Colist Muir sa postaví tejto výzve na svetové školy po celej krajine

Diarmuid Fagan z Coláiste Mhuire vľavo bol 18. s Rossom Killaliom, ktorý skončil 23.

Coláiste Mhuire pridal minulý týždeň ďalšiu kapitolu do slávnej športovej histórie školy, keď desať športovcov a tímových manažérov pricestovalo na Slovensko na Medzinárodné majstrovstvá škôl v krose. Podujatie sa konalo v športovom areáli na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách od 22. do 27. apríla.

Po dlhom dni v piatok 22., ktorý zahŕňal lety do poľského Krakova a trojhodinovú celonočnú cestu autobusom na Slovensko, dorazili športovci z Mullingaru unavení, ale stále veľmi motivovaní.

Po dni oddychu a oboznámení sa s traťou okolo zamrznutého jazera, ktoré je centrálnou časťou veľmi obľúbeného kúpeľného mesta, sa chlapci uložili do postelí, aby sa pripravili na svoje prvé nedeľné preteky.

Vďaka tesnému začiatku a veľmi skorému tempu, ktoré nasadili marocké, anglické a turecké tímy, urobil tím múdre rozhodnutie sedieť v skupine. V druhom kole sa hmla, ktorá zakryla jazero a hory okolo trate, zdvihla a môžete prinútiť chlapcov z Coláiste Mhuire, aby sa prepracovali cez pole. Na poslednej míli to boli všetci pretekári Marin, ktorí začali veľmi tvrdo, Diarmuid Fagan bol prvý na 18. mieste a Ross Killalia na 23. mieste nezaostával. Tímové bodovanie bolo dokončené, keď Conor Sherwin a John Ryan skončili na 34. a 37. mieste. Ďalší šiesti, ktorí sa zúčastnili na Slovensku, sa videli dobre a neprejavili strach z iných medzinárodných tímov z celého sveta. Pablo Lozano, Tadge Sheridan, Dyer Hanan, Conor Liston, Jimmy Campbell a Tom Daly sa naozaj oddali a v cieli je vidieť, ako tvrdo pretekali.

Spoločné úsilie hráčov vyústilo do šiesteho miesta za Francúzskom a Marokom, ktoré mali v druhom kole blízko ku všetkému.

Tím je veľmi vďačný našim sponzorom a vedeniu školy za všetku podporu v posledných týždňoch, keď sme sa pripravovali na turnaje. Sponzori Decotek Automotive, Moyvore Whisky Vault, Mullingar Rotary a Mullingar Harriers

Mergon, TEG a O’Briens Motor Group boli veľmi štedrí a chlapci si ich podporu naozaj vážia.

Tím Coláiste Mhuire pred štartom pretekov.

READ  Olympiáda: Márne bronzové hľadanie Rory McIlroyovej hovorí za všetko, pretože golf sa v Tokiu 2020 preslávil, golfové novinky a hlavné príbehy