Chromiak z Frontnaxu pri všetkých štyroch góloch pri výhre nad 67

Obsah článku

Martin Chromiak strelil hetrik, vrátane víťazného gólu v lakrosovom štýle na začiatku tretej tretiny, keď Kingston Frontenacs dokorčuľovali k víťazstvu 4:3 zozadu v Ontario Hockey League nad Ottawou 67 na TD Place v hlavnom meste krajiny. Sobota poobede.

Pomohol aj k ďalšiemu gólu Kingstonu v zápase o štyri body, ktorý bol prvým v jeho kariére v OHL.

Pokiaľ ide o víťazný gól, Krumiak, výber Kingstonu 2019 European Imports zo Slovenska, nakorčuľoval za odhalených 67 sietí, mal dostatok času na získanie loptičky na svoju hokejku a potom zasunul kotúč do ľavého horného rohu siete Ottawa za ohromujúci 67. brankár. Will Cranley o 5:25 v záverečnej tretine.

Chromiak s piatimi gólmi v sezóne remizoval na čele tímu v góloch s Lucasom Edmondsom s 11 bodmi nepresahuje druhé miesto, dva body za 13-kou Edmundsovcov.

Výhrou si Frontenacs polepšili na 5-2-1-0 za 11 bodov a umiestnili sa na štvrtom mieste vo východnej divízii OHL. V nedeľňajšom zápase zaostával Kingston o jeden bod za Ottawou (6-4-0-0) a Oshawou Generals (5-3-0-2), ktoré sa delili na tretie miesto a zaostávali len o dva body. Hamilton Bulldogs (6-3-0-1). Frontenaci majú v rukách dva zápasy na všetky tri tímy pred sebou.

Kingston v tretej tretine prehrával 67 s 12:4 a celkovo 32:23.

Oba tímy po dvoch tretinách remizovali 3:3. Skóre pre Frontnax bol Chromiak s dvoma jednorazovými gólmi z hry a ďalšou známkou rovnakej sily Shane Wright. Na Wrightovu bránku vyhral Chromiak súboj o puk v rohu a prihral Wrightovi, ktorý prišiel pred sieť Ottawy a z bekhendu sa prevalil na forhend a vložil kotúč medzi nohy Cranleyho. Nováčik Matthew Soto si pripísal asistenciu pri góle Wrighta a víťaza Chromiaka.

Prvé dva góly Krumiaca strelil ako päť z prvej silnej hráčskej jednotky Kingstonu, ktorú tvorili aj Wright, Edmunds, Francesco Arcuri a Jordan Frasca.

READ  Minnesota Vikings TE Kyle Rudolph is not satisfied with use, will not accept a pay cut

Keď Kingston na začiatku druhého polčasu prehrával 2:1, Ottawa si myslela, že skórovali, no gól nebol uznaný po tom, čo video ukázalo, že disk bol kopol. O necelú minútu už Ottawa viedla o dva góly, keď Teddy Matiere strelil svoj prvý gól v sezóne.

Ottawa prekonala Kingston 13-7 v druhom polčase, ale početné šance Frontnaxu na skórovanie tesne minuli sieť.

Ottawa viedla po prvom polčase 2:0 s dvojminútovým náskokom cez Dylana Robinsona a Camerona Tolnaya z pokutového kopu.

Tollnay, kapitán Ottawy, si pomaly nabehol na sieť, sekol vpravo od neho a zo zápästia vystrelil prízemnou strelou cez nohy brankára Frontnaxu Aidana Spoonera. Spooner debutoval po tom, čo prvý nadväzec Leviho Merlinna nastúpil na svojich prvých sedem zápasov sezóny.

Kingston v prvej tretine prekonal Ottawu 12:7.

Celkovo v hre bol Kingston v silnej hre 1 proti 8, zatiaľ čo Ottawa nedokázala skórovať ani v štyroch šanciach.

Frontenacs hostí Mississauga Steelheads v stredu večer v Lyon Center. Hrací čas je o 19:00