Euro 2020: Španielsko zasiahlo Slovensko päťkrát, ale Švédsko zasiahlo neskoro, aby sa ujalo vedenia v skupine E.

V dni vzrušujúcich akcií skupiny E sa za posledných šesť minút dvakrát zmenila priečka najvyšších priečok, keď Švédsko zvíťazilo nad Španielskom a zvíťazilo nad Poľskom 3: 2.

Na chvíľu to vyzeralo, že Robert Lewandowski môže viesť Poľsko do 16. kola, ale neskorý gól Victora Claessona zaistil, že si Švédsko udržalo prvenstvo v poslednom kole zápasov, ale zdalo sa, že prehrá, keď Španielsko postúpilo v bráne Sevilly. Výhra 5: 0 nad Slovenskom bola určite to, čo potrebovali po sklamanom úvodnom stretnutí Euro 2020, pri ktorom stratili štyri body. Prišli však neskoro, aby sa vyhli remíze 16. kola s Chorvátskom, ktoré sľubuje, že bude jedným z najlepších hráčov . Najzaujímavejší zápas v úvodnom vyraďovacom kole.

Prajete si viac globálneho pokrytia hier? Vypočujte si nižšie a sledujte Aký cieľ! Denný futbalový podcast CBS Vezmeme vás z terénu a po celom svete na komentáre, ukážky, zhrnutia a ďalšie.

Španielsko vstupuje do skórujúcej drážky

Nemusí to byť španielsky útočník, ktorý turnaj podpálil, ale zatiaľ čo on a jeho spoluhráči dokážu v defenzíve udržať súperov na treťom mieste, majú šancu presadiť zásadné hrubé chyby, ktoré ovplyvnili odchod Slovenska z turnaja, ktorý hľadali. robiť dobre. Vyvinuté po jednej hre.

Hneď na začiatku hrozilo, že sa to stane opakovaním prvých dvoch zápasov Španielska, čím sa získa veľa dobrého priestoru, ale smutné dorážky stáli hostiteľov v Seville draho. Najmä Alvaro Morata si nemohol oddýchnuť, aj keď to o to sám požiadal. Neohrabaný odchod Jacoba Hrumadu ho videl namiesto lopty Kokeho.

Morata jasne naznačil kolegovi útočníkovi Gerardovi Morenovi, že bude trestať, ale v pokutovom kope nebola taká asertivita, zlá snaha Dubravka našla presne v správnej výške, aby sa vyhla bezpečiu. Na chvíľu cítiť, ako Španielsko vkĺzlo do svojich známych problémov a všetky tie krajiny sa zmenili na prehliadku hroziacich chýb a toho, čo mohlo byť. Rovnakú príležitosť si dvakrát v 19. minúte nenechal ujsť, pretože Pablo Sarabia najskôr minul curlingové center smerom k zadnej tyči a potom Pedri.

READ  Portugalsko vs Slovensko: časy, ako sa pozerať v televízii, streamovať online | Euro kvalifikácia

Vláda Dubravku ako záchrancu jeho krajiny netrvala dlho, ale dve nákladné chyby postavili Španielsko na cestu k prvému víťazstvu na turnaji. Na svoju obranu sa málokedy musí vyrovnať s okolnosťami, z ktorých vzišiel úvodný gól, Sarabiaova strela sa kroutí vysoko nad brvno a dopadá na bránkovú čiaru. Nešlo o nič iné ako o falošný výskok, ale bolo to zásadné, pretože Newcastlovo číslo 1 zasiahlo loptu loptou, ktorú smeroval nad bránu.

Zdá sa, že sevillské horúčavy, vyrovnanosť ich súperov a samotné psychické požiadavky na udržanie formy bez lopty sa dostali najmä na Slovensko a Dubravku. Možno to vysvetľuje, prečo mu došlo šesťmetrový box v snahe zablokovať prechádzajúce čiary Gerarda Morena. Útočník Villarrealu prerezal center cez brankára, čo vyžadovalo veľa od Aymerica Laporteho, ale stredný obranca to zvládol a napol mu krčné svaly späť, aby loptu presunul do vzdialeného rohu.

