročnú absencia s problémom s kolenom.

Anyumi, ďalší hráč zapojený do prestávky, dal v 63. minúte na 3:0 Talaslahtiho.

Nemecko sa priblížilo k výhre štvrtým gólom štyri minúty pred koncom normálneho hracieho času, keď ďalšia striedajúca hráčka Laura Freigangová videla jej strelu Talaslahtiho.

Čo bude ďalej?

Nemecko sa vo štvrtok na Brentford Community Stadium stretne vo štvrťfinále majstrovstiev Európy 2022 s Rakúskom. Výkop je o 20:00.

Sledujte Euro 2022 na Sky Sports

Pozrite si najnovšie správy o Euro 2022 na Sky Sports a Sky Sports News toto leto.

O spravodajstvo sa postará moderátorka Sky Sports WSL Caroline Parker spolu s Jessicou Creighton a Kyle Walkerom. Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk a Laura Bassett budú medzitým poskytovať analýzy počas celého turnaja.

Doplní ich skúsená brankárka Karen Bardsley a obranca Manchestru City Esme Morgan.

Odborníci a vysielatelia budú operovať z mobilného prezentačného autobusu Sky Sports Women’s Euro 2022, ktorý bude sledovať tím Sky Sports News po celej krajine na rôzne štadióny, kde sa konajú zápasy.

Okrem toho sa primárny futbalový podcast Sky Sports od 21. júna zmení na ženský podcast Sky Sports. Hostiteľmi budú Charlotte Marsh a Anton Toloy a bude obsahovať exkluzívne novinky, rozhovory s hráčmi, ako aj bohatý program okolo turnaja.

Euro 2022: Skupiny…

Skupina A: Anglicko, Rakúsko, Nórsko a Severné Írsko