Defenzíva Blazers Stacha pravdepodobne dokončí sezónu; Kamloops zarába cez víkend

Kamloops si cez víkend rozdelili dva zápasy, v piatok v Sandman Center prehrali so Spokane Chiefs 6:5 a v nedeľu prehrali domáce Prince George Cougar 4:3 po predĺžení.

Vyzerá to tak, že Marco Stacha zostane na vedľajšej koľaji po zvyšok sezóny 2021-2022 WHL.

Stacha, importovaný obranca, ktorý 21. marca dovŕšil 20 rokov, sa nedokázal úplne zotaviť zo zranenia v hornej časti tela, ktoré ho trápilo od decembrového pôsobenia na Slovensku na MS juniorov v hokeji.

Tréner Blazers, Sean Clauston, sa rozhodol nevenovať podrobnostiam zranenia.

„Stále je tu šanca [Stacha returns to the lineup]Clauston poznamenal, že predĺžené play-off môže Stachovi poskytnúť čas na zotavenie.

Kamloops získal Stacha z Vancouveru Giants 29. septembra výmenou za výber v piatom kole draftu WHL Prospects 2023.

Caden Hamill, ktorý 12. marca dovŕšil 17 rokov, skóroval najmä po boku Victora Pearsona, ktorý v neprítomnosti Stacha očakával Vancouver Canucks.

„Kaden prešiel dlhú cestu,“ povedal Clauston. „Jeho hra ide do kopca. Táto liga nie je vo veku 16 rokov ľahká a on sa zvládol naozaj dobre. Skóroval v zápasoch proti sebe, dostával sa do bitiek. Určite je pripravený na viac hracieho času.“

Blazers Hammell – 6-noha-2, 180-librová strela pravou nohou z Langleyho – sa v drafte WHL Prospects 2020 celkovo umiestnil na 19. mieste.

Stacha plánuje zostať pri mužstve.

„Je to veľmi inšpiratívny muž,“ povedal Clauston. „Je taký sympatický a chce pomôcť, či už berie štatistiky, chce byť toho súčasťou. Stále si myslí, že môže do tímu priniesť nejakú energiu. Sme nadšení a spokojní s tým, čo chce robiť.“ “

Quinn Schmiemann a Ethan Brandwood spolu hrali celú sezónu a zdá sa, že toto uzavretie párového partnerstva zostane nedotknuté aj po sezóne.

READ  Má Premier League plán priviesť späť osamelých fanúšikov? - Hadeer

Zdá sa, že Mats Lindgren, draftový hráč NHL, ktorý začal kampaň hrať prevažne za Pearsona, sa vyrovnal s Loganom Byrosom, ktorý si užíva svoju najlepšiu sezónu vo WHL.

Ryan Michael, ktorý 5. februára dokončil 17, sa po Stachovom odchode vyšplhal o jeden bod v tabuľke hĺbky.

„Je to ďalší chlap,“ povedal Clauston.

extra rám

Kamloops sa cez víkend rozdelili na dva zápasy, v piatok v Sandman Center prehrali so Spokane Chiefs 6:5 a v nedeľu prehrali domáce Prince George Cougar 4:3 po predĺžení.

Víťaz predĺženia Dylan Quiffler strelil svoj 38. gól v sezóne a 8. gól v zápase.

Kapitán Kamloops Logan Stankoven strelil jeden gól a dva body za víťazstvo. Stankoven je druhý v bodovaní WHL s 96 bodmi v 55 zápasoch.

Arshdeep Bains z Red Deer Rebels vedie so 101 bodmi v 64 zápasoch a tímový kolega Ben King je na druhom mieste s 96 bodmi v 64 zápasoch.

Blazers (46-16-2-0) sú druhí v západnom poradí, tri body za Everettom (44-10-4-5), ktorý má zápas v Kamloops.

Kamloops má do konca základnej časti štyri zápasy, všetky o 19:00 so začiatkom v Sandman Center – piatok 8. apríla vs Victoria (22-36-5-1), sobota 9. apríla vs. Portland (43-16-3-2), piatok 15. apríla proti princovi Georgovi (22-37-3-1) a sobota 16. apríla proti Vancouveru (22-35-4-0).