Debut snov pre Lily Agg ako hviezda Brightonu získa víťaznú hviezdu pre Írsko

Lily Age oslávila svoj írsky debut s víťazkou, keď sa tím Vera Pau zahrieval na kvalifikáciu majstrovstiev sveta proti Gruzínsku porážkou Filipín v priateľskom zápase.

Stredopoliar Brightonu a Hove Albion sa v 35. minúte presadil po jedinej strele v Biles Sports Center v Antalyi po tom, čo brankár Chiara Fontanella zachránil strelu Stephanie Roche na ceste.

Roche, ktorá bola jej prvou hráčkou v Írsku po piatich rokoch, bola jednou z okrajových hráčok, ktorých cieľom bolo zapôsobiť na Bow pred jeho pondelkovou návštevou Gruzínska.

Írsko čelí dvom tímom skupiny, ktoré vlani v novembri doma porazili 11:0, pričom majú na dosah druhé miesto v skupine a postup do play-off na budúcoročnej edícii. Kampaň uzavreli dvojitou hlavičkou začiatkom septembra proti Fínsku doma a Slovensku vonku.

Filipínam patrí 53. miesto vo svetovom rebríčku – 26. miesto za Írskom – ale spôsobilo to problémy Írska na oboch stranách siete. Carlay Friel ich mala vypáliť vpredu v 13. minúte, keď zostala sama stredom, len aby jej strela minula Courtney Brosnanovú, aby ju prekonala. Aj pri spätnom pohľade Írsko zatlačila ďalšia dlhá prihrávka semifinalistov Ázijského pohára.

Našťastie Jessica Ann McClatt vyslala z hranice pokutového územia tečovanú strelu, ktorá tečovala od pravej žrde Brosnana. Isabella Flanniganová onedlho tiež nedokázala otestovať írsku brankárku, keď zobrala loptu skôr, ako ju predbehla ustupujúca írska obrana.

Pauwova strana tiež vytvorila sloty. Brilantná interakcia na ľavej strane medzi náhradníkmi Lucy Quinnovou a Ibhom O’Mahonym umožnila Ibha O’Mahonyho, keď sa Payne chystal ísť domov, kým nezasiahol jeho neskorý marker. Abby Larkinová, ktorá cez prestávku pracovala pre Roacha, vyzerala na vrchole tiež dravo, keď úskokom sledovala bodnutie z jej salvy.

Plodné cvičenie pre Írsko potom v 28-stupňovej popoludňajšej horúčave pripravilo cestu pre let do Gorey, o ktorom mali rokovať pred 12 mesiacmi, ale museli ho odložiť z dôvodu cestovných obmedzení COVID-19.

READ  Slovenský brankár označuje mladíkov za „vtip“ a kritizuje regulátory a protokoly COVID

Írsko: C. Brosnan N. Fahey (J Stapleton 46), Louise Quinn, Dee Caldwell; H. Payne, M. Connolly (J Finn 75), L Agg (E. O’Mahony 62), K McCabe (C Mustaki 46); J-Zyu (Lucy Quinn 46), R. McLoughlin; S Roche (A Larkin 46).

filipínčina: Fontanella K, Cesar M, de Randle, H. Long, E. Madarang; J Sawicki K Bugay, Q Mirielle Quezada S Bolden, S Harrison; C. Fries.

pravidlo: Gamze Dormus Bakan (Turecko).