Dobieha tím USA, tréner MSU-Mankato Mike Hastings

Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu sa skončili, čo znamená, že tréner Mike Hastings je späť v hokejovom tíme Minnesota State University-Mankato.

Hastings trénoval olympijský hokejový tím USA a Američania odchádzali domov sklamaní, bez medaily na tretích olympijských hrách v rade. Mužstvo tvorili prevažne vysokoškoláci, juniori a juniori hokejovej ligy po tom, čo sa NHL druhýkrát za sebou odhlásila z olympiády.

Po vyrovnaní 3-0-0 bol pre tím USA vysoký optimizmus. Po prehre 3:2 na penalty vo štvrťfinále proti Slovensku bol tím USA poslaný domov predčasne. Američania sa ujali vedenia 2:1, kým Slovensko nevyrovnalo skóre v poslednej minúte regulácie, a potom ohromilo tím USA v penaltovom rozstrele.

„Dali sa dokopy pomerne rýchlo,“ povedal Hastings. „Myslím si, že sme hrali veľmi zábavný štýl hokeja.“ „Keď máte šancu a mali sme dobrý vzhľad. Mali sme niekoľko skutočne dobrých šancí v predĺžení a 3:3, aby sme to dokončili a bolo ťažké prehrať v penaltovom rozstrele.“

Pred odchodom na olympiádu hral Hastings za Mavericks na vysokej úrovni. MSU-Mankato má v tejto sezóne bilanciu 29-5 a v tejto sezóne vyhralo deväť zápasov v rade a doma 16-1. Mavericks sú momentálne na druhom mieste v rebríčku PairWise za Michiganom a na prvom mieste v rebríčku US College Hockey Online a už piaty rok po sebe vyhrali McNaughton Cup ako šampióni pravidelnej sezóny CCHA.

READ  Martin Dúbravka: Manchester United v zásade súhlasí s brankárskou zmluvou Newcastlu Správy dopravného centra

V nedeľu večer na Fox 9 Sports Now Jim Rich zastihol Hastingsa, aby porozprával o svojich skúsenostiach z olympijských hier a tešil sa na zvyšok sezóny s MSU-Mankato. Pozrite si video pre celý rozhovor.