Zrazu sa Španielsko pozrelo na pohodlie a tri minúty do druhého polčasu pridalo Pabla Sarabiu, ktorý zakončil jeden z faulov Jordiho Albu po trávniku a útočník PSG využil maximálny priestor Morata. Vesmír. Pokiaľ ide o španielskeho útočníka, gól nepríde spolu s výkonom, v ktorom sa mu darilo tak dobre. Striedajúci Ferran Torres pridal krátko po svojom úvode štvrtý gól, švihnutím päty otočil nízky center Sarabie okolo Dubravky. Piaty gól padol, keď sa Yuri Kokovi podarilo hlavičkovať Pau Torresa do siete a Španielsko prekonalo hranicu, ktorú dosiahli vo finále v roku 2012, keď dosiahlo svoje najväčšie víťazstvo na európskom šampionáte.

Samotná váha cieľov, ktoré Slovensko pochovalo, bola dôvodom na radosť na Ukrajine, ktorá sa teraz na treťom mieste kvalifikovala ako jeden z najlepších interpretov. Španielsko medzitým uvádza, že jeho majetky a územie, ktoré sa predtým v tejto súťaži zdalo také negatívne, by mohli priniesť odmenu, najmä proti vyschnutej obrane, akou je Slovensko.

READ  Členovia elitných výborov hádzanárskej dielne MSSA

Lewandowski pripravuje Švéda o vedenie

Výhra sa však ukázala ako nedostatočná na to, aby sa Španielsko dostalo na vrchol skupiny E, ale Lewandowského sólová výprava zatiahnuť Poľsko do posledných 16 prepadla, keď striedajúci Clesson strelil gól v tretej minúte predĺženia a zvíťazil v napínavom zápase v Saint Petersburgu.

Včasná interakcia medzi Emilom Forsbergom a Alexandrom Isaacsom, ktorá sa vyvinula z pokojnej do nemotornej, sa skončila nízkym výstrelom cez telo Wojciecha Szczesneho, ktorého cieľom bolo dať Švédsku dostatok manévrovacieho priestoru na čele tabuľky so Španielskom, ktoré sa čoskoro malo nachádzať sedadlo vodiča v Seville.

Len výhra by bola prospešná pre Poľsko, ktoré bude dominovať v držaní lopty, ale nevytvorí všetkých toľko šancí. Tí, ktorí to dokázali, mohli len ťažko spadnúť pred lepšieho hráča, napriek tomu sa Lewandowskému podarilo dvakrát trafiť iba brvno, keď sa postavil a narazil z rohového kopu sprava. Keby na neho Kamel Jowiak kričal, aby opustil druhý pokus, mohli by Poliaci vyrovnať.

Namiesto toho si Švédsko udržalo pevnú pozíciu a využilo príležitosti, ktoré sa jej naskytli. Dejan Kulusevski viedol po úniku s ostávajúcou polhodinou, kým sa Forsberg zhromaždil a strelil svoj tretí gól na turnaji z hranice pokutového územia.

Lewandowski skĺzol do Poľska, zlomil jedného muža po ľavej strane a potom otvoril telo a loptu do vzdialeného rohu. Do konca zostávalo šesť minút a v ich prípade zostávala viac ako nádej, pretože švédski strední obrancovia Victor Lindelof a Marcus Danielson, nadšení pre väčšinu tohto zápasu, rýchlo prenasledovali samotnú prihrávku Przemyzlau Frankowski. Beznádejne nesprávne odhadli let, ale Lewandowski to neurobil, pretože vystrelil guľku pod hruď Robinovi Olsenovi.

Keď k nemu lopta v pokutovom území neprišla, poľská č. 9 namiesto toho prešla na útočníka a nebezpečným centrom ohýbala spoza vzdialenejšej žrde. Často som sa však v tomto zápase a na tomto turnaji cítil ako útočník Bayernu Mníchov proti svetu. Ani víťaz Ballon d’Or nemohol zniesť také ťažké bremeno. Namiesto toho sa Poľsko ocitlo v zaostávaní, keď s odstupom času prenasledovalo víťaza, ktorého potrebovali. Kulusiewski opäť viedol únik, ktorý skončil tým, že poslal Claessona za Esneym opačným smerom a pripravil potenciálny zápas 16. kola s Českou republikou vo Švédsku. láskavosť. Medzitým malo Poľsko stále jedno vyradené víťazstvo z éry Lewandowských. Potrebuje okolo seba viac.

READ  MIKAELA SHIFFRIN Hlavné udalosti Svetového pohára v alpskom lyžovaní 2022-23 zo SOELDEN, Rakúsko, tento týždeň exkluzívne na vrchole