Euro 2020: Milan Skriniar vedie Slovensko k výhre 2: 1 nad 10-členným Poľskom

Nezabudnuteľné popoludnie korunoval slovenský obranca Milan Skriniar, ktorý v pondelok v úvodnom zápase E-skupiny na Euro 2020 absolvoval vynikajúce všestranné vystúpenie, keď zvíťazil tím 2: 1 nad 10-poľským Poľskom.

Dvadsaťšesťročný stredný obranca vsietil vynikajúcu strelu 69. minúty do pravého dolného rohu po vylúčení poľského záložníka Grzegorza Krechowiaka v 62. minúte za druhú žltú kartu.

Slovensko postúpilo v 18. min od modrého pásma, vlastným gólom poľského brankára Wojciecha Szczesneho, predtým v 46. min vyrovnal Karol Linetti.

Poľsko bolo v úvodných fázach vpredu, ale ustúpilo, keď Robert Mack šikovnou nohou rozbil dvoch obrancov po ľavej strane a rozrezal sa dovnútra, kým jeho strela nezasiahla žrď a odrazila sa od Szczesneho do siete.

Slovensko stále tlačilo, ale do prestávky vyzeralo vždy nebezpečne a stredopoliar Juraj Koka sa v 27. min zakrútil z veľkej diaľky nad tyč.

Krysowiak urobil prvý dôležitý pokus Poľska, keď jeho strela prešla z 25 metrov, keď napnutá obrana Slovenska prerušila zásobovacie trasy útočníka Roberta Lewandowského.

Najlepší strelec Poľska Lewandowski sa v prvom polčase nepresadil a v 42. min zmaril široký pokus zvnútra pokutového územia.

Poľsko sa do prvého polčasu vyrovnalo o 30 sekúnd, keď Mateusz Klich vystrelil Macieja Reposa a ľavý bek si vymenil loptu od Linettiho, aby vystrelil zblízka z ďalekého rohu.

Poliakom zostalo 10 mužov po tom, čo dostal Krychowiak rozkaz pochodovať za nemotornú výzvu na jedného z protihráčov, a Skriniar, ktorý z zápasu vyradil Lewandowského, zasiahol istotu na druhom konci.

READ  Recenzia: 19. 3. - Cineuropa

Poliakom sa nepodaril rohový kop a Skriniar, víťaz tohtosezónneho titulu Serie A v Interi Miláno, nedal Szcznymu svojou razantnou strelou zo 14 metrov žiadnu šancu.

A Lewandowski sa v 87. min pozrel na hlavičku zblízka, keď sa v posledných minútach tlačilo Poľsko a Jan Bednarek minul poslednú šancu v nadstavenom čase, keď vystrelil ďaleko spoza pokutového územia.