Felix Auger-Eliasim Topbeld v Maroku

Slovák Alex Mulkan si vo štvrtok ušetril dva mečbaly a prehral v 2. kole Veľkej ceny Hassana II v marockom Marakéši kanadského najlepšieho nasadeného Felixa Augera-Aliassimeho 6:4, 2:6, 7:6 (7).

Auger-Aliassime viedla v treťom sete 6:5 a získala mečbal, ale Mulcan opäť bojoval, aby si vynútil tajbrejk. Mulkan viedol v tajbrejku 6:5, kým ho Auger-Aliassime zablokoval dvoma priamymi bodmi o ďalší mečbal. Mulcan prehral 7:6 a získal tri body za sebou, aby spečatil zápas.

IPL plné pokrytie | stôl | Výsledky | oranžový klobúk | fialový klobúk

Mulkan celkovo zachránil osem z 12 brejkbalov, kým Auger-Aliassime šesť z deviatich. Kanaďan mal sedem es, no podržalo ho 10 dvojchýb.

Vo štvrťfinále sa Mulcan stretne s Boutique Van de Zandschulp. Holandská šestka zvíťazila 6-2 6-4 nad Čechom Vítom Koprivom.

Belgičan David Goffin dosiahol svoje 300. víťazstvo v kariére, keď zdolal Španiela Pabla Andujara 5:7, 7:6 (4), 6:3. Zvíťazili aj Francúz Richard Gasquet, Argentínčan Federico Correa a Španiel Roberto Carballes Baena.

majstrovstvá USA na antuke mužov

Šiesta nasadená Američanka Frances Tiafoeová zvíťazila v dvojhodinovom a 40-minútovom maratóne nad Uruguajčanom Pablom Cuevasom 5:7, 7:5, 7:6 (4) vo štvrtok v 2. kole v Houstone.

Tiafoe vystrelil 11 es s jednou dvojchybou a získal 79,7 percenta (51 zo 64) svojich bodov pri prvom podaní. Cuevas zostal v zápase, keď zachránil päť z ôsmich brejkbalov a trikrát prelomil Tiafoea v piatich šanciach.

Aj piaty nasadený Cristian Garin z Čile využil tri sety na postup, keď zdolal Austrálčana Jordana Thompsona 3:6, 6:3, 6:3.

V nočnej časti sú naplánované dva zápasy. Garin sa stretne s americkým víťazom Taylorom Fritzom, druhým nasadeným, a Čiľanom Alejandrom Tabellom. Tiafoe vyžrebuje víťaza medzi druhým štvrtým nasadeným Johnom Isnerom a Steveom Johnsonom.